سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

مدیر اجرایی زندگی خود باشید !

نفسی عمیق بکشید و از خودتان بپرسید، “آیا فردی تاثیر‌گذار هستید یا تاثیر‌پذیر؟”

چه جوابی دادید و یا چه حسی داشتید؟ زندگی برنامه‌ریزی شده دارید و یا زندگی بر مبنای اتفاقات بی‌برنامه، برنامه‌ای همه‌جانبه کمکتان می‌کند تاثیرگذاری بیش‌تری پیدا کنید و مسئولیت بزرگ‌تری در زندگی بر عهده بگیرید.

 

خلق زندگی

چگونه برای خلق زندگی ای که آرزو دارید برنامه همه جانبه استوار طراحی کنید؟

مدیران مشاور در دنیای کسب‌و‌کار و مشارکت به من آموخته‌اند که سر و سامان دادن کارها و برنامه‌ریزی، مزایای خود را دارند. چند سال قبل وقتی شغل خود به عنوان مدیریت فروش تمام وقت، را رها کردم، تصمیم گرفتم در زندگی خودم مدل نمودار گردش کار شرکتی را اعمال کنم. من خودم را مدیرعامل اجرایی نامحدود نامیدم به این دلیل که داشتن عنوان مدیر عامل اجرایی به این معنی‌است که من مسئول تمام قسمت‌های زندگی‌ام بودم، بنابراین من آن‌ قسمت‌ها را بخش نامیدم درست مثل یک سازمان. یک مدیر‌عامل‌اجرایی٬ صرف‌نظر کردن از یک محصول یا تصمیم شرکتش را بهتر تشخیص می‌دهد چون موفقیت بستگی به توجه مدیر به کل سازمان دارد. در مورد من، تصمیماتم شامل بخش‌های خلاق ذهنی، جسمی، روحی،روابط زندگی‌ام می‌شدند. من با دانستن این که چطور بدنم قبل از اتمام کار به هر تغییری پاسخ می‌دهد، تغییری به برنامه مدیریتی ام اضافه کردم.

 

ترسیم واضح اولویت‌ها و آرزو‌هایتان

آیا واقعا این تجارت که زندگی نام دارد، بسیار متفاوت از دیگر تجارت ها است؟

شما در صورت نداشتن هیچ برنامه یا چشم‌انداز کاملی، می‌توانید در معرض گرفتن تصمیمات بدون‌فکر و نادیده گرفتن بعضی از ابعاد زندگی قرار بگیرید. در مورد من، تاثیر پذیری از اتفاقات به جای تاثیر‌گذاری با برنامه ریزی به دلایلی مشکل‌ساز بود. اولا، تاثیرپذیری از اتفاقات خرابکاری به بار می‌آورد که نیاز به زمان و انرژی برای اصلاح دارد. و دوما، اگر شما خواسته هایی که اولویت‌های صحیح شما را در نوسان قرار می‌دهند دنبال کنید، شما را به بن‌بست‌های غیر ضروری می‌کشاند.

ترسیم واضح اولویت‌ها و آرزو‌هایتان با این روش، به شما کمک می‌کند به دنبال آرزوهایتان بروید و در مسیر خواسته‌هایتان حرکت کنید: برنامه ریزی در مقابل غفلت از برنامه. تمام این عناصر همراه هم بنیانی استوار از آن‌چه زندگی رویاییتان را خلق می‌کند، به شما می‌دهد.

 

مدیر اجرایی زندگی

جوهره نامحدود زندگی من

یک روز عصر نشسته بودم و زندگی ام را مرور می‌کردم و به تصمیمات کلیدی و سطوحی که در موفقیت زندگی نامحدود من تعیین‌کننده بودند، نگاه می‌کردم. سپس با استفاده از فرایند‌ها و اصول همه‌جانبه‌ی خودم، برنامه‌ریزی دقیقی برای هر سطح انجام دادم. تقسیمات شامل همه سطوح زندگیتان که بیشترین اهمیت را دارند میشوند: بهداشت، شغل، روابط، آرامش، سرگرمی، رشد شخصی و غیره. هر بخش توابعی نیز دارد. این ملاحظات وقتی نشسته‌اید و می‌خواهید برنامه‌‌ی عملی مدیر عاملیتان را ترسیم کنید، بسیار کاربردی‌اند.

 

برنامه عملی جامع مدیر عاملی

برنامه عملی جامع مدیر عاملی

گام اول

به خانواده، دوستانتان و همچنین خالق و یا سایر نیروهای مثبت مثل سهام‌داران احتمالیتان در شرکت فکر کنید. این افراد بستگی به شما به عنوان مدیر عامل دارند که مسئول هر اتفاق و نتایج آن باشند.

وقتی تعهداتتان را در نظر می‌گیرید و درباره چیزی که می‌توانید از آن دست بکشید و کاملا کنار بگذارید، به طور آگاهانه و عمدی انتخاب می‌کنید آن‌ها را به خاطر داشته باشید. همچنین در مورد این که چه افرادی را به عنوان هیئت مدیره دعوت کنید، فکر کنید.

 

گام دوم

برنامه مدیر عاملی خود را ترسیم کنید. دایره‌ای بکشید و هر قسمت را در یک دایره قرار دهید. زیر هر قسمت گام‌های عملی و تاریخ های اتمام کار را یادداشت کنید. در اینجا تعدادی سوال وجود دارند که شما را راهنمایی میکنند تا قسمت‌ها و اهدافتان را بسازید. وقتی می‌خواهید پاسخ دهید به آن چیزی که وجودتان می‌گوید، توجه کنید.

۱.حرفه ای: اهداف کاری و حرفه ای شما کدامند؟

۲.مالی: اهداف شما با توجه به درآمد، سرمایه و پس انداز کدامند؟

۳.تحصیلی: می‌خواهید چه دانش، تخصص یا مهارت‌هایی را کسب کنید؟
۴.روابط: می‌خواهید چه روابط حرفه ای جدیدی را ارتقا دهید؟
۵.سازمان‌ها: می‌خواهید در چه سازمان هایی مشارکت داشته باشید و به طور فعال در آن وارد شوید؟
۶.تصویر ذهنی: می‌خواهید چه تصویر ذهنی از خودتان را طراحی کنید؟
۷.خانواده: چه روابطی با همسر، بچه ها، دیگر خویشاوندان و دوستانتان را می‌پسندید؟
۸.خانه: چه محیطی را برای زندگی می‌خواهید؟
۹. علایق: چه علایقی را به طور فعال می‌خواهید دنبال کنید؟
۱۰.سلامتی، تفریح، ورزش: چطور می‌خواهید خود را سالم، متناسب، آرام و آسوده نگه دارید؟
۱۱.رشد شخصی: چه محیطی را نیاز دارید تا سطح معنوی و شخصی خود را ارتقا دهید؟
۱۲.سرگرمی: چطور می‌خواهید سرگرمی و شوخ‌طبعی را در زندگیتان ایجاد کنید؟

 

منابع

  • psychologytoday

منبع تصاویر 

  • europeanbusinessreview
  • raiffeisen-nachrichten
  • gatewayfinancialpartners
  • young-economic-summit
  • chapters.onefpa

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

رانینگ تایتل

ورزش کردن

۳ راهی که ورزش باعث بهتر شدن زندگی شما می‌شود!

اختصاصی

راههای رسیدن به ثروت و موفقیت

شیوه هایی برای دستیابی به ثروت و موفقیت

اختصاصی

زن موفق

اگر می خواهی زنی موفق باشی!

سلامت روان

رابطه خوب همسران

توصیه هایی به همسران

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *