شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه زیبایی برای پوشیدن رنگ روشن عجله کنید!

برای پوشیدن رنگ روشن عجله کنید!افزودن دیدگاه

شاید شما هم جزو گروهی باشید که با پوشیدن لباس های رنگ روشن مشکل دارند و فکر می کنند رنگ روشن آنها را چاق تر از آنچه هستند نشان می دهد بنابراین لباسهای تیره را به عنوان پوشش ، چه در منزل و چه در محل کار ترجیح می دهند . با گرم شدن هوا ، برای پوشیدن رنگ روشن عجله کنید . واقعیت اینست که تابستان زمان پوشیدن لباس های روشن است پس بهتر است به جای نه گفتن به رنگ روشن ، در هوای داغ تابستانی دنبال راهی باشید که هم از دست لباس های تیره نجات پیدا کنید و هم با انتخاب های درست ، از چاق به نظر رسیدن در امان بمانید .

پوشیدن رنگ روشن

برای پوشیدن رنگ روشن عجله کنید.

این روزها ، مردم هر لباسی را می پوشند و کمتر به جنس ، ترکیب رنگ و یا مدل لباس توجه دارند و شاید تنها اولویت شان ، هزینه ی کمتر باشد . بعضی دیگر که دغدغه ی مالی ندارند حاضر نیستند از روی عادت ، ترکیب مشکی را با چیز دیگری عوض کنند . همانطور که می دانید : پوشیدن یک پیراهن تیره با شلوار مشکی جذب و کفش تیره و جوراب نازک مشکی باعث می شود که بیشتر گرما را احساس کنید ، بنابراین خوب است از رنگهای سفید ، زرد ، آبی ، سبز و قرمز نیز در ست کردن لباس های خود بهره ببرید . پوشیدن یک شلوار کرم کبریتی با یک جوراب رنگی متفاوت ، در روحیه ی شما تاثیر عمیقی دارد . هیچ قاعده ای وجود ندارد که به شما بگوید با این شلوار ، حتما باید جوراب سفید یا سیاه به پا کنید . همچنین با استفاده از شال های رنگارنگ خنک ، بیشتر مورد توجه و تحسین همسر و دوستان خود قرار می گیرید .

 

اثر نقاشی از آگوست رنوار

برای اولین بار در تاریخ هنر ، نقاشان سبک امپرسیونیسم بودند که در نیمه ی دوم قرن نوزدهم ، رنگ مشکی را از پالت نقاشی خود حذف کردند و به جای آن از سرمه ای ، بنفش و تنالیته های خاکستری استفاده نمودند .

سعی کنید در این فصل ، پوشیدن ساپورت یا جین های لول تفنگی چسبان و یا پارچه هایی با درصد پلاستیک بالا را کنار بگذارید و تغییراتی را در پوشش خود ایجاد کنید . هرگز راحتی را فدای زیبایی نکنید . برای خودتان و بچه ها ، از لباس زیر تا رو ، پارچه های سبک ، آزاد و نخی انتخاب کنید . پارچه های کتان هم مناسب است اما نباید فاق شلوار کتان، کوتاه و تنگ داشته باشد .

نکته ی مجله راستینه : گردش هوای خوب در لباس آزاد و مناسب ، می تواند از حساسیت پوستی ، تعریق زیاد و جوش زدن پوست جلوگیری کند .

 مکمل رنگ های شاد تابستانیاز چه رنگ روشنی استفاده کنیم ؟

پوست و رنگ موی برخی افراد به گونه ای است که مکمل رنگ های شاد تابستانی است ، اما بعضی افراد با پوشیدن این رنگ ها ، رنگ پریده و بی حال به نظر می رسند . شاید علت اینکه تا به حال رنگ های روشن را دوست نداشته اید این است که از پوشیدن آنها تجربه ی خوبی ندارید و یا به سراغ شان نرفته اید . اما راه هایی وجود دارد که با وجود همین رنگ پوست و مو بتوانید از رنگ های روشن استفاده کنید و زیبا و جذاب باشید .

از یک بلوز طرح دار با تکه های رنگی روشن روی زمینه ی مات و تیره که بیشتر با ظاهر شما متناسب است ، استفاده کنید . در این صورت شما کمی از رنگ های شاد و روشن استفاده کرده اید ، در حالی که بی حال به نظر نمی رسید .

 

رنگ روشن

رنگ روشن را در قسمتی دور از چهره تان استفاده کنید . مثلا یقه یا بالای لباس می تواند خاکستری و یا تیره باشد ولی بقیه ی بلوز یا پیراهن و دامن ، رنگ روشنی مثل کرم ، نارنجی و یا صورتی باشد . این کار کمک می کند رنگ دلخواهتان را بدون اینکه به رنگ چهره تان غلبه کند بپوشید .

گاهی اوقات تنها با انتخاب رنگ مایه مناسب ، مشکل حل می شود . مثلا اگر رنگ مایه ای از رنگ سبز به شما نمی آید ، نباید به طور کامل رنگ سبز را از قفسه لباس تان حذف کنید . رنگ مایه های مختلف طیف رنگ سبز را امتحان کنید تا رنگ مناسب چهره ی خود را بیابید . ساده بگوییم ، مثلا اگر سبز سیدی یا سدری به شما نمی آید ، می توانید : سبز – زرد یا سبز ارتشی را امتحان کنید . خوشبختانه در طبیعت بیش از ۱۶ میلیون رنگ داریم که توسط کامپیوتر بصورت مستقل ، شناسایی شده اند .

مقاله مرتبط : در تابستان چگونه آرایش کنید ؟

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه
  • Color INdex

منبع تصاویر 

  • thenypost
  • ae01.alicdn
  • kamdora
  • media.istockphoto

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *