سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

متناسب با رنگ چشم هایتان آرایش کنید!

بهترین کارشناسان آرایشگری می گویند: متناسب با رنگ چشم هایتان آرایش کنید زیرا نقش تعیین کننده چشمان شما ، در زیبایی و جذابیت آرایش ، اصل غیرقابل انکاری است و هیچ شکی در آن نیست. یک آرایش خوب و شیک چشم ، زمانی کامل تر و بهتر خواهد شد که با توجه به رنگ چشم خودتان دست به انتخاب رنگ سایه و خط چشم بزنید. مجله سلامتی راستینه با مطلب متناسب با رنگ چشم هایتان آرایش کنید همراه شماست.

چشمانی سبز

اگر چشمانی سبز دارید، متناسب با رنگ چشم هایتان آرایش کنید.

آرایشگران خانم همواره به این نکته دقت می کنند اما خوب است که خود شما هم با توجه به رنگ سبز چشم هایتان بدانید که چه نوع آرایشی را انتخاب کنید. از آنجایی که رنگ چشم های سبز ، زیبا و متفاوت است ، برای آرایش این رنگ چشم جذاب ، باید بین رنگ سبز آن و سایه ای که استفاده می شود هماهنگی خوبی به وجود آورد.

برای آرایش چشم های سبز خود همیشه می توانید از دو نوع آرایش با رنگهای هماهنگ یا رنگ های متضاد استفاده کنید. شما برای استفاده از رنگ های هماهنگ بعد از آماده سازی پوست، باید برای برقراری هارمونی بین رنگ چشم و سایه ، سایه ای انتخاب کنید که رنگ آن نزدیک به رنگ چشم هایتان باشد.

حتما ریملی که به چشم می زنید پر و مخملی باشد تا رنگ سیاه مژه ها بین دو رنگ سبز و مشکی جذابیت بیشتری به چشمها ببخشد. اگر مژه های کم پشتی دارید خوب است از مژه مصنوعی هم استفاده کنید. بعد از ریمل، سراغ خط چشم بروید . خط چشم مشکی را ظریف و باریک ، پشت چشم بکشید و تا انتهای چشم ها امتداد بدهید. با کشیدن خطی باریک به رنگ قهوه ای تیره در زیر چشم ها به آنها زیبایی خاصی ببخشید. در اینجا شما آرایشی ملایم و هماهنگ خواهید داشت که بسیار زیبا و عالی است. برای استفاده از رنگ های متضاد ، پس از رعایت نکات آرایش ابرو و سایه زدن ، حتما از یک سایه طلایی برای سایه زیرین هم استفاده کنید و نزدیک به دو سوم پلک از گوشه چشم تا انتها را ، از این رنگ سایه بزنید.

وقتی کاملا این قسمت را با سایه ای طلایی پوشاندید با استفاده از سایه بنفش متمایل به سرمه ای به صورت هشت از کنار چشم و بالای سایه طلایی خود تا گوشه دیگر را سایه بزنید. مژه ها را همان طور که در مدل اول گفتیم ریمل بزنید یا از مژه مصنوعی استفاده کنید و خط چشم باریک و ظریفی در پشت و زیر چشم بکشید.

 

چشمانی مشکی

اگر چشمانی مشکی دارید، متناسب با رنگ چشم هایتان آرایش کنید.

اگر دارای چشمانی مشکی با پوست تیره هستید، استفاده از سایه های بژ ، کرم و شکلاتی برای این رنگ چشم و رنگ پوست زیبایی خاصی به همراه خواهد داشت.

نکته: حتی الامکان از سایه های خیلی تیره مثل قهوه ای، بنفش تیره یا سرمه ای آنهم به صورت تک رنگ در پشت تمام چشم استفاده نکنید زیرا در تیره تر کردن رنگ چهره و گرفتگی صورت بسیار تاثیر خواهند گذاشت.

خط چشم متوسطی که نه زیاد پهن و نه نازک است در پشت چشم بکشید. بهتر است در زیر چشم ، خط چشم نداشته باشید به جز در مواردی که لباسی به رنگ روشن به تن دارید ، توصیه می کنیم از مدادهای هم رنگ آن در زیر چشم، خطی باریک بکشید.

از آنجایی که رنگ سفید با مشکی در تضاد است، اگر پوستی روشن دارید، استفاده از خط چشم های سیاه در میان چشم و پوست ، یک تضاد را به وجود می آورد و باعث می شود میان چهره و اعضای صورت تفکیک ایجاد شود که اغوا کننده و دلرباست .

برای ایجاد جذابیت بیشتر و هماهنگی اجزا به جای استفاده از خط چشم، از مدادهایی که به رنگ های خاکستری تیره هستند بهره ببرید . مداد یا سایه خاکستری را مثل یک هاله ، در پشت چشم و زیر چشم بکشید و آن را تا قسمت انتهایی چشم گسترش دهید.

 

چشمانی آبی

اگر چشمانی آبی دارید، متناسب با رنگ چشم هایتان آرایش کنید.

اگر چشمانی به رنگ آبی دارید و می خواهید چشمان آبی شما بیشتر به چشم بیاید، خوب است رنگ سایه را متناسب با رنگ چشمتان انتخاب کنید. برای آرایش چشم آبی می توان از دو رنگ آبی و سبز استفاده کرد البته نه به عنوان سایه ، بلکه به عنوان یک خط چشم باریک و زیبا که می بایست زیر چشم بکشید و در پشت چشم ها هم سایه ای براق با تناژ طلایی بزنید . بعد با استفاده از کمی ریمل ، بر زیبایی چشم های آبی خود بیفزایید.

نکته : اگر این آرایش را دوست ندارید با یک خط چشم دودی رنگ و نزدیک به سیاه ، لا به لا و بین مژه ها را خط بکشید و تنها با سایه ای کمرنگ تر از رنگ چشم ها ، پشت چشمهایتان را سایه بزنید . این روش ، آرایشی ساده و شیک برای چشمان آبی شماست .

 

چشمان قهوه ای

اگر چشمانی قهوه ای دارید، متناسب با رنگ چشم هایتان آرایش کنید.

اگر چشمانی قهوه ای دارید خوشحال و خرسند باشید زیرا براحتی می توانید چشم های خود را با هر رنگی که دوست دارید آرایش کنید ولی اگر برای این کار احتیاج به کمک دارید مجله راستینه به شما خواهد گفت که چه آرایشی برای چشم های شما مناسب است.

چشمان قهوه ای ، به شما این فرصت را می دهد که هم از سایه روشن و هم از سایه تیره استفاده کنید. برای داشتن چشم هایی زیبا و جذاب تر از رنگ های ارغوانی یا بنفش مایل به ارغوانی تیره استفاده کنید. برای داشتن آرایشی کلاسیک تر می توانید از رنگ های مسی، طلایی ، برنز و سبز استفاده کنید اما اگر رنگ چشم شما قهوه ای روشن مایل به عسلی است بهترین حالت برای نشان دادن زیبایی چشم ها ، استفاده از رنگ سایه زرد کمرنگ است. اگر قصد دارید از خط چشم استفاده کنید خوب است به جای رنگ سیاه از رنگ قهوه ای استفاده کنید.

مقاله مرتبط : آرایش لب های باریک و پر

 

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • thekewlshop
  • ciaobellabody
  • pinterest
  • pinterest

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

آرایش روزانه و پیری پوست

آرایش روزانه، پیری پوست را تسریع می کند!

پوست و مو

مدل مو

۶ نکته زیبایی از زبان آرایشگران

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *