سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

لیزر بیکینی و انواع آن

اگر تصمیم گرفته‌اید که تیغ و موم را کنار بگذارید و در عوض موهای زائد بیکینی را لیزر کنید، باید بگوییم که تصمیم بسیار خوبی گرفته اید. لیزر موهای زائد کاملا ارزش پولی را که صرف آن می‌کنید دارد، زیرا دیگر قرار نیست خودتان را به خاطر حرارت خیلی بالای موم بسوزانید، یا قادر به پاک کردن موم از ناحیه بیکینی نباشید و همچنین از تیغ و زخم‌های ناشی از آن یا آزرده‌شدن پوست توسط تیغ راحت خواهید شد. در عوض آنچه از لیزر موهای زائد و تنها پس از چند جلسه به‌دست می‌آورید، یک بیکینی بدون مو است که به اندازه کف پای کودک صاف است.
توصیه می‌کنیم حداقل ۶ جلسه برای خلاص شدن از شر موهای زائد به طور دائم، لیزر انجام دهید اما همانند موم و تیغ، باید بدانید که چه مقدار مو را می‌خواهید از ناحیه بیکینی خود از بین ببرید. پس از آن این سؤال مطرح می‌شود که کدام نوع لیزر برای شما مناسب است؟ در ادامه به سه نوع لیزر مختلف موهای زائد بیکینی می‌پردازیم. به طور کلی تفاوت بین آنها فقط در دو مورد است؛ مقدار موهایی که از بین می‌رود و تفاوت در هزینه لیزر. پس اجازه دهید تا با انواع لیزر آشنا شویم.

لیزر بیکینی معمولی

لیزر معمولی

در این روش موهای اطراف ناحیه بیکینی (موهای خارج از محدوده مایو شنا) لیزر و از بین خواهند رفت. همانطور که گفته شد این روش ساده‌ترین و معمول‌ترین نوع لیزر بیکینی است و برای نوجوانان یا افرادی که برای دفعه اول می‌خواهند لیزر کنند بسیار مناسب است، زیرا کمترین مقدار مو از ناحیه بیکینی از بین می‌رود و مدت زمان انجام لیزر نیز نسبت به انواع دیگر کمتر است. همین موضوع باعث می‌شود تا این نوع لیزر برای افرادی که نسبت به درد حساس‌اند، قابل تحمل شود.

 

لیزر کامل

همانطور که از نامش پیداست، در این روش موهای زائد بیشتری نسبت به روش اول از ناحیه بیکینی از بین خواهد رفت. برای درک اینکه در این روش از چه مقدار موی زائد خلاص می‌شود، فکر کنید شورت تانگ باریک به تن دارید. لیزر از ناحیه بالای تانگ شروع می‌شود و تا هر جایی که شما علاقه داشته باشید به سمت پایین ادامه پیدا می‌کند. همچنین در این روش لیزر در ابعاد بزرگتری انجام می‌شود و معمولا بین سه تا چهار انگشت از ران نیز لیزر خواهد شد. از آنجایی که مدت زمان انجام لیزر و همچنین ناحیه هدف در این روش بیشتر است، قیمت این نوع لیزر نسبت به روش معمولی بیشتر است.

 

لیزر برزیلی

این نوع لیزر، محبوب‌ترین روش است. در این روش به طور کامل از شر تمامی موهای زائد بیکینی راحت می‌شوید. این روش بهترین گزینه برای کسانی است که می‌خواهند بیکینی کاملاً صاف داشته باشند، هرچند همیشه می‌توانید قسمتی را لیزر نکنید و بگذارید مو رشد کند. در این روش حتی داخل و خارج لبینه نیز لیزر می‌شود که این موضوع کاملا به سلیقه و انتخاب شخص بستگی دارد. از آنجا که شورت‌های تانگ در برزیل محبوب است، برزیلی‌ها تصمیم گرفتند که علاوه بر موهای زائد منطقه بیکینی، موهای ناحیه مقعد را نیز از بین ببرند. پس به خاطر داشته باشید که انتخاب نوع لیزر یعنی از بین بردن تمامی موهای زائد حتی موهای مقعد. از لحاظ درد باید بگوییم که درد لیزر برزیلی با لیزر کامل به یک اندازه است و تفاوتی ندارد. از آنجایی که در این روش ناحیه هدف بزرگتر است و انجام لیزر زمان بیشتری می‌برد، هزینه این روش بیشتر خواهد بود.
همانطور که متوجه شدید، انتخاب روش مناسب بستگی به این دارد که تا چه اندازه می‌خواهید موهای زائد ناحیه بیکینی را از بین ببرید. اگر در مورد درد ناشی از هر یک از روش‌ها نگران هستید، می‌توانید پیش از شروع لیزر و با دستور متخصص از مسکن یا ژل بی‌حسی استفاده کنید.

 

منابع

  • barrislaser

منبع تصاویر 

  • asarchcenter

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

لیزر پا

لیزر پا و فواید آن

پوست و مو

خطرات یا عوارض جانبی لیزر

همه چیز درباره لیزر بدن

پوست و مو

لیزر زیر بغل

لیزر زیر بغل و همه چیز درباره آن

پوست و مو

رفع موهای زائد مردان

بهترین گزینه‌ها برای رفع موهای زائد مردان

اختصاصی

عرق کردن

۱۹ مشکل جسمی مردان که باعث شرمندگی آنها میشود!

اختصاصی

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چیست؟ نتایج٬مزایا٬ریسکها و هزینه آن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *