سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۴دلیل که چرا عرق کردن باعث سلامتی می شود!

ما اغلب از عرق کردن اجتناب می کنیم بجز مواقع ورزش کردن. اغلب از عرق کردن خجالت می کشیم . عرق ریختن دلایل مهمی دارد و اجتناب از آن کار خوبی نیست. افرادی که به دلایلی عرق نمیکنند با مشکلات سلامتی جدی روبرو می شوند. میتوان اقدام به از بین بردن بوی بد عرق کرد ( البته نه با مواد ضد تعریق، چراکه نه تنها مانع عرق کردن می شوند بلکه حاوی موادشیمیایی سمی هستند و منافذ را مسدود میکنند.) آلومینیوم موجود در ضد تعریق ها موجب سرطان سینه می شوند چراکه ثابت شده باعث مختل شدن استروژن ها میشوند. آلومینیوم بدلیل داشتن خاصیت آسیب رسانی به DNA میتواند باعث تغییر DNA و تاثیر بر اپی ژنیک شود.اگر چنین تاثیراتی در سلول های سینه رخ دهد ، بطور قطع میتواند نقش مهمی در سرطان سینه داشته باشد. استروژن تاثیری مسلم برسرطان سینه دارد و عملکرد آن به یک هدف امکانپذیر از مانع شدن آلومینیوم اشاره دارد. آلومینیوم به شکل کلراید آلومینیوم یا کلرو هیدرات آلومینیوم میتواند مانع از گیرنده های استروژن سلول های سرطان سینه MCF7 انسان شود ، هم از نظر پیوند لیگاند و هم از نظر ژن گیرنده های استروژن. به این دلیل آلومینیوم به لیست در حال افزایش فلزهایی که توانایی مانع شدن در عملکرد استروژن دارند اضافه میشود.
بسیاری از دئودورانت های طبیعی وجود دارند، هم میتوانید خریداری کنید و هم میتوانید در خانه درست کنید.در اینجا به ۴ دلیل لزوم عرق کردن اشاره میکنیم:

عرق کردن

حرارت بدن را پایین می آورد.

عرق ریختن پوست بدن را هنگامی که حرارت بدن بالا میرود خنک میکند. درجه حرارت بدن بالا میتواند بر اثر تقلای فیزیکی ، درجه حرارت محیط یا بیماری باشد.
درحالیکه درجه حرارت نرمال باشد ، باید تنظیم شود تا بالاتر از آن درجه نرود. افرادی که عرق نمیکنند یا خیلی کم عرق میکنند ، دچار گرمازدگی ، سردرد یا بدتر از آن میشوند.

سم زدایی

پوست بدن بزرگترین عضو بدن است. پوست دارای منافذ زیادی است در نتیجه مایعات میتوانند از آن خارج و به آن وارد شوند. سم های جمع شده در بدن توسط ادرار ، مدفوع خارج شده و یا از طریق عرق از بدن دفع میشوند.

ایمنی

خارج شدن سم ها از بدن از طریق عرق کردن سیستم ایمنی بدن را تقویت میکنند بدلیل خارج شدن عوامل بیماری زا از بدن .
هنگامی که بیمار هستیم تب میکنیم بدلیل واکنش سیستم ایمنی برای کشتن باکتری ها و ویروس ها ، عرق کردن آن ویروس ها و باکتری ها و سایر آلودگی های مضرر را دفع میکند.

سلامت کلیه

ورزش های شدید برای سلامتی مفیدند . عرق ریختن ناشی از تقلای فیزیکی ممکن است احتمال بروز سنگ های کلیه را کاهش دهد. به یاد داشته باشید که برای سلامت سلول ها همیشه بدن خود را مرطوب نگه دارید و از خشکی بدن جلوگیری کنید. و اجازه دهید عرق از پشت شما بریزد.

 

منابع

  • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16045991

منبع تصاویر 

  • chirurgie-esthetique-bordeaux

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

حقایقی درباره هماتوم

حقایقی درباره هماتوم

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

اطلاعات پزشکی

تعریق بیش‌ازحد

اگر تعریق بیش‌ازحد دارید، بخوانید

سلامت عمومی

علائم خال‌‌ها

خال‌ها را بهتر بشناسیم

اطلاعات پزشکی

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

اطلاعات پزشکی

میلیا

بیماری میلیا در بزرگسالان و کودکان

پوست و مو

خط لبخند

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

اطلاعات پزشکی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *