شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی تغذیه و سلامتی آیا روغن ماهی در رژیم غذایی می تواند مانع کوچک شدن مغز شما شود؟

آیا روغن ماهی در رژیم غذایی می تواند مانع کوچک شدن مغز شما شود؟افزودن دیدگاه

در یک مطالعه ۸ ساله مشخص شد که روغن ماهی از کوچک شدن مغز جلوگیری می کند. کوچک شدن سایز مغز، یک نشانگر طبیعی از پیر شدن نرمال (که یک نشانه بیماری آلزایمر نیز هست) می تواند از مشکلات مربوط به سلامت ذهنی، شناخت و وضوح خبر دهد. به دلیل این ارتباط، محققان در مورد جدیدترین یافته هایی که مصرف اسید چرب امگا ۳ را با اندازه بزرگتر مغز مرتبط می دانند، مشتاق هستند.

سایر مزایای تقویت کنندگی مغز

با روغن ماهی، مغز را سالم نگه دارید.

یک مطالعه در مورد حافظه، سطوح اسیدهای چرب امگا۳ (EPA وDHA) را در سلولهای قرمز خون ۱۱۱۱ زن مسن اندازه گیری کرد. ۸ سال بعد با اسکنهای MRI، حجم مغز هر شرکت کننده که بطور متوسط ۷۸ سال داشت، اندازه گیری شد. محققان کشف کردند آنهایی که سطوح بالاتری از امگا ۳ داشتند، ۸ سال بعد نیز دارای حجم مغز بزرگتری بودند. با توجه به یک مقاله که توسط آکادمی نورولوژی آمریکا منتشر شد: نویسنده این مطالعه، پروفسور جیمز ویپوتالا می گوید: «این سطوح بالاتر از اسیدهای چرب می تواند از طریق رژیم غذایی و استفاده از مکمل ها به دست آید و نتایج نشان می دهند که اثر آن روی حجم مغز، معادل به تاخیر انداختن کاهش نرمال سلول های مغزی است که در عرض ۱ تا ۲ سال با بالارفتن سن اتفاق می افتد.» علاوه بر این، سطوح بالاتر اسیدهای چرب امگا ۳ با ۲٫۷ درصد حجم بیشتر ناحیه هیپوکامپ مغز ــ‌ که یک نقش قابل توجه در حافظه ایفاء می کند ــ مرتبط بود. لازم به ذکر است که هیپوکامپ مدت ها قبل از ظاهر شدن علائم بیماری آلزایمر شروع به کوچک شدن می کند.

 

روغن ماهی

سایر مزایای تقویت کنندگی مغز

به انگیزه بیشتری برای افزایش امگا ۳ روزانه تان نیاز دارید؟ تحقیقات نشان داده اند که مصرف مکمل حاوی EPA وDHA خشونت و تهاجمی بودن را کاهش می دهد و داوطلبان مضطرب (اما بطور کلی سالم) پس از مصرف ۱۵۰۰ میلی گرم DHA در روز، سطح استرسشان را بطور قابل توجهی پایین آوردند.

همچنین امگا ۳، علائم افسردگی را بهتر از پروزاک بهبود می بخشد. دکتر جولیوس گوئپ، می گوید: «در یک مطالعه، ۵۰ درصد ازافراد به فلوکستین (پروزاک) بتنهایی، ۵۶ درصد به مکمل EPA (۱۰۰۰ میلی گرم) و ۸۱ درصد افرادی که هر دو فرم درمان را دریافت کرده بودند، بخوبی پاسخ دادند. اسیدهای چرب امگا ۳، حجم مغز را در حین معکوس کردن بسیاری از جنبه های پیری نورولوژیک افزایش می دهند.»

دکتر گوئپ می افزاید: «در دوزهای بالای ۲۰۰۰ میلی گرم، نتایج بطور یکسانی چشمگیر هستند. آزمایشات دوسوکور کنترل‌شده با دارونما، برتری آشکار درمان با امگا ۳ نسبت به دارونما را با استفاده از مقیاس های استاندارد ارزیابی افسردگی نشان می دهند.

مطالعات متعدد دیگر، این اثرات چشمگیر روی افسردگی را در حضور سایر زمینه‌ها تأیید می کنند: علائم افسردگی در بیماران مبتلا به پارکینسون و در زنان باردار با اختلال افسردگی عمده کاهش یافتند.

یک اثر بسیار قوی در زنان میانسالی مشاهده شد که علائم افسردگی و دیسترس روانی را در طول گذار از دوره یائسگی تجربه می کنند.»

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • naturalnews

منبع تصاویر 

  • nutraingredients
  • matchingfoodandwine

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

خط اخم

چگونه از شر خط اخم خلاص شویم؟

زیبایی

انجام جراحی زیبایی

هرآنچه که باید از جراحی زیبایی بدانید

زیبایی

انجام عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی (تامی تاک) چیست؟

سلامت عمومی

آزمایش استروژن

آزمایش استروژن چیست؟

سلامت عمومی

مزایای خرما

کالری خرما چقدر است؟

اطلاعات دارویی

دپاکین

دپاکین چیست؟

اطلاعات پزشکی

بیماری لوپوس

بیماری لوپوس را جدی بگیرید

سلامت عمومی

سطح ایده آل قند خون

سطح ایده آل قند خون چه مقدار است؟

اطلاعات پزشکی

کمبود وزن

علل و درمان کمبود وزن

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *