سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

آنالیز پوست چقدر مهم است؟

پزشک متخصص پوست شما باید قادر به دسترسی به ابزارهای علمی اثبات‌شده باشد، به‌علاوه باید همواره در تلاش باشد تا به دانش روز دست پیدا کند. زمانی می‌توان گفت پوست شما در وضعیت مناسب قرار دارد که تحت نظر یک درمانگر عالی باشد!

ارزیابی پوستهرچند وقت یک‌بار باید ارزیابی پوست انجام شود؟

بررسی فصلی ایده‌آل است! اگر در مورد ارزیابی سلامت پوست خود عزم راسخ دارید، پس با بررسی پوست خود در هر ۳ تا ۴ ماه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که برنامه مراقبت از پوست خود را به میزان لازم تعدیل کرده‌اید، رویدادهای استرس‌زای زندگی (یا تنها استرس مزمن در حال انجام کار)، قرارگرفتن در معرض عوامل محیطی (رطوبت نسبی، تعطیلات، انجام فعالیت‌ها در محیط خارج از خانه) تغییر در انتخاب مواد غذایی / مایعات، انتخاب ورزش و بسیاری از عوامل دیگر شیوه زندگی، همگی در ایجاد تغییرات داخل سلولی نقش دارند. در نهایت تغییرات داخلی به‌صورت تغییرات بیرونی و بصری نمود پیدا می‌کند. پوست شما یک اندام زنده است و به‌طور مداوم در حال تغییر است که مواد مغذی موردنیاز آن نیز در طول گذشت سال‌ها تغییر می‌کند. در اولویت قرار دادن این تغییرات می‌تواند تضمین کند که پوست شما در بهترین وضعیت سلامتی ممکن قرار خواهد داشت … و این همان چیزی است که درخشش و زیبایی را به پوست شما می‌بخشد!

 

آنالیز پوست

در طول آنالیز پوست چه اتفاقی می‌افتد؟

این آنالیز به معنای بررسی کامل تمام جزئیات مربوط به پوست شما است، به‌طوری که می‌توان با در نظر گرفتن این اطلاعات، واقع‌بینانه‌ترین ارزیابی را از وضعیت پوست شخص شما ارائه داد. وضعیت پوست شما با هر فرد دیگری متفاوت است. شما واقعاً منحصربه‌فرد هستید، بنابراین جمع‌آوری اطلاعات ما شامل یک پرسشنامه توصیفی و استفاده از فناوری‌هایی مانند تصویربرداری از صورت و تشخیص بیماری پوستی با کاربرد لامپ‌های ویژه است. این ابزارها به ما این امکان را می‌دهند تا برنامه جامعی از طرح ایجاد تناسب در پوست و بهترین آموزش که مخصوص شما، پوست شما و سلامتی کلی شماست ارائه دهیم.

برنامه طراحی ‌شده برای شما شامل توصیه‌هایی برای استفاده از محصولات خانگی و درمان‌های موردنیاز در کلینیک مانند مزوتراپی فعال انفوزیون، سفت‌ کردن پوست RF ، نوردرمانیLED، لیزرIPL ، تزریق پوستی و سایر خدمات جوان‌سازی صورت است و همچنین مراجعه به پزشک جهت دستیابی به بهترین وضعیت سلامت است .

در روند انجام یک ارزیابی استثنایی در مورد وضعیت پوست، مواردی از قبیل آموزش و اطلاع‌رسانی، نکاتی در مورد تغذیه، ایجاد انگیزه و موارد دیگر ارائه داده خواهد شد، به‌طوری که شما به‌واقع حس خواهید کرد که بیشترین اطلاعات را تا به امروز در مورد پوست خود خواهید یافت. دانستن اینکه پوست شما چگونه به نظر می‌رسد می‌تواند دلیل ادامه مراقب شما از پوستتان و ایجاد حسی عالی از پیروی از این برنامه باشد. ما دریافتیم که تمامی مراجعه‌کنندگان ما پس از شرکت در این طرح بیشترین انگیزه را برای مراقبت از پوست خود پیداکرده‌اند! انجام هر بررسی متعاقب این امر به‌سادگی به تقویت وضعیت سیستم سلول‌های پوستی و ایجاد درک بیشتر از پوستی عالی کمک می‌کند.

در طول مشاوره با متخصص پوست خود موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • در مورد رسیدن به وضعیت مطلوب پوست و شرایط فعلی سلامتی و شیوه زندگی خود صحبت کنید.
 • آمادگی خود برای تغییر و میزان تعهد خود را نسبت به این فرآیند ارزیابی کنید.
 • اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت برای خود در نظر بگیرید و روی آنها کار کنید.
 • موانع و راهبردهای حل مسئله را مشخص کنید.
 • برقراری ارتباط مستمر پس از جلسه از طریق ایمیل یا تلفن فراهم می‌شود و جلسات بعدی طبق برنامه توسط شما و پزشک شما تعیین می‌شود.

 

مواد آرایشی

آیا لازم است در جلسه آنالیز پوست وسایلی به همراه داشته باشم؟

قطعاً! لطفاً لیست کاملی از محصولات پوستی فعلی خود یا لیست کاملی از تمامی جزئیات را به همراه خود داشته باشید. این فهرست شامل مواردی است که شما به‌طور مرتب در هر قسمت از پوست خود استفاده می‌کنید، از جمله محصولات مربوط به مراقبت از پوست، مواد آرایشی یا داروها. در این شرایط ما می‌توانیم اطلاعات لازم را درباره عناصر مورد نیاز در اختیار شما قرار دهیم. ما می‌خواهیم شما را در مورد مسائل مربوط به شرایط بالقوه سلولی که با استفاده از مواد مختلف ایجاد می‌شود، آگاه سازیم تا بتوانید بهترین و آگاهانه‌ترین انتخاب را انجام دهید.

 

ارزیابی پوست

آنالیز چه مدت طول می‌کشد؟

ارزیابی پوست به‌طور دقیق بیش از یک ساعت طول می‌کشد. ما اطلاعات زیادی را در طول مشاوره فراهم می‌کنیم، بنابراین زمان لازم برای تهیه و ارسال یک ایمیل با جزئیات کامل را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که از تمامی اطلاعات و داده‌های موردنیاز برای تصمیم‌گیری در مورد پوست خود بهره‌مند شوید.

ما معتقدیم مراقبت عالی از پوست یک عملکرد پویا است و آنالیز بی‌نقص پوست باعث ایجاد آگاهی و ارتقای دانش مربوط به‌ سلامتی پوست می‌شود تا بتوانید انتخاب‌های بهتری داشته باشید. این امر الهام‌بخش اقدامات روزمره خودمراقبتی است و به از بین بردن موانع پیرامون، اولویت‌بندی مسائل خود و سایر موارد مربوط به عزت ‌نفس کمک می‌کند. به ‌این ‌ترتیب ما به افراد این قدرت را می‌دهیم تا ظاهری مطلوب داشته باشند و بدون توجه به سن و شرایط قبلی پوست خود، عالی به نظر برسند و احساس فوق‌العاده‌ای داشته باشند!

مزیت مهم دیگر این آنالیز امکان ارزیابی پیشرفت آن در طول زمان است، بنابراین شما می‌توانید از مشاهده تغییرات مثبت لذت ببرید. دانستن اینکه شما بهترین کارها را برای پوست خود انجام می‌دهید واقعاً به افزایش اعتماد به‌ نفس شما کمک می‌کند و باعث ایجاد رضایت درونی و زیبایی بیرونی شما می‌شود.

 

درمان پوست

آیا پوست طی درمان تغییر چشمگیری می‌کند؟

بسته به‌ سلامت پوست شما، انتخاب‌های قبلی و فعلی شیوه زندگی و اینکه چه نوع مراقب‌های خانگی و برنامه درمانی را در کلینیک انجام می‌دهید، پوست می‌تواند طی ۳ ماه به طرز چشمگیری تغییر کند. این بدان معنا است که موادی را که پوست شما ۳ ماه قبل نیاز داشت ممکن است آن چیزی نباشد که با ادامه روند بهبود سلامتی‌تان نیازمند آن است. شما و درمانگرتان می‌توانید بهبود موارد بیشتری در خصوص وضعیت سلول‌های پوست خود را تعیین کنید زیرا عملکرد سلول‌های پوستی شما به‌مرور زمان بهبود می‌یابد.
بهترین توصیه من صبور بودن است. میانبرهای زیادی برای سریع‌تر رسیدن به ‌تناسب در وضعیت پوست وجود ندارد. این امر زمان می‌برد، به درمانگر خود اعتماد کنید، به‌علاوه از محصولات و تجهیزات پوستی که او برای شما تجویز کرده، استفاده کنید و البته صبور و شکیبا باشید و برای ماندن در مسیر و اعمال خودکنترلی ناامید نشوید. استفاده از محصولاتی که ادعا دارند شما بسیار سریع به نتیجه می‌رسید فقط دارای نتایج موقتی هستند و اغلب ارزش پول خرج کردن را هم ندارند! اگر پس از استفاده از محصولاتی پوستتان درخشان و زیبا و همچنین سلامت است پس تداوم در کاربرد آن، امری مهم و کلیدی است.

 

آنالیز حرفه‌ای پوست

آیا آنالیز حرفه‌ای پوست واقعاً مهم است؟

این کار را صرفاً به خاطر خودتان انجام دهید، زیرا این شما هستید که می‌خواهید بهترین ظاهر و احساس را داشته باشید. بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که دارای انگیزه‌های بیرونی هستند تمایل دارند از نظر دیگران بهتر به نظر برسند ولی با این امر کنار نمی‌آیند. کسانی که “دارای انگیزه‌های داخلی هستند” تصمیم می‌گیرند اولویت را در مراقبت از خودشان قرار دهند، عشق و تغذیه را انتخاب کنند و درباره خود و نحوه عملکرد بدنشان بیشتر بدانند. تمایل به داشتن پوست سالم، ذهن و عادت‌های مطلوب بدن تبدیل به شیوه زندگی واقعی شما می‌شود، نه کاری که می‌خواهید هنگام اصلاح یک مشکل، آن را انجام دهید. بهترین توصیه من این است که با پوست خود مهربان باشید و عملکرد مطلوبی نسبت به آن داشته باشید زیرا شما تا آخر عمر با آن زندگی خواهید کرد!

 

ابزار لازم برای آنالیز پوست

در روند آنالیز از چه ابزاری استفاده می‌شود؟

 • تجربه بسیار ما در مورد پوست، آموزش مراقبت از پوست و دانش و آگاهی از شرایط سلامتی و بهبود پوست
 • یک سیستم تصویربرداری از پوست که می‌توان توسط آن درون‌ پوست را تا عمق ۲ میلی‌متر دید.
 • منبع نور فرابنفش مخصوص معاینه پوست که برای کمک به ارزیابی علائم آب‌رسانی، جریان چربی و رنگ‌دانه استفاده می‌شود.
 • یک لامپ بزرگنمایی که تصاویر بزرگ‌تری از سطح پوست شما را در اختیار ما می‌گذارند.

 

منابع

 • spabeauty

منبع تصاویر 

 • purelyskin
 • studentspa
 • magazine.job-like
 • cosmeticsbusiness
 • hayley-newman
 • chattanoogaface

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

مشکلات مربوط به زیبایی

مشکلات زیبایی و نکاتی درباره آن

زیبایی

روش لیپوساکشن ‌بادی جت

آیا لیپو ‌بادی جت به‌ اندازه لیپوساکشن قدیمی مؤثر است؟

پوست و مو

کاهش چین ‌و چروک‌‌ پیشانی

چگونه می‌توان از چین ‌و چروک‌ پیشانی خلاص شد؟

پوست و مو

جراحی لیفتینگ صورت

آنچه باید درباره لیفتینگ صورت بدانید

پوست و مو

مزایای مراجعه به متخصص پوست

آنالیز صورت و تمام نکات مربوط به آن

پوست و مو

خط اخم

چگونه از شر خط اخم خلاص شویم؟

اطلاعات پزشکی

بیماری لوپوس

بیماری لوپوس را جدی بگیرید

سلامت عمومی

سطح ایده آل قند خون

سطح ایده آل قند خون چه مقدار است؟

اطلاعات دارویی

نحوه عملکرد سولفات منیزیم

هرآنچه که باید درباره سولفات منیزیم بدانیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *