مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه اخبار غرق شدن می تواند ساعت ها بعد از شنا نیز رخ دهد!

غرق شدن می تواند ساعت ها بعد از شنا نیز رخ دهد!افزودن دیدگاه

متخصصان در خصوص علائم غرق شدن در خشکی و غرق شدن ثانویه، هشدار میدهند. در حالی که به ندرت این مسئله اتفاق می افتد، اما یک فرد می تواند چندین ساعت بعد از اینکه در آب بوده است در خشکی غرق شود. دکتر جسیکا لانری، استادیار دانشکده پزشکی A & M تگزاس، توضیح داد که این غرق شدن دو نوع دارد، غرق شدن در خشکی و غرق شدن ثانویه.

 

غرق شدن

غرق شدن در خشکی و غرق شدن ثانویه

او در نشریه خبری دانشکده گفت: “این نوع غرق شدگی ها گاهی به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما بسیار متفاوت هستند.”

وی افزود:”غرق شدن در خشکی معمولا بعد از غوطه ور شدن اتفاق می افتد، زمانی که آب به طناب های صوتی وارد می شود و موجب اسپاسم آنها می شود و مسیر هوا را مسدود می کند. غرق شدن ثانویه چیزی است که ما بارها در اخبار دیده ایم و در عرض ۲۴ ساعت پس از خروج آب، اتفاق می افتد”.

در غرق شدن ثانویه، آب به ريه ها وارد مي شود و چند ساعت در آنجا باقي مي ماند و موجب التهابی میشود كه ممكن است منجر به مسدود شدن مسیرهای هوايي پایینتر و دشواری تنفس شود.

غرق شدن ثانویه بسیار نادر است و در کودکان نسبت به بزرگسالان رایج تر است. نشانه هایی از غرق شدن ثانویه در افرادی که در آب غوطه ور شده بودند یا به طور تصادفی آب قورت داده اند عبارتند از: تنفس سریع، مشکل تنفس، تهوع، بی حالی، خستگی، کمبود انرژی، تمایل مکرر برای خوابیدن و عدم میل به خوردن یا نوشیدن.

 

غرق شدن و مشکلات تنفسی

لانری گفت: “کلید بزرگ برای شناسایی غرق شدن ثانویه وجود مشکلات تنفسی هستند. اگر کودک شما استفراغ می کند، دچار مشکل در تنفس است و احساس خواب آلودگی میکند یا تلاش می کند بیدار بماند، به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید. از سوی دیگر، معمولا کودکان بیشتر دچار بیماری می شوند، بنابراین اگر فقط سرفه وجود داشته باشد، ممکن است فقط نیاز به مراجعه به ارائه دهنده خدمات بهداشتی باشد.

لانری گفت کودکی که تجربیاتی نزدیک به غرق شدن را داشته باشد، باید به بخش اورژانس منتقل شود و برای اطمینان از آسیب به ریه تحت نظر قرار گیرد.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اخبار

دود ناشی از آتش‌سوزی

محافظت از سلامتی‌تان در مقابل دود حریق‌های بزرگ

سلامت روان

نگرانی

بلایی که نگرانی بر سر سلامت شما می آورد!

اخبار راستینه

داروهای اعتیاد آور

آشنایی با برخی داروهای اعتیادآور !

اطلاعات دارویی

تداخلات دارویی

موارد استفاده و عوارض ویکودین

اطلاعات پزشکی

ترامادول

موارد استفاده و عوارض ترامادول

اطلاعات پزشکی

موارد استفاده و عوارض پردنیزون

موارد استفاده و عوارض پردنیزون

نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *