شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه رانینگ تایتل ۴دلیل که چرا عرق کردن باعث سلامتی می شود!

۴دلیل که چرا عرق کردن باعث سلامتی می شود!افزودن دیدگاه

ما اغلب از عرق کردن اجتناب می کنیم بجز مواقع ورزش کردن. اغلب از عرق کردن خجالت می کشیم . عرق ریختن دلایل مهمی دارد و اجتناب از آن کار خوبی نیست. افرادی که به دلایلی عرق نمیکنند با مشکلات سلامتی جدی روبرو می شوند. میتوان اقدام به از بین بردن بوی بد عرق کرد ( البته نه با مواد ضد تعریق، چراکه نه تنها مانع عرق کردن می شوند بلکه حاوی موادشیمیایی سمی هستند و منافذ را مسدود میکنند.) آلومینیوم موجود در ضد تعریق ها موجب سرطان سینه می شوند چراکه ثابت شده باعث مختل شدن استروژن ها میشوند. آلومینیوم بدلیل داشتن خاصیت آسیب رسانی به DNA میتواند باعث تغییر DNA و تاثیر بر اپی ژنیک شود.اگر چنین تاثیراتی در سلول های سینه رخ دهد ، بطور قطع میتواند نقش مهمی در سرطان سینه داشته باشد. استروژن تاثیری مسلم برسرطان سینه دارد و عملکرد آن به یک هدف امکانپذیر از مانع شدن آلومینیوم اشاره دارد. آلومینیوم به شکل کلراید آلومینیوم یا کلرو هیدرات آلومینیوم میتواند مانع از گیرنده های استروژن سلول های سرطان سینه MCF7 انسان شود ، هم از نظر پیوند لیگاند و هم از نظر ژن گیرنده های استروژن. به این دلیل آلومینیوم به لیست در حال افزایش فلزهایی که توانایی مانع شدن در عملکرد استروژن دارند اضافه میشود.
بسیاری از دئودورانت های طبیعی وجود دارند، هم میتوانید خریداری کنید و هم میتوانید در خانه درست کنید.در اینجا به ۴ دلیل لزوم عرق کردن اشاره میکنیم:

عرق کردن

حرارت بدن را پایین می آورد.

عرق ریختن پوست بدن را هنگامی که حرارت بدن بالا میرود خنک میکند. درجه حرارت بدن بالا میتواند بر اثر تقلای فیزیکی ، درجه حرارت محیط یا بیماری باشد.
درحالیکه درجه حرارت نرمال باشد ، باید تنظیم شود تا بالاتر از آن درجه نرود. افرادی که عرق نمیکنند یا خیلی کم عرق میکنند ، دچار گرمازدگی ، سردرد یا بدتر از آن میشوند.

سم زدایی

پوست بدن بزرگترین عضو بدن است. پوست دارای منافذ زیادی است در نتیجه مایعات میتوانند از آن خارج و به آن وارد شوند. سم های جمع شده در بدن توسط ادرار ، مدفوع خارج شده و یا از طریق عرق از بدن دفع میشوند.

ایمنی

خارج شدن سم ها از بدن از طریق عرق کردن سیستم ایمنی بدن را تقویت میکنند بدلیل خارج شدن عوامل بیماری زا از بدن .
هنگامی که بیمار هستیم تب میکنیم بدلیل واکنش سیستم ایمنی برای کشتن باکتری ها و ویروس ها ، عرق کردن آن ویروس ها و باکتری ها و سایر آلودگی های مضرر را دفع میکند.

سلامت کلیه

ورزش های شدید برای سلامتی مفیدند . عرق ریختن ناشی از تقلای فیزیکی ممکن است احتمال بروز سنگ های کلیه را کاهش دهد. به یاد داشته باشید که برای سلامت سلول ها همیشه بدن خود را مرطوب نگه دارید و از خشکی بدن جلوگیری کنید. و اجازه دهید عرق از پشت شما بریزد.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16045991

منبع تصاویر 

  • chirurgie-esthetique-bordeaux

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات دارویی

دپاکین

دپاکین چیست؟

اطلاعات پزشکی

بیماری لوپوس

بیماری لوپوس را جدی بگیرید

اطلاعات پزشکی

علائم کیست آراکنوئید

همه چیز درباره کیست آراکنوئید

زیبایی

پروتز سینه

صفر تا صد پروتز سینه

اطلاعات پزشکی

اسهال

علت‌ها و علامت‌های اسهال

اطلاعات پزشکی

کمبود وزن

علل و درمان کمبود وزن

سلامت عمومی

عادت‌های خوب توالت رفتن

درمان‌های خانگی تسکین بواسیر

اطلاعات پزشکی

ورم معده

ورم معده ؛ از علائم تا درمان

اطلاعات پزشکی

حمله قلبی

نحوه تشخیص و درمان حمله قلبی

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *