سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

هر آنچه باید درباره پرده بکارت (هایمن) بدانید!

واقعا در مورد پرده بکارت چه چیزی می دانید؟ گفته شده است که افراد اینکه یک زن باکره است یا نه را بر اساس وجود پرده بکارت تشخیص میدهند. . گاهی اوقات زنان بعد از اولین رابطه جنسی دچار خونریزی نمی شوند و چنین اتفاقی می تواند باعث ایجاد سوء تفاهمات زیادی بین زوجین شود.

ما دلیل این سوء تفاهم را می گوئیم، زیرا این پیش شرط ها کاملا نادرست هستند. بله، نادرست! بسیاری از تحقیقات ثابت کرده اند که وجود خون در اولین رابطه زناشویی ضروری نیست و حتی اگر خونریزی وجود داشته باشد، ممکن است به خاطر پاره شدن پرده بکارت نباشد. برای بحث بیشتر در مورد این مسئله، ما هرآنچه را که باید درباره هایمن ها بدانید، در این مقاله از راستینه گردآوری کرده ایم، با ما همراه باشید.

 

پرده بکارت

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت غشائی است که مهبل (واژن) زن را با یک سوراخ که از نظر اندازه و شکل متفاوت است، احاطه کرده است. پرده بکارت در هنگام تولد در بدن زنان وجود دارد، اما آنها به طور طبیعی با بلوغ و ترشحات واژن طبیعی تغییر شکل میدهند و فرسوده میشوند.

 

نوع پرده بکارت

پرده بکارت چه شکلی است؟

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید درباره پرده بکارت بدانید، این است که پرده بکارت از یک زن تا دیگری متفاوت است؛ چهار نوع شکل پرده بکارت وجود دارد:

 • پرده بکارت نرمال: اين نوع شايع ترين نوع پرده بکارت در ميان زنان است كه در آن پرده بکارت به شكل نیم ماه است كه قسمتی از واژن را پوشش می دهد.
 • پرده بکارت با سوراخ کوچک: این زمانی است که پرده بکارت کل واژن را تنها با یک سوراخ کوچک پوشش می دهد.
 • پرده بکارت جدا جدا: نوعی پرده بکارت که در آن غشاء به جای یک سوراخ دو سوراخ دارد.
 • پرده بکارت مسدود: این زمانی است که هایمن، کل ناحیه واژن را بدون هیچ حفره ای پوشش می دهد. این نوع هایمن معمولا در سنین پایین تشخیص داده می شود، زیرا باعث درد دائمی شكم می شود و معمولا به درمان جراحی نیاز دارد. با توجه به ماهیت آن، خون قاعدگی نمی تواند به بیرون جریان یابد که همین مسئله موجب درد می شود و به همین دلیل نیاز به معاینه پزشکی است.

آیا یک زن می تواند بفهمد چه نوع پرده بکارتی دارد؟

شما می توانید بگویید چه نوع پرده بکارتی دارید، اما تنها زمانی که برای بررسی این مسئله نزد پزشک بروید. پزشک همچنین به شما اطلاع می دهد که حتی ممکن است پرده بکارت نداشته باشید. زنان در خاورمیانه معمولا مایل نیستند که چنین معاینه ای را انجام دهند، بنابراین آنها نمی دانند که چه نوع پرده بکارتی دارند.

 

 پرده بکارت

آیا همه زنان پرده بکارت دارند؟

خیر، گرچه اکثر زنان با هایمن متولد میشوند، اما درصد کوچکی از زنان وجود دارند که بدون هایمن متولد می شوند.

چه چیزی باعث پاره شدن هایمن می شود؟

همانطور که قبلا ذکر شد، هایمن ها در طول زمان به دلایل مختلفی از بین می روند، به این معنی که گاهی اوقات در اولین تجربه جنسی پاره نمیشوند. افراد معمولا به پارگی جزئی هنگام داشتن اولین رابطه جنسی به عنوان پاره شدن پرده بکارت اشاره دارند، اما اجازه دهید چیزی هایی را در اینجا روشن کنیم. هایمن ها دارای طبیعت انعطاف پذیری هستند و از لحاظ قابلیت ارتجاعی از یک زن به زن دیگر متغیر است که بدین معنی است که روند پاره شدن نیز متفاوت است. همچنین پاره شدن هایمن در طی مقاربت اول به شدت به ماهیت آن و اینکه به خاطر عوامل دیگر فرسوده شده باشد یا نه، بستگی دارد.

در صورتی که هایمن فرسوده نشده باشد و دارای قابلیت ارتجاعی متوسط یا کم باشد، بخشی از آن در طول مقاربت پاره شده و موجب خونریزی می شود. انواع مختلفی هایمن وجود دارند که بسیار نازک و ضعیف هستند، بنابراین آنها بسیار راحت از فرسوده میشود، چه به خاطر سن یا حرکات یا ورزش های تهاجمی (ژیمناستیک، اسب سواری، سقوط شدید با هدف قرار دادن قسمت پایین بدن، و غیره).

همچنین یک نوع هایمن وجود دارد که قابلیت ارتجاعی بسیار بالایی دارد. این نوع می تواند هنگام رابطه جنسی بدون پارگی در صورتی که سوراخ کافی وجود داشته باشد، کشیده شود. اگر سوراخ کوچک باشد، بدین معنی است که شما نمیتوانید رابطه جنسی داشته باشید، مگر اینکه یک عمل جراحی جزئی برای برداشتن قسمتی از هایمن انجام دهید.

 

پاره شدن پرده بکارت

آیا یک زن تنها زمانی که هایمن پاره شود، خونریزی می کند؟

این یکی از رایج ترین تصورات غلط است. یک زن می تواند در طول مقاربت اول خود به دلایل مختلف دچار خونریزی شود:

 • اگر زن در طول دخول به اندازه کافی برانگیخته نشود و واژن او خشک باشد پارگی و سوزش در بافت فرج زن ایجاد میشود که منجر به خونریزی می شود.
 • هنگامی که مرد در طول رابطه جنسی بسیار خشن باشد، که موجب پاره شدن بافت داخل فرج زن می شود.
 • به علت عفونت های پزشکی، که در آنها عفونت های منتقل شده از طریق رابطه جنسی می توانند باعث خونریزی شوند.
 • در نتیجه پارگی هایمن خونریزی میتواند رخ دهد.

به این ترتیب، اینها اطلاعات اصلی بودند که شما باید در مورد هایمن ها بدانید. باکره بودن با یک تکه غشا که با گذشت زمان از بین میرود و یا چند قطره خونی که می تواند در نتیجه مقاربت خشن باشد، تعیین نمی شود. این مسئله اعتماد متقابل میان دو نفر است.

مقاله مرتبط : علت خونریزی پس از رابطه جنسی چیست؟

 

منابع

 • fustany

منبع تصاویر 

 • fthmb.tqn
 • edc2.healthtap
 • static1.squarespace
 • lovelace-media.imgix

‏‫‬

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

سلامت عمومی

کیست گانگلیون یا کیست مچ دست

چقدر از کیست می‌دانیم؟

اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

ماری‌جوانا

ماری‌جوانا و تاثیرات آن بر سلامت جسم و ذهن

کتابخانه راستینه

موسی بن میمون

نظرات جنسی ابن میمون در مصر

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

کمک های اولیه

درمان شپش

درمان شپش

اختصاصی

هیپنوتیزم

آیا هیپنوتیزم حقیقت دارد؟

اختصاصی

هندوانه

بهترین خوراکی ها برای کمک به اختلال نعوظ

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مخفی گفت:

  علام پارگی بکارت چیست