سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

آیا صحبت کردن با خود می‌تواند بهترین کار در تقویت انگیزه باشد؟

اگر چه بسیاری از ما تمایلی نداریم که به این امر اقرار کنیم، شمار زیادی از مردم هنگامی که نیاز به تشویق دارند، با خودشان صحبت می‌کنند. از این کار خجالت نکشید، یک تحقیق علمی جدید در واقع اثبات کرده است که صحبت کردن با خود می‌تواند در واقع ابزار انگیزشی بزرگی باشد.

صحبت کردن انگیزشی با خود

صحبت کردن انگیزشی با خود

مطالعه کالج طب ورزشی این نظریه را مطرح کرد که “درک تلاش“،”تعیین کننده نهایی عملکرد استقامتی”را فراهم می‌کند. این مطالعه برای اثبات این امر طراحی شده بود که آیا صحبت کردن انگیزشی با خود می‌تواند تأثیر مستقیمی در کاهش “میزان درک تلاش “و در نتیجه افزایش پایداری و استقامت داشته باشد.

این مطالعه از گروهی شامل بیست و چهار نفر استفاده کرد که دو ارزشیابی شامل دوچرخه سواری را انجام دادند. در ابتدا، از آنها خواسته شد تا هشتاد درصد حداکثر قدرت خود را، تا زمانی که قادر به انجام آن هستند، رکاب بزنند. یک بررسی دو هفته‌ای بین ارزیابی‌هایی که در آن گروهی از شرکت کنندگان برخی از آموزش‌هایی را که به طور خاص مربوط به صحبت کردن انگیزشی با خود بود، انجام شد. وقتی گروه در ارزیابی دوم شرکت کردند، از مهارت‌های جدید خود استفاده کردند و به طور قابل توجهی زمان خود را بهبود بخشیدند و اظهار داشتند که احساس می‌کنند بار دوم به سختی بار قبل نبوده است.

این اولین مطالعه در اثبات ارتباط مستقیمی مبنی بر این امر است که صحبت کردن با خود می‌تواند میزان درک تلاش و بهبود استقامت را کاهش دهد. مطالعه یافته‌های خود را با این جمله نتیجه گیری می‌کند ”

مداخلات علوم اعصاب رفتاری که به طور خاص برای هدف قرار دادن هر گونه تغییرات مطلوب در درک تلاش طراحی شده بودند، برای عملکرد استقامت مفید هستند “.

بنابراین خواه شما در حال تلاش برای اجرای ماراتن هستید یا به سادگی نیاز به انگیزه برای ادامه دادن ورزش خود دارید، صحبت کردن انگیزشی با خود ممکن است کلید موفقیت شما باشد.

جمله انگیزشی خود را بیابید تا انگیزه را در خود به وجود بیاورید، فقط به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید استقامت خود را افزایش دهید، باید مهربان و مثبت باشید.

مقاله مرتبط : نکاتی برای مقابله با عزت نفس ضعیف

 

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

  • rewireme

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *