سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

پزشکان عمومی و تشخیص پیش دیابت

کمتر از ۱ پزشک از ۱۰ پزشک عمومی تمام عوامل خطر تعیین شده را می شناسد. بررسی جدید کوچکی نشان داد، اکثر پزشکان عمومی نمیتوانند تمام ۱۱ عامل خطر پیش دیابت را تشخیص دهند. محققان دانشگاه جان هاپکینز گفت یافته های آنها باید پزشکان را به یادگیری اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری که حدود ۸۶ میلیون بزرگسال در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار داده است و در نهایت می تواند منجر به دیابت نوع ۲ شود، برانگیزد.

 تشخیص پیش دیابت

بسیاری از پزشکان عمومی ممکن است پیش دیابت را تشخیص ندهند.

” دکتر اوا تسنگ، نویسنده این مطالعه در نشست خبری دانشگاه گفت: “ما فکر می کنیم این یافته ها هشدار خوبی برای تمام ارائه دهندگان مراقبت های اولیه در تشخیص بهتر عوامل خطر در پیش دیابت است، که یک موضوع مهم بهداشت عمومی به شمار می رود”. وی استادیار دانشکده پزشکی هاپکینز است.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها، ۹۰ درصد افرادی که در مرحله پیش دیابت هستند از شرایطی که دارند، مطلع نیستند.

انجمن دیابت آمریکا (ADA) توضیح می دهد که تغییرات در رژیم غذایی، ورزش و برخی داروها می توانند به جلوگیری از پیشرفت افراد مبتلا به پیش دیابت در توسعه دیابت نوع ۲ کمک کنند.

برای بررسی اینکه چرا بسیاری از افراد در مرحله پیش دیابت تشخیص داده نمی شوند، محققان از پزشکان عمومی که در مراسم پزشکی شرکت کرده بودند خواستند تا یک نظرسنجی را تکمیل کنند تا دانش آنها را درباره عوامل خطر اصلی این بیماری بررسی کنند.

ADA دارای دستورالعمل هایی است که در مجموع ۱۱ فاکتور خطر مشخص که تعیین کننده بررسی بیمار برای پیش دیابت است، را فهرست میکنند. این عوامل خطر عبارتند از: عدم فعالیت فیزیکی، داشتن فامیل درجه یک مبتلا به دیابت، فشار خون بالا و سابقه بیماری های قلبی.

در مجموع ۱۴۰ نفر از پزشکان این نظرسنجی را انجام دادند. تقریبا یک سوم از کسانی که نظرسنجی انجام دادند حتی با دستورالعمل های ADA در مورد دیابت هم آشنا نبودند. فقط ۶ درصد توانستند تمام ۱۱ عامل خطر را شناسایی کنند. به طور متوسط، پزشکان توانستند تنها هشت نشانه هشدار دهنده را شناسایی کنند.

 

 رژیم غذایی و فعالیت بدنی

پزشکان همچنین مجبور بودند که محدوده سالم برای آزمایش های گلوکز که برای تشخیص پیش دیابت استفاده میشوند، را شناسایی کنند و همچنین توصیه هایی در مورد کاهش وزن و فعالیت بدنی برای افراد مبتلا به این بیماری ارائه دهند.

به گفته نویسندگان این پژوهش تنها ۱۷ درصد پزشکان، مقادیر درست برای قند ناشتا و شاخص کلیدی دیگر برای ارزیابی گلوکز موسوم به HbA1c که برای تشخیص پیش دیابت مورد استفاده قرار می گیرد، را شناسایی کردند.

تنها ۱۱ درصد از پزشکان گفتند که به بیمار برنامه کاهش وزن رفتاری ارائه میدهند، هرچند توصیه ADA نیز همین است. اما ۹۶ درصد تصمیم به ارائه مشاوره در مورد رژیم غذایی و فعالیت بدنی داشتند.

اکثر پزشکان گفتند که متفورمین را برای پیش دیابت تجویز نمی کنند. اما در سال ۲۰۱۷، ADA توصیه کرد که متفورمین را برای بیماران مبتلا به پیش دیابت که خطر ابتلا به دیابت را تنها از طریق تغییر شیوه زندگی کاهش نداده اند، در نظر بگیرند.

دکتر نیسا ماروتور، نویسنده ارشد این مطالعه و استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی هاپکینز بیان کرد: “ارائه دهندگان مراقبت های اولیه (یا پزشکان عمومی) نقش حیاتی در غربالگری و شناسایی بیماران در معرض خطر ابتلا به دیابت ایفا میکنند. این مطالعه بر اهمیت افزایش دانش ارائه دهنده و در دسترس بودن منابع برای کمک به بیماران خود در کاهش خطر ابتلا به دیابت تاکید دارد.”

نتایج این پژوهش اخیرا در مجله پزشکی عمومی داخلی منتشر شدند.

 

منابع

  • Johns Hopkins Medicine, news release, July 20, 2017
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر 

  • arizonaoncology
  • cdn-media-2.lifehack

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

انجام لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می‌کند؟

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

پوست و مو

روش درمانی شاک‌ویو‌‌تراپی در کاهش سلولیت

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

ریداستیم

ریداستیم ؛ روشی غیرتهاجمی برای رسیدن به لاغری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *