سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

سعی کردید سیگار را ترک کنید اما همچنان سیگار می‌کشید؟ کمک در راه است!

اداره‌ی غذا و دارو می‌‌گوید که اگر سعی کردید سیگار را ترک کنید اما بار اول موفق نشدید، بازهم تلاش کنید. FDA برای کمک به تشویق افراد سیگاری بزرگسال به ترک سیگار، در حال برپایی یک کمپین آموزشی عمومی جدید به نام «هر تلاش به‌حساب می‌آید» است. این کمپین، سیگاری‌های ۲۵ تا ۵۴ ساله را که سال گذشته سعی کردند سیگار را ترک کنند اما موفق نشدند، هدف می‌گیرد. این کمپین با انتشار پیام‌هایی بر مزایای سلامتی ترک سیگار تأکید می‌کند.

 

مکان‌های خرده‌فروشی سیگار

کمپین هر تلاش به‌حساب می آید، ماه آینده در ۳۵ بازار در سراسر کشور آغاز می‌شود و شامل تبلیغات دیجیتالی، چاپی، رادیویی و بیلبوردی خواهد بود. FDA قصد دارد تبلیغاتش را در مکان‌های خرده‌فروشی مانند بمب بنزین‌ها و سوپرمارکت‌های کوچک متمرکز کند – یعنی مکان‌هایی که نه تنها سیگار می‌فروشند بلکه اهداف مورد علاقه‌ی تبلیغات سیگار نیز هستند.

به‌عنوان بخشی از این کمپین، FDA به‌صورت تیمی با موسسه‌ی ملی سرطان برای ایجاد وبسایتی که منابع و ابزارهای موردنیاز برای کمک به ترک سیگار را فراهم خواهد کرد، همکاری می‌کند.

دکتر جرئوم آدامز، جراح کل ایالات‌متحده می‌گوید:‌«سیگار کشیدن، عامل اصلی مرگ‌ومیر و بیماری‌های قابل پیشگیری است. تلاش‌های پایدار و جامع ازجمله این کمپین، برای تشویق تعداد بیشتری از افراد به ترک سیگار و پیشگیری از آسیب‌های مرتبط با استفاده از سیگار، حیاتی هستند.»

دکتر اسکات گوتلیب، مأمور عالی‌رتبه‌ی FDA می‌گوید: «این کمپین جدید، سیگاری‌ها را تشویق می‌کند که در حساس‌ترین جاها یعنی مراکز فروش سیگار، در مورد بسته‌ی بعدی سیگاری که می‌خواهند مصرف کنند، دوباره فکر کنند.»

گوتلیب خاطرنشان می‌کند: «شرکت‌های تنباکو از مدت‌ها قبل از تبلیغات در سوپرمارکت‌های کوچک و پمپ بنزین‌ها برای ترویج محصولات‌شان استفاده کرده‌اند و ما قصد داریم از همان مکان‌ها برای تشویق سیگاری‌ها به ترک استفاده کنیم.»

سیگار کشیدن در هر سال باعث حدود ۴۸۰ هزار مرگ‌ومیر می‌شود. با وجود کاهش نرخ سیگارکشیدن در میان بزرگسالان، ۱۵ درصد از بزرگسالان آمریکایی (۳۶٫۵ میلیون نفر) در سال ۲۰۱۵ سیگار می‌کشیدند. به گفته‌ی FDA از این مقدار، بیش از ۲۲ میلیون نفر گفتند که دوست دارند سیگار را ترک کنند.

با این حال در حالی که بیش از ۵۵ درصد از بزرگسالان سیگاری سعی کردند سیگار را در سال ۲۰۱۵ ترک کنند اما این آژانس می‌گوید که فقط حدود ۷ درصد از آنها موفق شدند.

میچ زلر، مسئول مرکز محصولات تنباکوی FDA است. او می‌گوید: «تبلیغات تنباکو در خرده‌فروشی‌ها می‌تواند میل شدیدی به سیگار کشیدن ایجاد کند و موجب شود آنهایی که سعی دارند سیگار را ترک کنند، دوباره به آن روی بیاورند.»

 

ترک سیگار

او توضیح می‌دهد: «این کمپین در چنین محیط‌هایی به سیگاری‌ها، پیام‌های انگیزشی می‌دهد تا اعتماد به نفس‌‌شان را افزایش دهد و این باور را در آنها ایجاد کند که برای ترک کردن مجدد سیگار، آماده هستند.»

او می‌افزاید: «ما می‌خواهیم سیگاری‌ها در مورد هر تلاشی که برای ترک سیگار انجام می‌دهند، احساس خوبی داشته باشند. چون این کار، آنها را به زندگی سالم‌تر و عاری از سیگار نزدیک‌تر می‌کند، خطر مرگ‌ومیر و بیماری‌های ناشی از مصرف دخانیات را کاهش می‌دهد.»

گوتلیب می‌گوید:‌«هدف FDA، ارائه دادن سیگارهایی است که اعتیادآور نیستند یا حداقلِ میزان وابستگی را ایجاد می‌کنند و در عین حال تشویق به توسعه‌ی محصولات تنباکوی کمتر مضر برای بزرگسالانی است که هنوز می‌خواهند یا نیاز دارند که نیکوتین مصرف کنند. در عین حال ما گام‌هایی در جهت بهبود دسترسی و استفاده از محصولات نیکوتین دارویی مورد تأیید FDA برای کمک به ترک سیگار بر می‌داریم.»

مقاله مرتبط : تمایل تعداد بیشتری از افراد سیگاری به ترک سیگار

 

منابع

  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر 

  • dailybulletin
  • bp.blogspot

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

خط لبخند

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

پوست و مو

قبل از عمل ابدومینوپلاستی

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

زیبایی

آماده شدن برای جراحی لیفت سینه

همه چیز درباره لیفت سینه

پوست و مو

لیفت گردن

هر آنچه که باید در مورد لیفت گردن بدانید

پوست و مو

آماده شدن برای لیفت بازو

از لیفت بازو بیشتر بدانید

پوست و مو

کاشت مو یا طاس ماندن؟

کاشت مو یا طاس ماندن؟

پوست و مو

جراحی پلک

نکاتی درباره جراحی پلک

بارداری

علائم بارداری که باعث خجالت می‌شوند

۷ مورد از علائم بارداری که باعث خجالت می‌شوند!

اطلاعات پزشکی

افسردگی

آیا من افسرده‌ام؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *