سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۱۰ دلیل برای این که چرا نمی توانید وزن خود را کاهش دهید!

روند کاهش وزن شما متوقف شده است؟ این ده دلیل را بررسی کنید تا متوجه شوید چرا نمی توانید وزن خود را کاهش دهید و از آن ها برای بازگشت به مسیر درست کاهش وزن بهره ببرید.

حذف وعده های غذایی

به اندازه کافی غذا نمی خورید.

حذف وعده های غذایی می تواند متابولیسم بدن را کاهش دهد – و مصرف کالری خیلی کم هم می تواند همین نتیجه را داشته باشد.

بدن در طول فصل های قحطی تلاش می کند با حفظ آخرین کالری هایی که مصرف می کنیم، ما را از گرسنگی محافظت کند و وقتی کالری خیلی کمی مصرف می کنید، قحطی دقیقا همان چیزی است که بدن شما فکر می کند در حال وقوع است.

اگر رژیم غذایی کم کالری را دنبال می کنید و نتیجه قابل قبولی مشاهده نمی کنید، سعی کنید کالری دریافتی خود را افزایش دهید و مقداری چربی سالم به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

غذاهای رژیمی مصرف می کنید.

به نظر می رسد که غذاهای رژیمی بسته بندی شده به کاهش وزن کمک می کنند، اما بسیاری از آنها در واقع این کار را انجام نمی دهند.

آنها می توانند حاوی مقدار زیادی سدیم و یا چربی کم باشند اما قند زیادی دارند و یا ممکن است به راحتی فاقد ترکیبات مغذی که بدن شما برای کاهش وزن به آن ها نیاز دارد، باشند.

به جای هر غذای یخ زده ای، غذاهای کاملا تازه را در رژیم خود بگنجانید.

 

خوردن در شب

خواب کافی ندارید.

مطالعات متعدد نشان داده اند که افرادی که تنها ۵ ساعت در شب می خوابند ، بیشتر از افرادی که حداقل ۷ ساعت می خوابند، دچار اضافه وزن می شوند.

دلیل این موضوع چیست؟ محرومیت از خواب باعث می شود که بدن شما مقدار زیادی کورتیزول تولید کند، که باعث گرسنگی می شود و متابولیسم بدن را کند می کند. برای داشتن کاهش وزن بهتر، خواب کافی داشته باشید.

 

بدن خود را عضلانی می کنید.

نگران نباشید، این موضوع خوبی است! عضله سنگین تر از چربی است، بنابراین شما ممکن است با وجود کاهش سایز شاهد افزایش وزن بر روی ترازو باشید.

به جای وزن واقعی خود بر روی این موضوعات که چه احساسی نسبت به خود دارید ، اندازه لباس هایتان چه تغییری کرده است و چقدر چربی بدن دارید، تمرکز کنید، و به یاد داشته باشید که عضله سنگین در واقع به شما کمک می کند تا کالری ها را سریع تر بسوزانید.

 

نوشیدن اسموتی

وعده های غذایی شما حاوی نوشیدنی است.

بدن ما کالری هایی را که ما می نوشیم مثل کالری هایی که می خوریم ثبت نمی کند.

بنابراین هنگامی که اسموتی، شیک پروتئین، و یا دیگر مواد خوراکی مایع را سر می کشید(یا هنگامی که نوشابه یا لیمونادی کم کالری و یا نوشیدنی میوه ای مصرف می کنید)پس از خوردن این نوشیدنی ها احساس سیری و رضایت نمی کنید که در نهایت منجر به خوردن میان وعده و مصرف کالری بیشتر می شود.

 

افزودنی ها را به حساب نمی آورید.

مراقب کالری هایی که به عنوان بخشی از وعده های غذایی به حساب نمی آورید، باشید. به عنوان مثال، سس ها و دیپ ها می توانند به سرعت میزان کالری دریافتی را بالا ببرند. شکر و کرم موجود در قهوه دو مقصر بزرگ دیگر هستند.

اگر می خواهید مراقب آن چه که می خورید باشید، به یاد داشته باشید قبل از این که غذایی را بخورید، به آن چه به غذای خود اضافه می کنید، توجه کنید.

 

تمرینات ورزشی

تمرینات ورزشی شما همیشه به یک شکل هستند.

در حالی که تمرینات معمول شما ممکن است در ابتدا فوق العاده موثر باشد، در طول زمان ممکن است شما با کندی در کاهش وزن مواجه شوید. اساسا بدن شما با مقدار و نوع تمرینی که انجام می دهید، تطبیق داده شده و با آن سازگار شده است، بنابراین نظم آن را به هم بریزید.

اگر به طور معمول نیم ساعت بر روی تردمیل به طور ثابت می دوید، سرعت خود را افزایش دهید. به برنامه معمول وزنه برداری خود وزنه جدیدی را اضافه کنید یا چند حرکت جدید را امتحان کنید.

 

شما نیاز به آرامش دارید.

استرس همانند محرومیت از خواب، باعث می شود بدن مقدار زیادی کورتیزول تولید کند که منجر به افزایش وزن می شود. به پرخوری که اغلب با استرس به وجود می آید توجه کنید، به این ترتیب متوجه خواهید شد که چرا نگرش مثبت و از دست دادن وزن با یکدیگر رابطه دارند.

 

شرایط پزشکی

شرایط پزشکی دارید.

بعضی شرایط پزشکی مانند دیابت یا کم کاری تیروئید ممکن است باعث دشواری کاهش وزن شوند. اگر سعی کرده اید وزن خود را از دست بدهید، به رژیم غذایی و ورزش منظم پایبند بوده اید، با این حال نتایج قابل ملاحظه ای مشاهده نکرده اید، آزمایش کاملی انجام دهید تا مطمئن شوید مشکلی پزشکی وجود ندارد که مانع پیشرفت شما شود.

 

وزن شما در محدوده سالم است.

در نهایت، واقعیت این است که صرف نظر از این که وزن دلخواه شما چیست، ممکن است بدن شما در وزن سالمی قرار داشته باشد.

در نهایت ممکن است به نقطه ای برسید که به طور سالم بدن شما وزن خود را کاهش نمی دهد و آن را متوقف می کند، اهمیتی ندارد که چه عادت های خوبی دارید. به یاد داشته باشید که تناسب اندام جزئی از سلامتی است و برای حفظ آن تلاش کنید.

هنگامی که در کاهش وزن با مشکل مواجه می شوید، چه کاری انجام می دهید؟

 

 

منابع

  • http://www.mayoclinic.com/health/stress/AN01128
  • http://beta.active.com/10-reasons-youre-not-losing-weight?page=1
  • http://exercise.about.com/od/weightloss/ss/notlosingweight_2.htm
  • http://www.marksdailyapple.com/17-reasons-youre-not-losing-weight/#axzz2VZHCsvsG

منبع تصاویر 

  • chriskresser
  • medicalnewstoday
  • dicasdemulher
  • pinterest
  • confused

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

زیبایی

انجام کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز

کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز چیست؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

اسکالپشور

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *