سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

باهوش ها همیشه ثروتمند نیستند!

داشتن ثروت، شاید یکی از اهدافی باشد که هر فردی کماکان به آن فکر می کند. دستیابی به این هدف لازمه شرایط خاصی است. اینکه ضریب هوشی بالا، جزو این شرایط هست یا نه و آیا می تواند به فرد کمک کند تا به این هدفش برسد، موضوع مورد بحث این مقاله از راستینه می باشد.

 

هوش زیاد و ثروت

رابطه بین هوش زیاد و ثروت

طبق مطالعه ای که در اواخر سال ۲۰۱۶ در آمریکا انجام شده است بین بهره ی هوشی و ثروت، ارتباطی وجود ندارد و داشتن هوش زیاد، مانع از مشکلات مالی فرد نمی شود.

کارشناسان دانشگاه دولتی اوهایو  اظهار کرده اند که افراد فقط به دلیل باهوش بودن، ثروتمند نمی شوند. این درحالی است که نتیجه سایر مطالعات نشان دهنده ی وجود رابطه میان میزان بهره ی هوشی و میزان درآمد است. جالب است بدانید این مطالعه یکی از اولین مطالعاتی است که از حیطه میزان درآمد پا فراتر می گذارد و ارتباط میان هوش با ثروت و مشکلات مالی را بررسی می کند.

البته نتایج حاصل از این مطالعه، تاییدی بر این نتیجه پژوهش های قبلی است که نشان می دهد افرادی با درجه های هوشی بالاتر، احتمال کسب درآمدهای بالاتری را دارند. این مطالعه نشان داد به ازای هر یک درجه بهره ی هوشی بالاتر، درآمد سالانه افراد ۲۰۰  تا ۶۰۰  دلار بیشتر است.

 

 تفاوت درآمد سالانه

طبق این مطالعه، متوسط تفاوت درآمد سالانه فردی که درجه ی هوشی او در حد متوسط ۱۰۰ قرار دارد و افرادی که بهره ی هوشی ۱۳۰ دارند، بین شش هزار تا هجده هزار و پانصد دلار است.

نکته ای مهم از مجله سلامتی راستینه: با وجود تمامی این پژوهش ها، زمانی که موضوع مشکلات مالی مطرح باشد، مشاهده می شود عملکرد افرادی که بهره ی هوشی متوسط داشتند برابر افراد بسیار با هوش است.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • financialplanningservicesbrisbane
  • cheatsheet

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *