سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۲۰ در صد از بزرگسالان دچار بیماری روانشناختی یا سوء مصرف مواد هستند!

یکی از مطالعات دولت امریکا می گوید :سالانه حدود یک پنجم بزرگسالان امریکایی با بیماری روانشناختی یا مصرف مواد دست و پنجه نرم می کنند.برطبق اطلاعات سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ که توسط سرویس سلامت روان و سوء مصرف مواد ایالات متحده (SAMHSA) منتشر شد اورگون بالاترین میزیان و نیوجرسی کمترین میزان ابتلا را دارند.

بیماری روانشناختی

آمار بیماری روانی و مصرف مواد مخدر در آمریکا

در کل ، پژوهشگران می گویند تقریباً ۴۴ میلیون امریکایی بالای ۱۸ سال مبتلا به یک اختلال روانی، رفتاری یا هیجانی بوده اند. این اطلاعات در پژوهش زمینه یابی در مورد مصرف مواد و سلامتی بدست آمد.

کانا انوموتو ، دستیار دبیر اجرایی SAMHSA به آژانس خبری گفت: “نمودار های گزارش SAMHSA به ما یادآوری می کند که در نظر داشتن سلامت روان به اندازه ی سایر شرایط سلامت با اهمیت است”.

در اورگون تقریباً ۲۳ درصد از سکنه ی این ایالت دچار یکی از انواع اختلال روانی هستند.یوتا، ویرجینیای غربی، مین و رود آیلند با ۲۱ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.بر طبق این گزارش در نیوجرسی، سالم ترین ایالت از نظر روانشناختی، کمتر از ۱۶ درصد از بزرگسالان دچار بیماری روانی هستند.رتبه های بعدی مربوط به ایلینویز، داکوتای شمالی ، فلوریدا و داکوتای جنوبی است(تقریباً ۵/۱۶ درصد).درون هر ایالت این درصد ها متفاوت است.مثلاً در شمال غربی اورگون این درصد به تقریباً ۲۴ درصد می رسد و در جنوب فلوریدا کمتر از ۱۵ درصد افراد اختلال روانی دارند.

گزارش اشاره می کند “وجود همه ی اختلالات روانی و مصرف ماری جوانا در همه ایالت نشان می دهد که بیماری روانی در ایالات متحده یک موضوع عمومی عمده است. به طور کلی سطوح درمانی پایین هستند و سلامت روانی بزرگسالان امریکایی کماکان یک نگرانی عمده برای ادارات سلامت عمومی ملی و ایالتی است.

پژوهشگران می گویند متمرکز شدن بر درصد افراد مبتلا به بیماری روانی در سطح محلی و ایالتی می تواند به سیاست گزاران برای ارزیابی نیازهای سلامت روان در اجتماع کمک کند. بررسی تغییرات در طول زمان بخش کلیدی چنین ارزیابی هایی است.گزارش می گوید میزان بیماری روانی در میان بزرگسالان در کالیفرنیا ، مین ، کارولینای شمالی و رود آیلند بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ و ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ افزایش داشته است. در سایر ایالت ها تغییری دیده نشد.

 

منابع

  • رابرت پریدت
  • HealthDay Reporter
  • U.S. Substance Abuse and Mental Health Services Administration, news release, July 20, 2017

منبع تصاویر 

  • macleans
  • cdn1.medicalnewstoday

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت روان

دادن تلفن به فرزندتان

اعتیاد بچه ها به تلفن های هوشمند

اختصاصی

سیلوسایبین (قارچ جادویی)

ماشروم چیست؟ تاثیرات ماشروم بر بدن

اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

عوامل خطرساز اعتياد!

سلامت عمومی

دوره نقاهت

چکار کنیم تا مريض نشویم؟

اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

ماری جوانا

مهمترین سوالات راجع به اعتیاد!

اطلاعات دارویی

اسیکلوویر

موارد استفاده و عوارض اسیکلوویر

اطلاعات دارویی

نحوه مصرف تری فلوپرازین

موارد استفاده و عوارض تری فلوپرازین

اطلاعات دارویی

کتورولاک ترومتامین

موارد استفاده و عوارض کتورولاک

اطلاعات دارویی

پیروکسیکام

موارد استفاده و عوارض پیروکسیکام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *