سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

طرز تهیه ماست یونانی ساده‌ خانگیافزودن دیدگاه

ماست یونانی ساده‌ خانگی
  • مناسب برای 2 نفر

با این دستور ساده‌ ماست یونانی، می‌توانید به‌راحتی طرز درست کردن ماست یونانی در خانه را یاد بگیرید. اول از همه باید ماست خانگی معمولی درست کنید؛ برای این کار کافی است شیر را گرم کرده و با مقداری ماست معمولی مخلوط کنید و بگذارید چند ساعت در محل گرمی بماند تا شیر به ماست تبدیل شود. درست کردن ماست یونانی غنی از پروتئین، یک مرحله‌ دیگر نیز دارد: صاف کردن ماست برای غلیظ شدن‌اش. شما می‌توانید مایع باقی‌مانده را که به آب پنیر معروف است، به اسموتی‌ها اضافه کنید یا به‌جای باترمیلک به‌کار ببرید.

مواد لازم
  • زمان آماده سازی : 40 دقیقه
  • زمان پخت : 1080 دقیقه
  • 1120 دقیقه

مراحل پخت

  • 1شیر را در یک قابلمه‌ بزرگ روی شعله‌ متوسط – بالا گرم کنید. گاهی بهم بزنید تا بخار کند، کمی حباب بزند و به دمای ۱۸۰ درجه‌ فارنهایت برسد. حواستان به شیر باشد، چون ممکن است خیلی زود سر برود.
  • 2شیر را به آرامی در یک ظرف مقاوم به گرما بریزید و بهم بزنید تا به ۱۱۰ درجه‌ فارنهایت برسد. ماست را با نصف فنجان شیر ۱۱۰ درجه‌ی فارنهایت در یک کاسه‌ کوچک باهم مخلوط کنید و سپس آن را در شیر گرم بریزید و بهم بزنید.
  • 3روی ظرف را بپوشانید و یک حوله‌ آشپزخانه‌ تمیز دور آن بپیچید تا گرم بماند. آن را در یک محل بسیار گرم قرار دهید و اجازه دهید حداقل ۸ تا ۱۲ ساعت بدون حرکت بماند تا غلیظ شود. آن را حدود ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود. ماست در یخچال کمی غلیظ‌تر خواهد شد.
  • 4یک الک بزرگ دانه‌ریز را با ۲ لایه توری نازک بپوشانید و روی یک کاسه‌ بزرگ قرار دهید. ماست سردشده را با قاشق درون توری بریزید، روی آن را بپوشانید و بسته به میزان غلظتی که مدنظرتان است، ۸ تا ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهید.

توضیحات بیشتر را با هم بخوانیم

نکته: چند راه برای ایجاد یک محیط بسیار گرم (حدود ۱۱۰ درجه‌ی فارنهایت)برای درست کردن ماست وجود دارد: روش فر: فرتان را حدود ۵ دقیقه در دمای ۲۰۰ درجه‌ فارنهایت گرم کنید، سپس آن را خاموش کرده، ظرف ماست پیچیده‌شده در حوله را درون آن قرار دهید و اگر فرتان چراغ دارد، برای ایجاد گرمای بیشتر آن را هم روشن کنید. روش سردکن: یک کیسه‌ آب گرم (یا یک ظرف کوچک دیگر) را که با آب بسیار داغ پر شده است، در کنار ظرف حوله‌پیچی‌شده، در یک سردکن کوچک قرار دهید. روش پد حرارتی: یک پد حرارتی را با درجه‌ی بالا گرم کرده و دور ظرف ماست حوله‌پیچی‌شده بپیچید.

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

خط اخم

چگونه از شر خط اخم خلاص شویم؟

سلامت عمومی

ویتامین‌ها

با انواع ویتامین‌ها آشنا شوید

تغذیه و سلامتی

خواب خوب

چه غذاهایی بخوریم تا بهتر بخوابیم؟

تغذیه و سلامتی

وعده صبحانه

۱۶ مورد از بدترین و بهترین خوراکی ها برای وعده صبحانه

تغذیه و سلامتی

سیر

۲۰ مسکن درد طبیعی در آشپزخانه شما

تغذیه و سلامتی

کنترل اضطراب با مواد غذایی

کنترل اضطراب با مواد غذایی!

تغذیه و سلامتی

مواد غذایی پروبیوتیک

بهبود وضعیت گوارشی با مواد غذایی پروبیوتیک

تغذیه و سلامتی

عسل

خوراکی های مفید در بهبود بیماری ها

کمک های اولیه

درمان درد دندان در آوردن

درمان درد دندان در آوردن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *