سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

هنگامی که بیمار هستید، چهره شما، نشان خواهد داد!

بر اساس مطالعه جدید، هنگامی که فرد بیماری وارد اتاقی می شود، حتی اگر سرفه نکند، بینی خود را بالا نکشد و یا هیچ یک از علائم واضح بیماری را نشان ندهد، احتمال زیادی وجود دارد که مردم اطراف آنها متوجه شوند که مشکلی وجود دارد.

 

چهره فرد بیمار
در این مطالعه، که شامل علوم زیست شناختی است، منتشر شد، محققان نشان دادند که مردم در تشخیص علائم بیماری در چهره دیگران بسیار خوب عمل می کنند.

هنگامی که امکان انتخاب بین عکس های چهره های سالم و عکس های بیماران صورت می گیرد، افراد اکثر اوقات به درستی عکس های افراد بیمار را شناسایی کردند.

یافته ها، نظریه ای را پشتیبانی می کنند که چهره های چشم در چشم می توانند، به نوشته محققان در این مقاله، “به عنوان اولین خط دفاعی عمل کنند که به افراد اجازه می دهند تا از آلوده شدن توسط همسالان بیمار، جلوگیری کنند.”

محققان برای خلق چهره های بیمار و سالم، بر روی ۲۲ نفر – که همه آنها ۱۹ تا ۳۴ ساله، سفید پوست، غیر سیگاری و افراد غیر چاق بودند – ۲ ساعت قبل از گرفتن عکس ها تزریقی انجام دادند. بعضی از تزریق ها دارونما بودند. برخی دیگر حاوی لیپوپلی ساکارید بودند که توکسینی ناشی از ای کلی یا اشریشیا کلی است که عفونت واقعی ایجاد نمی کند، اما پاسخ ایمنی را تحریک می کند.

سپس، محققان این عکس ها را به ۶۲ نفر دیگر نشان دادند و به آنها گفتند که افراد را در آن عکس ها به عنوان سالم یا بیمار ارزیابی کنند. از تقریبا ۳۰۰۰ قضاوتی که ارزیابی کنندگان در مورد عکس های به دست آمده انجام دادند، ۱،۲۱۵ (۴۱ درصد) ارزیابی های “بیمار” بودند. از آن عکس ها، ۱،۲۱۵، اکثریت قاطع (۷۷۵، یا ۶۴ درصد) صحیح بودند – که نشان می دهد ارزیابی کنندگان در انتخاب علائم بیماری در دیگران بسیار خوب عمل کرده بودند.

به نوشته محققان”به طور جالب توجه ای، درست ترین پیش بینی های بیماری ظاهر، در مدل ها، پوست رنگ پریده و پلک های افتاده بودند. این یافته ها نشان می دهند که رنگ پریدگی و ظاهر خسته (که در هر دو فرد به نظر خسته می آید و پلک های افتاده دارد) نشانگر بیماری واقعی هستند. این موضوع با این واقعیت [سازگار] است که قرمزی نشانه ظاهر سالم و جذاب در هر دو، انسان و حیوانات، است. ”

به نوشته محققان قدم بعدی برای این تحقیق، تشخیص این امر است که چگونه مردم می توانند دقت خود را در قضاوت در مورد بیماری در چهره ها، بهبود بخشند و آزمایش این نتایج در بیماری های مختلف و گروه های قومی است.

 

منابع

  • livescience

منبع تصاویر 

  • bestlifeonline

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *