مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه اخبار HIV در برابر داروهای نجات دهنده زندگی مقاومت پیدا میکند!

HIV در برابر داروهای نجات دهنده زندگی مقاومت پیدا میکند!افزودن دیدگاه

مطالعه جدید در مورد بازگشت به روزهای بد گذشته، هشدار میدهد، زمانی که هیچ داروی موثری برای مبارزه با HIV ، ویروسی که موجب بیماری ایدز میشود، وجود نداشت.

این مطالعه جدید در تاریخ ۱ دسامبر، روز جهانی ایدز، بررسی داده های مربوط به بیش از ۵۶۰۰۰ بزرگسال مبتلا به HIV در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین را منتشر کرد.

HIV

در مجموع، بیماران در ۶۳ کشور با درآمد پایین و متوسط بررسی شدند و همگی بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۶ درمان با داروهای ضد ویروسی را شروع یا مجددا آغاز به درمان کرده بودند.
این مطالعه نشان داد که این ویروس به داروهای نجات دهنده زندگی مقاومت پیدا کرده است. مقاومت در برابر داروها بین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶ افزایش یافت و به نزدیک ۱۰ درصد از افراد مورد آزمایش قرار گرفته، رسید.

مقاومت به دارو در کشورهای شرق و جنوب آفریقا سریعتر افزایش یافت.

محققان هشدار دادند اگر همین روند ادامه یابد، حتی مقاومت ۱۰ درصدی یا بیشتر به معنی ۸۹۰۰۰۰ مورد مرگ و میر بیشتر ناشی از ایدز در مناطق جنوب صحرای آفریقا همراه با ۴۵۰۰۰۰ عفونت جدید، تا سال ۲۰۳۰ است.

این تیم تحت سرپرستی راویندرا گوپتا، استاد عفونت و ایمنی در کالج دانشگاه لندن در انگلستان، اظهار داشت: بیماران با مقاومت دارویی بیشتر احتمال داشت که قبلا داروهای ضد رتروویروسی، اغلب در دوران بارداری، مصرف کرده باشند.

گوپتا در نشست خبری دانشگاه گفت: “درمان های اچ آی وی در سال های اخیر بسیار بهبود یافته اند و نزدیک به ۲۱ میلیون نفر در سراسر جهان در حال درمان با داروهای ضد رتروویروسی هستند. با این حال برای پایان دادن به بیماری همه گیر ایدز به عنوان تهدیدی برای سلامت عمومی، به حداقل رساندن مقاومت در برابر دارو، بخشی از پاسخ خواهد بود.”

گوپتا در ادامه گفت: چگونه HIV در داروهای ضد رتروویروسی قوی تغییر می کند؟ فاصله در درمان، این تغییر را تسهیل می کند.

وی توضیح داد: “بسیاری از افراد مبتلا به مقاومت ویروسی پس از درمان با داروهای ضد رتروویروسی، پس از درمان با داروهای ضد ویروسی، مصرف داروهای خود را، اغلب به دلایل شخصی، مشکل دسترسی به ارائه دهندگان درمان یا مسائل مربوط به عرضه دارو در جوامعی با درآمد پایین، متوقف میکنند “.

وی گفت: “هنگامی که این افراد در آینده دوباره شروع به درمان میکنند، احتمال کمتری دارد که به درمان پاسخ دهند و ممکن است گونه های مقاوم در برابر دارو را به دیگران انتقال دهند.”

گوپتا گفت: یافته های جدید “نشان دهنده اهمیت بهبود نحوه نظارت بر مقاومت به دارو هستند و نشان میدهند ما باید کدام داروها را در درمان های اولیه بگنجانیم”.

این مطالعه کشورهای ثروتمند را بررسی نکرد، اما تحقیقات قبلی نشان داده اند که میزان مقاومت به داروهای ایدز در این کشورها پایدار بوده و یا در حال کاهش است.

این مطالعه ۳۰ نوامبر در بیماریهای عفونی Lancet منتشر شد.

مقاله مرتبط : درمان HIV مانع انتقال این ویروس به شریک جنسی میشود.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

آرتریت روماتویید

علائم و علاج آرتریت روماتوئید

اطلاعات پزشکی

مشکلات بی خوابی در بارداری

بارداری و مشکلات بی خوابی!

خواص خوراکی ها

دارچین در درمان بیماری

درمان سرما خوردگی و کاهش قند خون به کمک دارچین!

بارداری

سردردها در دوران بارداری

سردرد میگرنی در دوران بارداری

اخبار

درمان HIV

محققان قصد دارند ایدز را با روش CAR-T درمان کنند.

اطلاعات پزشکی

چگونگی انتخاب عینک مناسب

چگونگی انتخاب عینک مناسب

اطلاعات پزشکی

ایدز

ایدز چیست؟

اخبار

اچ آی وی و ایدز

نگرانی در مورد بازگشت دوباره اچ آی وی و ایدز

اطلاعات دارویی

موارد مصرف ویاگرا (سیلدنافیل)

موارد استفاده و عوارض ویاگرا (سیلدنافیل)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *