سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۵ تغییر سبک زندگی که به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد!

برای کاهش وزن موفقیت‌آمیز، شما باید تغییرات قابل‌ توجهی در سبک زندگیتان ایجاد کنید و این فقط شامل نحوه‌ غذاخوردن یا ورزش کردن نمی‌شود بلکه باید دیدتان را نیز نسبت به خودتان تغییر دهید. کاهش وزن به تغییرات کوچک بسیاری که در زندگیتان ایجاد می کنید، وابسته است. اگر در کاهش وزن مشکل دارید یا سعی دارید آن چند کیلو آخر را کم کنید، تغییرات زیر می‌توانند به شما کمک کنند که با موفقیت به وزن دلخواهتان برسید!

 

ورزش کردنهر روز ورزش کنید.

اگر واقعا مصمم‌اید که وزن کم کنید، باید از جایتان بلند شوید و تکانی به خودتان دهید. اگر فقط می‌توانید پیاده‌روی کنید، آن را هر روز و به هر مدت زمان ممکن انجام دهید. کارشناسان حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه فعالیت روزانه را برای سلامت مطلوب توصیه می‌کنند، بنابراین کمی بیشتر از این زمان به خودتان فشار بیاورید تا مطمئن شوید که چربی می‌سوزانید.
بهانه نیاورید که وقت ندارید یا نمیتوانید هزینه‌ رفتن به باشگاه را پرداخت کنید. اگر دوست ندارید بیرون بیایید، در پارک پیاده‌ روی کنید یا در مرکز خرید دور بزنید. همچنین می‌توانید در طول روز، ۳ تمرین وزن بدن کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای انجام دهید. مسئله‌ مهم این است که کاری کنید ضربان قلبتان به ۵۰ تا ۶۰ درصد از حداکثر ضربان قلبتان برسد.
نکته: ممکن است اشتهای شما پس از پیاده‌روی زیاد شود و احساس گرسنگی کنید. ساده‌ترین راه برای سرکوب این گرسنگی، جویدن سبزیجات آبداری مانند خیار و کرفس یا نوشیدن یک اسموتی سبزیجات است.

 

نوشیدن آبآب کافی بنوشید.

بدون شک، بدن شما به آب بیشتری نیاز دارد. ما عادت داریم که کمتر از مقدار موردنیاز بدنمان آب بنوشیم. در اغلب اوقات ممکن است فکر کنید که گرسنه هستید، در حالی که درواقع بدنتان به آب بیشتری نیاز دارد. همیشه یک بطری آب همراهتان داشته باشید تا یادتان بماند که به‌طور مرتب آب بنوشید. بهتر است بطری را انتخاب کنید که به شما امکان می‌دهد میزان آب مصرفیتان را اندازه بگیرید تا بتوانید مطمئن شوید که هر روز، آب کافی به بدنتان می‌رسانید.

 

غذای سالم

سبزیجات و میوه‌های بیشتری مصرف کنید.

ما معمولا سبزی و میوه‌ی کافی مصرف نمی‌کنیم، در حالی که می‌دانیم آنها چقدر برای ما مفید هستند. مصرف غذاهای گیاهی بیشتر به شما کمک خواهد کرد بسیاری از غذاهایی که مانع کاهش وزن می‌شوند را حذف کنید. به‌عنوان مثال، یک اسموتی میوه‌ سالم برای صبحانه، بسیار بیشتر از یک غلات صبحانه‌ شیرین به کاهش وزن شما کمک می‌کند.
مسئله این نیست که شما یک گیاهخوار یا وگان شوید، بلکه فقط کافی است غذاهای طبیعی و سالم بیشتری وارد رژیم غذایی تان کنید. بسیاری از غذاهای گوشتی و لبنی که ما می‌خوریم، سرشار از چربی‌های ناسالم هستند که باعث می‌شوند وزن بیشتری اضافه کنیم. بنابراین انتخاب غذاهای گیاهی، یک راه آسان برای اجتناب از آن غذاهای چرب است.

 

آشپزی سالم

یاد بگیرید که غذاهای سالم را دوست داشته باشید.

بسیاری از مردم قادر نیستند رژیم غذایی شان را تغییر دهند، چون معتقدند که غذاهای سالم‌تر، اشتهاآور نیستند. اما این اصلا درست نیست. دستورالعمل‌های غذایی بسیاری وجود دارند که مواد ناسالم را از غذاها حذف می کنند، بدون آنکه آنها را بدمزه کنند. بهترین راه برای شروع، آن است که در سایت‌ها و کتاب‌های آشپزی جستجو کنید تا یک لیست طولانی از وعده‌های غذایی سالم داشته باشید که هم جذاب هستند و هم مواد تشکیل‌دهنده‌ فراوری‌شده‌ی کمتری دارند.

 

نگرش مثبت

یک تغییر ذهنی ایجاد کنید.

اگر خودتان را چاق و غیرجذاب ببینید، هرگز به اندازه‌ی کافی برای کاهش وزن تلاش نخواهید کرد. تصمیم بگیرید که یک نگرش ذهنی مثبت در مورد خودتان اتخاذ کنید. جنبه‌های خوب خودتان را شناسایی کنید و روی این مسئله تمرکز کنید که چرا ارزش آن را دارید که این همه برای کاهش وزن‌تان تلاش کنید. یک نگرش ذهنی مثبت باعث خواهد شد که پیشرفت‌تان، باارزش‌تر نیز بنظر برسد.

منابع

  • http://www.thewalkingsite.com/thr.html
  • http://www.mindbodygreen.com/0-700/Q-A-with-Rip-Esselstyn-BestSelling-Author-of-The-Engine-2-Diet.htmlhttp://www.webmd.com/fitness-exercise/guide/exercise-healthy-heart
  • http://www.mayoclinic.com/health/water/NU00283

منبع تصاویر 

  • health.harvard
  • w24
  • mathiaszachau
  • healthorg
  • hun
  • gazettereview

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

انجام لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می‌کند؟

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

زیبایی

انجام کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز

کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز چیست؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

پوست و مو

روش درمانی شاک‌ویو‌‌تراپی در کاهش سلولیت

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *