سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

برای پوشیدن رنگ روشن عجله کنید!

شاید شما هم جزو گروهی باشید که با پوشیدن لباس های رنگ روشن مشکل دارند و فکر می کنند رنگ روشن آنها را چاق تر از آنچه هستند نشان می دهد بنابراین لباسهای تیره را به عنوان پوشش ، چه در منزل و چه در محل کار ترجیح می دهند . با گرم شدن هوا ، برای پوشیدن رنگ روشن عجله کنید . واقعیت اینست که تابستان زمان پوشیدن لباس های روشن است پس بهتر است به جای نه گفتن به رنگ روشن ، در هوای داغ تابستانی دنبال راهی باشید که هم از دست لباس های تیره نجات پیدا کنید و هم با انتخاب های درست ، از چاق به نظر رسیدن در امان بمانید .

پوشیدن رنگ روشن

برای پوشیدن رنگ روشن عجله کنید.

این روزها ، مردم هر لباسی را می پوشند و کمتر به جنس ، ترکیب رنگ و یا مدل لباس توجه دارند و شاید تنها اولویت شان ، هزینه ی کمتر باشد . بعضی دیگر که دغدغه ی مالی ندارند حاضر نیستند از روی عادت ، ترکیب مشکی را با چیز دیگری عوض کنند . همانطور که می دانید : پوشیدن یک پیراهن تیره با شلوار مشکی جذب و کفش تیره و جوراب نازک مشکی باعث می شود که بیشتر گرما را احساس کنید ، بنابراین خوب است از رنگهای سفید ، زرد ، آبی ، سبز و قرمز نیز در ست کردن لباس های خود بهره ببرید . پوشیدن یک شلوار کرم کبریتی با یک جوراب رنگی متفاوت ، در روحیه ی شما تاثیر عمیقی دارد . هیچ قاعده ای وجود ندارد که به شما بگوید با این شلوار ، حتما باید جوراب سفید یا سیاه به پا کنید . همچنین با استفاده از شال های رنگارنگ خنک ، بیشتر مورد توجه و تحسین همسر و دوستان خود قرار می گیرید .

 

اثر نقاشی از آگوست رنوار

برای اولین بار در تاریخ هنر ، نقاشان سبک امپرسیونیسم بودند که در نیمه ی دوم قرن نوزدهم ، رنگ مشکی را از پالت نقاشی خود حذف کردند و به جای آن از سرمه ای ، بنفش و تنالیته های خاکستری استفاده نمودند .

سعی کنید در این فصل ، پوشیدن ساپورت یا جین های لول تفنگی چسبان و یا پارچه هایی با درصد پلاستیک بالا را کنار بگذارید و تغییراتی را در پوشش خود ایجاد کنید . هرگز راحتی را فدای زیبایی نکنید . برای خودتان و بچه ها ، از لباس زیر تا رو ، پارچه های سبک ، آزاد و نخی انتخاب کنید . پارچه های کتان هم مناسب است اما نباید فاق شلوار کتان، کوتاه و تنگ داشته باشد .

نکته ی مجله راستینه : گردش هوای خوب در لباس آزاد و مناسب ، می تواند از حساسیت پوستی ، تعریق زیاد و جوش زدن پوست جلوگیری کند .

 مکمل رنگ های شاد تابستانیاز چه رنگ روشنی استفاده کنیم ؟

پوست و رنگ موی برخی افراد به گونه ای است که مکمل رنگ های شاد تابستانی است ، اما بعضی افراد با پوشیدن این رنگ ها ، رنگ پریده و بی حال به نظر می رسند . شاید علت اینکه تا به حال رنگ های روشن را دوست نداشته اید این است که از پوشیدن آنها تجربه ی خوبی ندارید و یا به سراغ شان نرفته اید . اما راه هایی وجود دارد که با وجود همین رنگ پوست و مو بتوانید از رنگ های روشن استفاده کنید و زیبا و جذاب باشید .

از یک بلوز طرح دار با تکه های رنگی روشن روی زمینه ی مات و تیره که بیشتر با ظاهر شما متناسب است ، استفاده کنید . در این صورت شما کمی از رنگ های شاد و روشن استفاده کرده اید ، در حالی که بی حال به نظر نمی رسید .

 

رنگ روشن

رنگ روشن را در قسمتی دور از چهره تان استفاده کنید . مثلا یقه یا بالای لباس می تواند خاکستری و یا تیره باشد ولی بقیه ی بلوز یا پیراهن و دامن ، رنگ روشنی مثل کرم ، نارنجی و یا صورتی باشد . این کار کمک می کند رنگ دلخواهتان را بدون اینکه به رنگ چهره تان غلبه کند بپوشید .

گاهی اوقات تنها با انتخاب رنگ مایه مناسب ، مشکل حل می شود . مثلا اگر رنگ مایه ای از رنگ سبز به شما نمی آید ، نباید به طور کامل رنگ سبز را از قفسه لباس تان حذف کنید . رنگ مایه های مختلف طیف رنگ سبز را امتحان کنید تا رنگ مناسب چهره ی خود را بیابید . ساده بگوییم ، مثلا اگر سبز سیدی یا سدری به شما نمی آید ، می توانید : سبز – زرد یا سبز ارتشی را امتحان کنید . خوشبختانه در طبیعت بیش از ۱۶ میلیون رنگ داریم که توسط کامپیوتر بصورت مستقل ، شناسایی شده اند .

مقاله مرتبط : در تابستان چگونه آرایش کنید ؟

 

منابع

  • کتابخانه راستینه
  • Color INdex

منبع تصاویر 

  • thenypost
  • ae01.alicdn
  • kamdora
  • media.istockphoto

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *