مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی سلامت روان خنده چیست ؟

خنده چیست ؟افزودن دیدگاه

ماهیچه خنده Risorius یا عضله خندان ، ماهیچه نازک و پهنی است که در گوشه های دهان قرار دارد و گوشه لب را به عقب می کشد. خاستگاه آن نیام روی ماهیچه جوشی masseter ، پیوند گاه آن، پوست گوشه دهان، عصب گیری اش از شاخه دهانی buccal و عصب چهره ای facial و کار آن کشیدن گوشه دهان به سمت جانبی است. از همراهی شما با مجله سلامتی راستینه سپاسگزاریم.

خنده

مهارتی به نام خنده :

گاهی خندیدن آنقدر برای انسان عادی می شود که فراموش می کنیم، چقدر شگفت آور است. آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که خنده چقدر می تواند در کنش و واکنش بدن سودمند باشد و آیا می دانید هنگام خندیدن در بدن چه اتفاقی رخ می دهد؟
دانش روان شناسی، امروزه پی برده لبخند در زندگی ما از اهمیت بسزایی برخوردار است. لبخند و خنده هیچ عارضه جانبی مضری ندارد و حتی اگر نتواند به خودی خود بیماری و فشارهای روانی را علاج کند، حداقل می تواند لحظات نگرانی به وجود آمده از بیماری را برطرف کند. لبخند علاوه بر معکوس کردن مسیر بیماری و تامین سلامت، بهترین یخ شکن در گردهمایی های اجتماعی است. در سال های اخیر دانشمندان سعی داشتند فیزیولوژی خنده و آثار پزشکی قابل اثباتش را آشکار کنند. گروهی از این وحشت دارند که اگر زیاد بخندند یا لبخند به لب داشته باشند، دیگران آنها را جدی نگیرند، در حالی که باید بدانیم امروزه مشکل، خنده زیاد نیست، بلکه کمبود خنده است. البته باید صادقانه خندید و شخصیت خود را نیز در نظر داشت. خنده، آن گاه موثر و درمان بخش است که به موقع باشد و به شخصیت دیگران آسیب نرساند. خنده های بی مورد و تمسخرآمیز، انسان را غافل می کند و پرده سیاهی روی عوامل شادی آفرین دیگر می کشد.

 

خنده

تعریف خنده چیست؟

در واقع خنده یک برنامه است که کل سیستم بدن را درگیر می کند. ممکن است خنده در اثر گفتن یک مطلب خنده دار باشد که از عصب شنوایی ما شروع می شود یا در اثر دیدن تصویر های خنده دار و کمدی باشد و از چشم هایمان شروع شود. دانستن این نکته می تواند جالب باشد که پیدایش خنده پیش از به وجود آمدن زبان و عمیقا با پیدایش ما ارتباط دارد.

تاثیرات لبخند و خنده :

لبخند زدن و خندیدن، نشانه داشتن شخصیتی دست و دلباز ، اجتماعی و خوش قلب است. گرچه ما معمولا خندیدن زیاد را با سبک سری یکی می دانیم ولی باید بدانیم تغییراتی فراسوی سبک سری در جسم و بدن انسان به واسطه خندیدن و لبخند زدن ایجاد می شود که تظاهرات عینی آن شادمانی است. در این حالت تمام جسم تنظیم و ذهن شفاف می شود.

 

 یوگای خنده

سخن پایانی

جالب است بدانید ، جهت ارتقای تحصیلی دانش آموزان بسیاری از مدارس هند ، امروزه یوگای خنده را به عنوان یکی از برنامه های روزمره مدرسه اجرا می کنند.
در این حالت، برنامه روزانه تحصیلی با ۱۰ دقیقه خندیدن در آغاز کلاس و ۵ دقیقه خنده پیش از ترک مدرسه انجام می شود. نهادینه کردن چنین ریتمی زمینه ساز محیط بسیار جذاب و پرانرژی در مدرسه خواهد شد که در نتیجه منجر به احساس لذت و شادی مربیان و دانش آموزان از بهبود روابط، نظم و تلاش می شود. نتایج تحصیلی نیز به تبع این شرایط مطلوب وضعیت بهتری پیدا می کند. البته بررسی ها نشان می دهد یوگای خنده تاثیر بسیار مثبتی بر نگرش زندگی دانش آموزان نیز خواهد داشت. علاوه بر هند ، این روش در مدارس ایالات متحده و فرانسه نیز در حال اجراست.

مقاله مرتبط : چطور بدنمان را دوست بداریم ؟

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • sites.psu
  • bracesbydre
  • ethicalmarketingnews

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت روان

یوگای خنده

تاثیر فوق العاده یوگای خنده

سلامت روان

ارتباط خنده و سلامت سیستم قلبی- عروقی:

دلایل علمی برای اینکه بیشتر بخندید!

اطلاعات پزشکی

علائم یائسگی

یائسگی چیست؟ زمان شروع، علائم، مراحل آن

اطلاعات پزشکی

بیماری سل

بیماری سل چیست؟ علائم و دلایل آن

سلامت روان

مراقبت های فردی فیزیکی

مراقبت های فردی اجتماعی

سلامت میانسالان

رابطه میانسالی و افسردگی

عوامل پنهانی افسردگی ناشی از بالا رفتن سن!

سلامت جنسی

ارضای جنسی

هفت نشانه ارضای جنسی در زنان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *