سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

آیا نمی دانستید که باردار هستید؟

شاید شما هم این جمله را در سریال ها یا فیلم ها شنیده باشید: “من نمی دانستم که باردار بودم”، یا شاید از منابع دیگر در مورد بارداری هایی که باعث تعجب فرد می شوند، چیزهایی شنیده باشید.
هنگامی که این چیزها را می شنوید شاید با خود فکر کنید خنده دار است که فرد نفهمد باردار است. اما مواردی وجود داشته است که مادر متوجه بارداری خود نشده است.
با این حال، این مسئله پیش می آید و ممکن است تا زمانی که جنین را سقط نکنید یا به دنیا نیاورید متوجه نشوید که باردار هستید. در حقیقت، این مسئله حتی ممکن است بیشتر از سه قلو داشتن رایج باشد!
از میان داستان های باور نکردنی میتوان به تولد نوزادی برای مادر سه فرزند که پس از جلسه تمرینی نیمه ماراتن، زایمان در توالت یک پارک تفریحی و حتی سقط و زایمان در قایق و با مایو اشاره کرد. اما زنان چگونه نمی توانند متوجه شوند که باردار هستند؟

نشانه بارداری

۵ نشانه بارداری که زنان ممکن است نادیده بگیرند!

با وجود این حقیقت که بسیاری از زنان ممکن است فکر کنند نشانه های بارداری آشکار و روشن هستند، برخی از علائم وجود دارند که می توانند با ناراحتی های رایج تر اشتباه گرفته شوند.

افزایش وزن. اکثر افراد گاهی اوقات دچار اضافه وزن می شوند و سپس دوباره وزن خود را کم میکنند. زنان دارای اضافه وزن ممکن است در طول بارداری وزن کم یا هیچ وزنی اضافه نکنند، در حالی که زنان بسیار لاغر ممکن است تنها اندازه وزن نوزاد اضافه وزن تجربه کنند- این نوسانات وزن به سختی قابل فهم هستند.

عقب افتادن دوره قاعدگی. بسیاری از مشکلات مربوط به سلامتی می توانند موجب دوره های نامنظم یا از دست رفتن یک دوره قاعدگی شوند. به همین ترتیب، داروها یا چربی بسیار پایین بدن نیز می توانند باعث عقب افتادن دوره قاعدگی شوند. برای زنانی که در یکی از این شرایط قرار دارند، عقب افتادن و یا از دست رفتن یک دوره قاعدگی – حتی یک سال بدون تجربه قاعدگی – می تواند چیز عجیب و غیر عادی نباشد.

 

تهوع یا بیماری صبحگاهی

تهوع یا بیماری صبحگاهی. از آنجایی که برخی از زنان به صورت خیلی خفیف بیماری صبحگاهی را تجربه میکنند، ممکن است برخی از این علائم هشدار دهنده نادیده گرفته میشوند. با این حال، حتی کسانی که دچار حالت تهوع هستند، ممکن است به سادگی آن را یک بیماری معمولی و ادامه دار تلقی کنند.

خستگی. علاوه بر استرس، کار سخت و برنامه پرمشغله، چیزهای زیادی وجود دارند که می توانند باعث خستگی مرتبط با بارداری شود. علائم مرتبط با آن، مانند تنگی نفس یا ضعف، می تواند با شرایط مشابه مانند بیماری یا کم خونی توضیح داده شود.

حرکات جنین. بیایید قبول کنیم: کسانی که می دانند باردار هستند می توانند به راحتی این مسئله را باور داشته باشند که حداقل در ابتدا حرکات کودک ممکن است با گاز معده، نفخ و قار و قور شکم اشتباه گرفته شود. با این حال، جدای از جنین ضعیف و دچار سوء تغذیه، تصور اینکه حرکات جنین با چیز دیگر اشتباه گرفته شده خیلی سخت است.

در کل، به نظر می رسد که در حقیقت، چند موقعیت وجود دارد که در آن حاملگی می تواند بدون اینکه فرد متوجه شود، رخ دهد حتی تا آخر بارداری. اگرچه تحقیقات مستند زیادی در این زمینه وجود ندارد، همین اندازه نیز برای تامل کردن در مورد این مسئله ایده شگفت انگیزی به نظر میرسد.

آیا فکر می کنید که می توانید تمام ۹ ماه را بدون نسبت دادن علائم خود به حاملگی بگذرانید؟ آیا شما باور میکنید زنانی که چنین ادعاهایی دارند، واقعا از بارداری هایشان بی اطلاع بودند؟ در این موارد انکار یا نادیده انگاشتن عمدی چقدر نقش دارند ؟

مقاله مرتبط: علائم اولیه بارداری

 

منابع

  • womenshealthcaretopics

منبع تصاویر 

  • sunrisehouse
  • zovon
  • findhealthremedies

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

پوست و مو

مشکلات مربوط به زیبایی

مشکلات زیبایی و نکاتی درباره آن

پوست و مو

کاهش چین ‌و چروک‌‌ پیشانی

چگونه می‌توان از چین ‌و چروک‌ پیشانی خلاص شد؟

پوست و مو

جراحی لیفتینگ صورت

آنچه باید درباره لیفتینگ صورت بدانید

پوست و مو

درمان آکنه

آکنه چگونه درمان می‌شود؟

پوست و مو

مزایای مراجعه به متخصص پوست

آنالیز صورت و تمام نکات مربوط به آن

سلامت عمومی

آنالیز حرفه‌ای پوست

آنالیز پوست چقدر مهم است؟

پوست و مو

انجام مزوتراپی

همه چیز درباره مزوتراپی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *