سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

شلوار دلخواه شما کدام است؟

این روزها در میان انواع پوشاک، شلوار بیشترین کاربرد را دارد. خانم ها در سنین مختلف: دانشجو، شاغل یا خانه دار ترجیح می دهند از شلوار استفاده کنند چون تن پوشی راحت، کاربردی و با دوام است. طراحان مد هم به دنبال این جریان اجتماعی، هر فصل به طرح های تازه فکر می کنند تا این تن پوش اصلی درواقع از حال و هوای مد روز دور نماند و دچار تکرار نشود. لطفا با راستینه همراه باشید.

 

شلوار فاق بلند

شلوار دلخواه شما قد کشیده است ؟

همیشه به خانم هایی که چاقی موضعی در ناحیه شکم داشتند، پیشنهاد می کردیم سراغ شلوارهای فاق کوتاه نروند؛ حالا این توصیه را می توانند در قالب مد اجرا کنند چون خوشبختانه شلوارهای فاق بلند به بازار بازگشته اند. در ویترین مغازه ها می توانید شاهد شلوارهای فاق بلند در مدل های مختلف راسته، تنگ و مام استایل باشید. این مدل شلوارها را با بلوزهای کوتاه ست کنید. برای این ست ، بلوزهای شومیز هم انتخاب خوبی است چون می توانید در داخل شلوار قرار دهید و به یک ست کلاسیک دست پیدا کنید. این مدل شلوارهای فاق بلند با پاچه های گشاد ، انتخاب خوبی برای مهمانی های نیمه رسمی هستند. فقط یادتان باشد بهتر است این مدل شلوار را با کفش پاشنه بلند یا لژ بلند و با جوراب نازک ست کنید.

 

شلوار طرح های شلوغ

شلوار دلخواه شما طرح های شلوغ دارد ؟

سال ها قبل ، شلوار با گل های درشت رونق زیادی داشت؛ طرحی مرسوم برای بلوز و پیراهن که کاربرد آن در شلوار تازگی داشت. مشکل این مدل شلوارها محدودیت در استفاده از آن بود چون تنها مناسب خانم هایی بود که اندامی لاغر داشتند. این شلوارها به واسطه نقش های درشتشان افراد را بزرگ تر از آنچه بودند، نشان میدادند. شاید به همین دلیل امسال طراحان در طراحی شلوارهای طرحدار سراغ نقشهای ریزرفته اند. حالا هر خانمی با هر اندامی و بدون نگرانی از چاقی می تواند صاحب یکی از این طرح های ریز باشد. در نمونه های امسال، طرح های شلوغ هم حضور دارند اما نمونه هایی که با نقش های ریز پر شده اند. اگر یکی از طرح های شلوغ را انتخاب کردید، حتما با بلوزی ساده ست کنید تا بیش از اندازه شلوغ نباشد.

 

شلوار موزی

شلوار دلخواه شما مدل موزی است ؟

اسم عجیبی برای این مدل شلوار گذاشته اند : موزی ! چون به نظر برخی کارشناسان فرم کلی آن شبیه موز است. پاچه این مدل شلوار چهار تا پنج سانتی متری تنگی دارد که بعد از آن به تدریج گشاد میشود و از ران پا دوباره شروع به تنگ شدن می کند؛ البته تبدیل به شلواری تنگ و چسبان نمی شود. این مدل شلوار را که بیش از همه مناسب خانم هایی با پاهای کشیده است، باید مدل خاصی تلقی کرد. شلوار موزی برای خانم های با قد متوسط هم خوب است اما توصیه می کنیم به خانم های کوتاه قد که اصلا سراغ این مدل نروند چون آنها را کوتاه تر نشان میدهد. طراحان به شما توصیه می کنند شلوارهای موزی خودتان را که از پارچه ای لخت دوخته می شوند، با بلوز، تاپ یا کت کوتاه ست کنید و از پوشیدن این مدل شلوار با کفش پاشنه دار و جوراب شیشه ای خودداری کنید.

 

کلاسیک

شلوار دلخواه شما رسمی و اداری است ؟

با این پوشش جدی به نظر برسید . این مدل شلوارهای خط اتودار ، راسته و کلاسیک ، تا امروز نسخه ثابت خانم های شاغل بوده اند … به خصوص خانم هایی که پست های مدیریتی داشته اند . آنها اغلب ترجیح میدادند با چنین استایل رسمی و کلاسیکی ، در محل کار خود حاضر شوند. شلواری رسمی که با یک مانتو برش دار و کتی، ستی کامل برای خانم مدیر محسوب می شود اما بهتر است سایر خانم ها هم به یکی از این شلوارها فکر کنند چون پیشنهاد طراحان است. این شلوار در کنار یک بلوز حریر یا شومیز گیپور که در فروشگاه ها زیاد به چشم تان می خورد، یک ست مناسب برای شرکت در مهمانی ها و دورهمی های تابستانی با جوراب زنانه است. توصیه همیشگی مجله سلامتی راستینه را هم تکرار می کنیم، یکی از این شلوارهای اتو کشیده را در کمدتان داشته باشید، زیرا نقش لباس عزا و عروسی را به بهترین نحو ایفا می کند.

 

شلوار های تنگ

شلوار دلخواه شما تنگ و چسبان است ؟

در چند سال اخیر، شلوارهای تنگ یا به اصطلاح لوله تفنگی ، محبوبیت چشمگیری را پشت سر گذاشتند؛ رونقی که زمزمه های تمام شدن آن از مدل های زمستان گذشته احساس میشد ولی این اتفاق نیفتاد و در مدل های امسال ، همچنان همان شلوارهای تنگ حضور دارند اما با یک تغییر کوچک؛ قد این شلوارها آب رفته است. شلوارهای تنگی که امسال طراحان به شما پیشنهاد می کنند، قدش تا حدود قوزک پاست. برای داشتن این مدل شلوار لازم نیست هزینه کنید، کافی است قیچی دست بگیرید و پنج سانتی متری از قد شلوار تنگ قبلی تان کم کنید. البته اگر کوچکترین مهارتی در دوخت و دوز ندارید، این کار را به یک خیاط بسپارید. این مدل شلوار ، با کفش های لژداری که خانم ها به آن علاقه دارند هماهنگی خوبی دارد.

 

شلوار کوتاه

شلوار دلخواه شما کوتاه است ؟

شلوارهای کوتاه محبوبیت زیادی دارند. در کارهای اغلب طراحان، شلوارهایی دیده میشود که قد آنها تا زیر زانو کوتاه شده است. بیشک این مدل شلوارها برای موقعیتهای رسمی مناسب نیستند اما انتخاب خوبی برای تفریح و دورهمی های خانوادگی محسوب می شوند. کوتاه شدن قد شلوار در مدل های مختلف چسبان ،تنگ، و موزی با پارچه های مختلف کتان، کشی و… دیده می شود. نمونه کشی این شلوارهای زیر زانو با یک تونیک، یکی از محبوب ترین لباس های تابستانی است که انگار هیچ تاریخ انقضایی ندارد. خانم های ۳۰ و ۴۰ ساله ، هنوز به یاد می آورند که حدود ۱۰ سال پیش ، شلوارهایی به نام برمودا بازار را تصاحب کرده بود .

 

مقاله مرتبط : انواع اندام بانوان و لباس های مناسب آنها

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • the-pool
  • fusia
  • atrueauto
  • babyben
  • blog.stitchfix
  • balisoulmate

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *