سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

شکلات و رابطه جنسی!

امروز شکلات به عنوان یک خوراکی سالم در نظر گرفته میشود. خوراکی های کمتری وجود دارند که همانند شکلات به عنوان تحریک کننده میل جنسی شناخته شوند. رسوم اجدادی از بسیاری از فرهنگ ها ادعا کردند که مصرف شکلات ایمان، سلامت، قدرت و میل جنسی ایجاد میکند. این خوراکی اشرافی، اکنون نیز ارزشمند و در دسترس و البته سالم است.

تاریخچه شکلات

 

تاریخچه شکلات

شکلات از کجا آمده است؟

درخت جنگلی کاکائو که غلاف های آن حاوی دانه هایی است که می توان آنها را به شکلات، تبدیل کرد، ۲۰۰۰ سال پیش در جنگل های بارانی گرمسیر امریکایی کشف شد. نخستین افرادی که دریافتند کاکائو را میتوان خورد، قبایل مایا (۲۵۰-۹۰۰ د.آ.د.آر.آی.تی) بودند. آنها دانه های کاکائو را با ادویه ها مخلوط کردند و یک نوشیدنی تلخ و تند تهیه میکردند و آن را به عنوان اکسیر سلامتی می شناختند.

 

شکلات

چه چیزی شکلات را وسوسه انگیز کرده بود؟

برای مایاها، غلات های کاکائو نمادی برای زندگی و باروری بودند. این غلاف ها اغلب مظهر مراسم مذهبی، از جمله مراسم ازدواج بود، و از آن به عنوان غذای خدایان یاد میشد. در مکزیک مرکزی، آزتک ها معتقد بودند که حکمت و قدرت از خوردن میوه درخت کاکائو نشأت میگیرد، و کاکائو قوت بخش، مغذی و حتی برانگیزنده جنسی است.

 

اروپایی های شیفته شکلات

اروپایی ها شیفته شکلات شدند.

اروپایی ها اولین بار طعم شکلات، را در سال ۱۵۱۹ تجربه کردند، زمانی که مونتزوما این نوشیدنی تند را به سیاح اسپانیایی، کورتس و ارتش او هدیه داد. فاتحان اسپانیایی دانه های کاکائو را به اسپانیا آوردند، جایی که آنها ادویه های جدید و شکر را به مخلوط مایع وارد کردند. این نوشیدنی ماندگار در سراسر اروپا گسترش یافت، جایی که قرن ها نوشیدنی سرآمدان و اشراف زادگان بود.

 

شهرت وسوسه انگیز شکلات

شهرت وسوسه انگیز شکلات

شهرت شکلات، به عنوان نوشیدنی برانگیزنده جنسی در دادگاه سلطنتی فرانسه رونق یافت. هنر و ادبیات وابسته به عشق شهوانی، از این ماده وسوسه انگیز الهام گرفتند. حتی امروز، فرهنگ عاشقانه شکلات، را به طور معمول به عنوان برانگیزنده جنسی می شناسند.

 

شکلات جهانی شد

شکلات جهانی شد.

اولین دستگاه ساخت شکلات در بارسلون در سال ۱۷۸۰ تولید شد و راه را برای تولید انبوه شکلات باز کرد. بعدها اختراعات مکانیکی امکان تولید شکلاتهای نرم، خامه ای و جامد را برای خوردن فراهم آورند و فقط شکل مایع برای نوشیدن مصرف نمی شد. اولین تکه شکلات جامد توسط سازنده شکلات، بریتانیا Fry & Sons در اوایل دهه ۱۸۰۰ تولید شد.

 

هدایای شکلاتی در روز عشق

هدایای شکلاتی در روز عشق

سوزان ال. فوسل، مدیر ارشد ارتباطات انجمن ملی شیرینی سازی میگوید:”اعتقاد بر این است که در قرن ۱۷ میلادی، عاشقان در روز عشق هدایایی به یکدیگر میدادند، که یکی از آنها، خوراکی های شیرین بود. در سال ۱۸۶۸، اولین جعبه شکلاتهای روز عشق توسط ریچارد کادبوری معرفی شد.”

 

محبوبیت شکلات

محبوبیت شکلات

در سال ۱۸۷۵ اولین شیر شکلات توسط دانیل پیتر از سوئیس به بازار معرفی شد. شکلات در سراسر جهان بسیار محبوب شد و حتی در طول جنگ جهانی دوم دولت ایالات متحده، دانه های کاکائو را برای سربازان فرستاد. امروز، ارتش آمریکا تکه های شکلات را در جیره های سربازانش میگنجاند. شکلات، حتی به عنوان بخشی از رژیم غذایی فضانوردان آمریکایی که به فضا می روند، نیز می باشد.

 

شکلات برانگیزنده جنسی

آیا شکلات واقعا برانگیزنده جنسی است؟

هرچند شکلات، در طول تاریخچه خود، به عنوان برانگیزنده جنسی شناخته میشود اما واقعا این طور نیست. شکلات، حاوی مقادیر کمی از ماده شیمیایی به نام فنیل اتیلامین (PEA)، یعنی داروی عشق است که این ماده با تنظیم انرژی جسمانی، خلق و خو و توجه مرتبط است. مقدار کمی PEA در لحظات نشاط احساسی آزاد میشود، و فشار خون و ضربان قلب را بالا میبرد. هیچ گونه دلیل علمی وجود ندارد که فنیل اتیلامین موجود در خوراکی ها، فنیل اتیلامین مغز را افزایش می دهد، گرچه بسیاری از دوستداران شکلات، ممکن است طوری دیگری فکر کنند!

 

شکلات برای سلامتی

شکلات برای سلامتی

شکلات تیره (در مقایسه با شکلات شیری یا شکلات سفید) حاوی فلاونوئیدهای سالم است که شبیه به چای، میوه ها و سبزیجات می باشد. مطالعات نشان داده اند که شکلات تیره می تواند جریان خون را بهبود بخشد و ممکن است قند خون و حساسیت به انسولین را بهتر کند و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. اما مراقب باشید آب نبات شکلاتی دارای مقدار زیادی چربی اشباع شده و قند است، بنابراین از وعده های کوچکی از آنها به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم لذت ببرید.

مقاله مرتبط : حقایق شگفت انگیز درباره رابطه جنسی!

 

منابع

 • Katz, DAvid Ls, Doughty, Kim, and Ali, Ather, “Cocoa and Chocolate in Human Health and Disease,” Nov. 15, 2011
 • American Society of Hypertension Nineteenth Annual Scientific Meeting and Exposition, New York, May 18-22, 2004.
 • Asha, M.R. Indian Journal of Psychiatry, April-June 2009.
 • Athena Review, 1999.
 • WebMD
 • CBC News.
 • Field Museum web site.
 • Grassi, D. American Journal of Clinical Nutrition, March 2005.
 • Journal of the American Medical Association, Aug. 27, 2003.
 • Susan L. Fussell, senior director of communications for the National Confectioners Association.
 • The Gourmet Chocolate of the Month Club: Chocolate History Time Line.

منبع تصاویر 

 • Getty Editorial. iStockPhoto.com/Carrie Winegarden.
 • media.istockphoto

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

اطلاعات پزشکی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

تغذیه و سلامتی

پسته برای سلامتی

پنج خاصیت عالی پسته برای سلامتی

سلامت عمومی

نتایج آزمایش

چگونه آزمایش های خود را متوجه شویم؟

سلامت عمومی

آزمایش کلسترول

تفسیر نتایج آزمایش کلسترول

سلامت عمومی

مزایای خرما

کالری خرما چقدر است؟

سلامت عمومی

سطح ایده آل قند خون

سطح ایده آل قند خون چه مقدار است؟

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

سلامت عمومی

کیست گانگلیون یا کیست مچ دست

چقدر از کیست می‌دانیم؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *