سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

چطور سندرم خستگی مزمن بیماران را از پا در می آورد؟

پژوهشی نشان میدهد بدن حتی در طول زمان های استراحت، سیگنال های خستگی را تقویت میکند. زمانی را تصور کنید که ماهیچه های شما مدام به مغز پیام خستگی ارسال کنند، حتی زمانی که در حال استراحت هستید. این چیزی است که افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن با آن دست و پنجه نرم میکنند، و محققان در گزارش جدیدی نشان میدهند که اکنون می دانند چرا این اتفاق رخ میدهد.

سندرم خستگی مزمن

عوارض سندرم خستگی مزمن

محققان توضیح دادند که این اختلال ممکن است موجب شود بدن سیگنال های خستگی مرتبط با فعالیت بدنی را تقویت کند، به همین دلیل است که برخی از بیماران تنها با راه رفتن در اتاق خسته میشوند.

دکتر رولاند استود، استاد روماتولوژی و ایمونولوژی بالینی در کالج پزشکی دانشگاه فلوریدا و نویسنده این  مطالعه گفت: “افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن اساسا هنگامی که هیچ کاری انجام نمیدهند، متابولیت های عضلانی حسی دارند در حالی که نباید اینگونه باشد. به طور کلی، زمانی که ما در حال استراحت هستیم، عضلات خود را احساس نمی کنیم.”

این مطالعه شامل ۵۸ فرد مبتلا به سندرم خستگی مزمن بود، بیماری که به عنوان “عدم تحمل سیستمیک” (SEID)  نیز شناخته می شود. محققان، به عضلات پشت و عضلات باسن افراد مسکن لیدوکائین یا محلول نمک تزریق کردند.

 

تزریق مسکن لیدوکائین

تیم استود دریافتند که محلول لیدوکائین به کاهش علائم خستگی بیماران کمک می کند. افرادی که این تزریقات را انجام دادند کاهش ۳۸ درصدی در سطح خستگی خود گزارش کردند.

محققان اظهار داشتند که این یافته ها نشان می دهند که عضلات و سایر بافت های محیطی در خستگی مزمن دخیل هستند. آنها نتیجه  گیری کردند که تزریق لیدوکائین باعث توقف پیام رسانی غیر طبیعی متابولیت های عضلانی می شود.

تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما نویسندگان این مطالعه بیان کردند، یافته های آن میتوانند به گزینه های جدید درمانی برای ۲٫۵ میلیون آمریکایی مبتلا به سندرم خستگی مزمن، و همچنین افراد مبتلا به بیماری های مرتبط با خستگی شدید، مانند لوپوس، سرطان و افسردگی منجر شود.

استود در نشریه دانشگاهی گفت: “بعید است که سیستم عصبی مرکزی بدون فعالیت احساس خستگی ایجاد کند. سیستم عصبی مرکزی تنها از سیگنال های خستگی بسیار جزئی که دریافت میکند استفاده میکند و به طور نامناسبی آنها را تقویت میکند، که به تاثیر چشمگیر در کیفیت زندگی افراد مبتلا منجر میشود.”

این مطالعه اخیرا در مجله تحقیقات درد منتشر شد.

 

منابع

  • University of Florida Health, news release, July 20, 2017
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر 

  • perfecta
  • anaesthesia

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات دارویی

ملاتونین

موارد استفاده و عوارض ملاتونین

اطلاعات پزشکی

تب مالت

تب مالت چیست؟علائم و درمان تب مالت

سلامت روان

تلفن همراه

گوشی موبایل بی تربیت!

اطلاعات پزشکی

خونریزیهای بینی

بیماری هموفیلی و مهار کردن خونریزی ها!

رانینگ تایتل

دوی سرعت با شدت بالا

راهکارهایی برای افزایش تستوسترون با ورزش

سلامت عمومی

خونریزی بینی و لثه ها

علائم هشدار دهنده کمبود ویتامین C !

تغذیه و سلامتی

خستگی

۱۰ نوع کمبود ویتامین و مواد معدنی که انرژی شما را تخلیه می‌کند!

اطلاعات پزشکی

مشکلات بی خوابی در بارداری

بارداری و مشکلات بی خوابی!

اختصاصی

تلاش برای از بین بردن اضطراب

کارهایی که نباید هنگام اضطراب انجام دهید!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *