شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی تغذیه و سلامتی ۶ دلیل برای این که دیگر لازم نیست نگران مصرف چربی های اشباع باشید!

۶ دلیل برای این که دیگر لازم نیست نگران مصرف چربی های اشباع باشید!افزودن دیدگاه

طی چندین دهه، متخصصان مراقبت های بهداشتی به بیماران برای جلوگیری از مصرف چربی اشباع هشدار داده اند. این تئوری به مدت طولانی تاکید کرده است که این نوع چربی باعث بیماری قلبی، چاقی و سایر بیماری های مزمن می شود. با این حال، تحقیقی که در حال تکمیل است، دقیقا نظر متضادی را بیان می کند.

 

بیماری قلبی

آیا چربی اشباع شده واقعا سالم است؟

به گفته دکتر جوزف مرکولا، پاسخ این سوال مثبت است! وی در مقاله اخیر خود، “مذاکرات متخصصصان قلب برای موضع دوباره چربی اشباع شده”، به عنوان این که این نوع چربی علت بیماری قلبی نیست،۶ نکته اصلی را ارائه می دهد مبنی بر این که چربی اشباع شده در واقع چیز وحشتناکی که نشان داده شده است، نیست.

 

چربی اشباع باعث بروز بیماری قلبی نمی شود.

مرکولا می گوید”آسیم ملوترا، یک ثبت کننده متخصص قلب مداخله ای در بیمارستان دانشگاه کرویدون در لندن گفت: این سخن که چربی اشباع باید حذف شود تا خطر بیماری قلبی عروقی کاهش یابد، تقریبا طی چند دهه بر توصیه ها و دستورالعمل های رژیم غذایی حکم فرما شده است. با این حال شواهد علمی نشان می دهند که این توصیه ها، به طور متناقض، خطرات بیماری های قلبی عروقی ما را افزایش داده اند. ”

 

قند

کربوهیدرات یا قند، ریشه بیماری قلبی است نه چربی

دکتر مرکولا گزارش می دهد که بسیاری از بیماری های مزمن ناشی از مصرف بیش از حد کربوهیدرات ها و قند فرآوری شده است. این غذاها اعتیاد آور هستند و باعث اختلال در عملکرد متابولیک بدن می شوند و منجر به فشار خون بالا، مقاومت به انسولین، افزایش تری گلیسیرید و تجمع چربی احشایی می شوند.

 

متلاشی شدن اسطوره کالری

بر خلاف باور عمومی، در واقع مطالعات متعدد ثابت می کنند که مصرف چربی، با وجود تراکم کالری آن، شما را چاق نمی کند. مرکولا توضیح می دهد که فروکتوز مضرترین قند موجود است،”تاثیرات مخربی بر فشار خون، تولید انسولین و عملکرد کلیه دارد”.

 

رژیم غذایی

چگونه رهنمودهای تغذیه ای، چاقی و بیماری های مزمن را افزایش می دهد.

مرکولا بیان می کند که دستورالعمل های فعلی برای رژیمی متعادل، به طرز شگفت انگیزی اشتباه هستند. این توصیه ها اغلب بر اساس چیزی است که برای بخش کشاورزی سود آور است، نه چیزی که برای افراد جامعه سالم است و می تواند ضرر بیشتری نسبت به فایده آن داشته باشد.

 

مطالعات نشان داده اند که چربی اشباع شده با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ارتباطی ندارد.

در ” سال ۱۹۹۲ در سرمقاله ای منتشر شده در بایگانی پزشکی داخلی، دکتر ویلیام کاستلی، یک مدیر سابق مطالعه قلب گفت: “افراد هر چه چربی اشباع شده و کلسترول بیشتری مصرف کنند، سطح کلسترول خون پایین تری دارند. نینا تیچولز در مقاله خود به نام سلامت مردان، می گوید: “ما بخش زیادی از مالیات را صرف تلاش برای اثبات فرضیه رژیم غذایی_ قلب کرده ایم. با این حال مطالعات یکی پس از دیگری در ارائه شواهد قطعی مبنی بر این که مصرف چربی اشباع منجر به بیماری قلبی می شود، شکست خورده اند.”

 

رژیمی غنی از سبزیجات آلی

چگونه دوباره سلامت خود را به دست بیاورید و از بیماری قلبی اجتناب کنید.

دکتر مرکولا پیشنهاد می کند که برای سالم بودن و اجتناب از بیماری های مزمن، باید از مصرف قندها، ازجمله فروکتوز، و همچنین دانه ها و غذاهای فرآوری شده دوری کرد. او توصیه می کند رژیمی غنی از سبزیجات آلی، پروتئین با کیفیت بالا و مقدار زیادی چربی سالم داشته باشید.

مقاله مرتبط : همه چیز در مورد چربی ها

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

  • healthline
  • forbes
  • healthline
  • thepinsta

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن با خوردن سبزیجات

۸۷ نوع از سبزیجات با کربوهیدرات پایین که کاهش وزن را تسهیل میکنند!

تغذیه و سلامتی

فواید منیزیم

فواید منیزیم

دسته‌بندی نشده

کمبود هورمون کورتیزول

کورتیزول

تغذیه و سلامتی

وعده صبحانه

۱۶ مورد از بدترین و بهترین خوراکی ها برای وعده صبحانه

تغذیه و سلامتی

زنجبیل

۳۰ خوراکی که باعث کاهش درد مفاصل و التهاب می شوند!

سلامت عمومی

دیابت

دیابت نوع ۲ را به طور طبیعی در ۷ مرحله معکوس کنید!

تغذیه و سلامتی

آب هویج

وقتی آب هویج میخورید چه اتفاقی در بدن شما می افتد؟

دسته‌بندی نشده

انسولین

انسولین

تغذیه و سلامتی

کمبود منیزیم

۱۷ خوراکی برای افزایش سطح منیزیم در بدن و اثرات آنها

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *