مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی تغذیه و سلامتی از مصرف این ۵ ماهی اجتناب کنید!

از مصرف این ۵ ماهی اجتناب کنید!افزودن دیدگاه

از آنجایی که انواع مختلفی از ماهی ها غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ و منبع پروتئینی بدون چربی هستند که سطح چربی اشباع شده کمتری نسبت به انواع گوشت و مرغ دارند، میتوانند گزینه ای عالی برای افزودن به رژیم غذایی باشند. از سوی دیگر، انواع مختلفی از ماهی ها دارای مقدار زیادی جیوه هستند، که ممکن است باعث ایجاد بیماری های قلبی-عروقی و عصبی شوند.
مطالعه این مقاله از راستینه کمک میکند تا بدانید باید کدام ماهی ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و از مصرف کدام ماهی ها اجتناب کنید.

بهترین و خطرناک ترین نوع ماهی برای مصرف

ماهی سالمون

بهترین ماهی ها برای اضافه شدن به سبد غذایی

ماهی سالمون. مطالعه ای درسال ۲۰۱۰ که بر روی مزایا و خطرات انواع مختلف ماهی ها انجام شد، منابع غنی اسیدهای چرب امگا ۳ و سطح پایین جیوه را در ماهی سالمون ثابت کرد. اگر می توانید از میان گزینه های مختلف ماهی سالمون انتخاب کنید، ماهی سالمون آلاسکا و یا سالمون کوهو را مصرف کنید و از مصرف ماهی سالمون اقیانوس اطلس اجتناب کنید.

 

ماهی تن آلباکور

ماهی تن آلباکور. طبق گفته نشریه سی فود واچ (مراقبت از غذاهای دریایی)، اگر چه برخی از گونه های ماهی تن می توانند سطح بسیار بالایی از جیوه داشته باشند، ماهی تن آلباکور، که خواه با قلاب و یا با نیزه در اقیانوس آرام صید می شود،گزینه ای سالم است.

 

صدف خوراکی

صدف خوراکی. یک وعده صدف خوراکی حاوی ۳۰۰ میلی گرم امگا ۳ و حاوی حدود یک سوم مقدار توصیه شده روزانه آهن است و بهتر از آن، صدف ها مهاجم نبوده و برای محیط زیست مضر نیستند و حتی می توانند به بهبود اکوسیستم های دریایی محلی کمک کنند، بنابراین با مصرف صدف هم به خود و هم به محیط زیست کمک می کنید!

 

ساردین ها

ساردین ها. ساردین های وحشی فوق العاده ارزان هستند و حاوی اسیدهای چرب امگا-۳ بیشتری در هر وعده۳ اونسی(۸۵ گرمی) نسبت به ماهی تن وسالمون هستند. علاوه بر این، ساردین ها سرشار از ویتامین D هستند. در صورتی که پایداری پرورش ماهی در مزارع برای شما اهمیت دارد، ازساردین اقیانوس آرام استفاده کنید.

 

سی باس

ماهی هایی که باید از مصرف آن ها اجتناب کنید.

سی باس(باروموندی). در حالی که سی باس های دریایی، به ویژه گونه های تند، در سال های اخیر کاملا مرسوم شده اند، این ماهی ها حاوی برخی از بالاترین میزان جیوه موجود در انواع ماهی هستند که شما معمولا به عنوان گزینه ای برای مصرف پیدا می کنید.

 

کوسه

کوسه. اگر چه خوردن کوسه به طور معمول رایج نیست، این ماهی عجیب به دلیل خوردن موجودات دریایی در سطح پایین تر زنجیره غذایی، حاوی سطح جیوه بسیار بالا است. اگر برای تجربه آشپزی هیجان انگیز قصد مصرف کوسه داشته باشید، تمام جیوه موجود در بدن کوسه به شما منتقل می شود.

 

ماهی خال مخالی

ماهی خال مخالی. به ویژه شاه ماهی خال مخالی. سطح بالای جیوه ماهی خال مخالی باعث شده است سازمان دفاع محیط زیست (EDF) به عدم مصرف این نوع ماهی در زنان و بچه ها توصیه کند، و تنها به اندازه نیم وعده از این ماهی در هر ماه برای مردان را بدون اشکال دانسته است.

 

ماهی والی

ماهی والی(Walleye). این ماهی که حاوی سطح بالای جیوه و ترکیبات سمی که به عنوان پلی فنلهای متخلخل (PCBs) شناخته می شوند است، مورد علاقه کسانی است که در غالب ورزش ماهیگیری می کنند و گزینه ای است که باید از خوردن آن اجتناب کنید.

 

شمشیر ماهی

شمشیر ماهی. شمشیر ماهی ها مانند کوسه ها، شکارچیان دریایی هستند که به دلیل خوردن موجودات دریایی کوچک تر، سطح بالای جیوه دارند. در حالی که به گفته صندوق حفاظت از محیط زیستEDF ،خوردن یک وعده شمشیرماهی در ماه ممکن است برای مردان مشکل ساز نباشد، این نهاد توصیه می کند که زنان و کودکان در تمام سنین از مصرف آن اجتناب کنند.

شما چه ماهی هایی را برای مصرف خریداری میکنید؟

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0025326X10002882
 • http://www.montereybayaquarium.org/cr/SeafoodWatch/web/sfw_factsheet.aspx
 • http://www.webmd.com/food-recipes/tc/avoiding-mercury-in-fish-topic-overview
 • http://apps.edf.org/page.cfm?tagID=17694

منبع تصاویر 

 • naturalhealth365
 • nationalgeographic
 • gbc-cdn-public-media.azureedge
 • theprimitivepalate.files.wordpress
 • lifecurrents.dw2
 • img.ev
 • redlakewalleye
 • healtheatingfood
 • sea-delight

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

هندوانه

بهترین خوراکی ها برای کمک به اختلال نعوظ

رپورتاژ آگهی

تاثیر مصرف مواد بر قلب

ریپورتاژ: اعتیاد به مواد مخدر و بیماری های قلبی عروقی

تغذیه و سلامتی

ماهی کبابی با زیره

ماهی را با زیره بخوریم!

تغذیه و سلامتی

تیروئید

خوراکی های ضروری برای تیروئید

تغذیه و سلامتی

آیا خوردن ماهی با ماست تداخل دارد؟

تغذیه و سلامتی

ارزش غذایی ماهی

ارزش غذایی ماهی پرورشی و دریا

تغذیه و سلامتی

روغن پریلا

۷منبع امگا ۳ گیاهی که با التهاب مغز و قلب مبارزه می کنند!

دستور پخت آشپزی

ماهی بخارپز با زنجبیل و پیازچه

طرز تهیه ماهی بخارپز با زنجبیل و پیازچه

تغذیه و سلامتی

داشتن استخوان هایی محکم

اسموتی اعجاب انگیز برای داشتن استخوان هایی محکم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *