سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

هفته هفتم بارداری

آیا متوجه برآمدگی شکم خود در هفته هفتم بارداری شده اید ؟ اگر مثل اکثر زنانی باشید که برای اولین بار باردار شده اند، احتمالا زمان زیادی را در مقابل آینه می ایستید، و سعی میکنید برآمدگی شکم خود را ببینید.

تغییرات مادران باردار در هفته هفتم بارداری

هر چند این روزها هفته های قبل از شروع آشکار شدن بارداری شما است، ممکن است متوجه یک برجستگی بسیار کوچک در قسمت تحتانی شکم خود شده باشید. (این برآمدگی شبیه زمانی خواهد بود که شکم شما در طول پیش از دوران قاعدگی برجسته میشود.)

 

هفته هفتم بارداری

آیا شلوار هایتان کمی تنگ شده اند؟

برخی زنان ممکن است احساس کنند کمر آنها کمی ضخیم تر شده است. در هفته های اول بارداری، هنوز نیازی به خرید لباس بارداری ندارید. اگر با شلوار یا شلوارهای جین معمولی خود احساس ناراحتی دارید، ممکن است بخواهید آنها را با شلوارهای گشادتر یا شلورهایی با پارچه هایی کشی جایگزین کنید. همچنین می توانید نواری پلاستیکی را به دکمه خود حلقه کنید و آن را از جا دکمه قلاب کنید، این کار کمر شلورهای جین شما را اندکی گشادتر می کند. همچنین می توانید کمربند زایمان (به نام کمربند شکم) خریداری کنید، که به شما این امکان را خواهد داد که لباس های معمول خود را در طول بارداری بپوشید.

 

ترشح بزاق

ترشح بیش از حد بزاق

این روزها ممکن است متوجه شده باشید که نسبت به گذشته بزاق بیشتری در دهان شما تولید میشود. اگر چه این مسئله میتواند هشدار دهنده به نظر برسد، این یک نشانه معمول بارداری است. این وضعیت که “جاری شدن (یا سیلان) بزاق” نیز نامیده میشود اغلب با حالت تهوع صبحگاهی – تهوع و استفراغ در دوران بارداری-همراه است. این ترشح بیش از حد بزاق در زنان باردار مبتلا به تهوع و استفراغ شدید (بیماری شدید صبح) بسیار رایج است.

پژوهشگران نمی دانند چه چیزی دلیل بروز این مشکل است. ممکن است این وضعیت به دلیل افزایش سطح هورمون بارداری باشد. همچنین ممکن است از آنجا که زنان باردار بیشتر در معرض ابتلا به سوزش معده (نشانه دیگری از بارداری) هستند، بزاق بیشتری برای خنثی کردن اسید معده در بدن خود تولید کنند. بزاق شامل بی کربنات است که قلیایی است و اسید معده را خنثی میکند.

سیلان بزاق در سه ماهه اول شایع تر است، هر چند برخی از زنان ممکن است این شرایط را در تمام دوران بارداری تجربه کنند.

 

احساس طعم فلز

احساس طعم فلز

احساس طعم فلز از نشانه های کمتر شناخته شده در هفته هفتم بارداری است. ممکن است طعم فلز نفرت انگیز یا مزه ترشی را در دهان خود تجربه کنید که پس از خوردن غذا ادامه می یابد. اگرچه احساس ناخوشایندی است، داشتن طعم فلزی در دهان خود در سه ماهه اول کاملا طبیعی است. شما می توانید هورمون های بارداری خود را برای برزو این علائم سرزنش کنید! خوشبختانه، مانند تهوع و استفراغ در دوران بارداری، این مشکل نیز در سه ماهه دوم برطرف میشود.

 

تکرر ادرار

آیا تکرر ادرار دارید؟

همراه با ترشح بیش از حد بزاق، ممکن است متوجه شوید که نیاز مکرر به تخلیه ادرار پیدا کرده اید. متاسفانه، این یکی دیگر از عارضه های جانبی شایع بارداری است. ممکن است احساس کنید مثانه شما به طور ناگهانی منقبض و کوچک شده است. ممکن است هر ده دقیقه مشکل ادرار داشته باشید!

در سه ماهه اول، به دلیل این که خون بیشتری از طریق کلیه های شما پمپ می شود، بدن شما ادرار بیشتری از حد معمول تولید میکند. در هفته های بعدی دوران بارداری، چون رحم شما بزرگتر میشود، بر مثانه فشار خواهد آورد بنابراین شما احساس خواهید کرد به ادرار کردن نیاز دارید، حتی اگر مثانه شما تقریبا خالی باشد این احساس را خواهید داشت!

 

افزایش وزن هفته هفتم بارداری

افزایش وزن

افزایش وزن در هفته هفتم بارداری احتمالا نیم تا یک کیلوگرم است. این روزها هنوز اوایل دوران بارداری شما است، اما تغییرات مهمی در رحم شما اتفاق می افتد.

 

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • womenshealthcaretopics

منبع تصاویر 

  • reveal
  • verywell
  • beautyhealthtips
  • sleep
  • health.harvard

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

اطلاعات پزشکی

رگ های عنکبوتی و رگ های واریسی

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

پوست و مو

قبل از عمل ابدومینوپلاستی

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

بارداری

انواع آزمایش‌های ژنتیک قبل از تولد

آزمایش ژنتیک قبل از تولد چیست؟

بارداری

علائم بارداری که باعث خجالت می‌شوند

۷ مورد از علائم بارداری که باعث خجالت می‌شوند!

رانینگ تایتل

بی‌خوابی

۵ مشکل سلامتی که باعث بی‌خوابی می‌شود!

کمک های اولیه

درمان خون در ادرار

درمان خون در ادرار

سلامت عمومی

يبوست

۱۰ علت يبوست

رپورتاژ آگهی

دلایل درد کمر

ریپورتاژ: کمر درد در بارداری، یکی از مهمترین مشکلات رایج در خانم های حامله

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *