سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه
راستینه مطالب بر اساس اهمیت اختصاصی همه چیز درمورد ماست ایسلندی

همه چیز درمورد ماست ایسلندی

ماست ایسلندی ماستی است که مقدار پروتئین آن بسیار بیشتر از ماست های معمولی است . برخی از شرکت های تولید کننده ادعا می کنند مقدار پروتئین ماست ایسلندی تولید شده توسط آنها سه برابر سایر ماست هاست و مثلا در هر بسته ۴۰۰ گرمی ماست ایسلندی ۳۶ گرم پروتئین و صفر گرم چربی وجود دارد یعنی به ازای هر صد گرم ماست ۹ گرم پروتئین اضافه شده است.

ماست ایسلندی

در مورد ماست ایسلندی بیشتر توضیح دهید ؟

خوب است بدانید ماست های معمولی به ازای هر ۱۰۰ گرم فقط ۴ درصد پروتئین دارند . البته اینکه میزان چربی ماستی صفر باشد هم در صنعت امکان پذیر نیست و به هیچ وجه نمی توان چربی ماست را به صفر رساند .ماست کم چربی با کمتر از دو درصد چربی در بازار موجود است ، اما کمتر از این امکان پذیر نیست .

گفتنی ست مواد اولیه مختلفی وجود دارند که می توان با افزودن آنها به برخی محصولات ، پروتئین آنها را بالا برد . مثلا می توان به ماست یا سایر محصولات لبنی پودر شیر خشک ، مشتقات خود پروتئین یا حتی پروتئین های کازئین شیر را که به صورت پودر موجود است ، اضافه کرد . حال باید دید در برچسب روی بسته بندی به چه پروتئین هایی اشاره شده است . احتمالا پروتئینی که به ماست ایسلندی اضافه می شود ، پروتئین آب پنیر است که به آن WPC یا پروتئین Whey تغلیظ شده گفته می شود و میزان پروتئین آن حدود ۷۰ تا ۹۰ درصد است . وقتی پودر وی به ماست اضافه می شود ، میزان پروتئین محلول آن افزایش پیدا می کند . البته نوع دیگری از پروتئین وی به صورت WPI یا پروتئین وی ایزوله شده هم وجود دارد که به صورت پودر ، فرموله شده و میزان پروتئین آن می تواند از ۹۰ تا ۹۸ درصد متغیر باشد .

WPI یا پروتئین وی ایزوله شده هم وجود دارد که به صورت پودر ، فرموله شده و میزان پروتئین آن می تواند از ۹۰ تا ۹۸ درصد متغیر باشد . WPI به صورت پودر در بازار مکمل ها به فروش می رسد و همان پروتئینی است که بدنسازان برای افزایش حجم عضلاتشان از آن استفاده می کنند و دائم به آنها توصیه می شود مراقب باشند انواع تقلبی این پودرها را تهیه نکنند یا خودسرانه و بدون تجویز متخصص طب ورزشی یا متخصص تغذیه آنها را نخورند . قطعا مصرف ماستی که به آن پروتئین اضافه شده ، ضرری ندارد و همه افراد به جز کسانی که از نظر مصرف پروتئین محدودیت دارند مانند بیمارانی که اوره خونشان بالاست یا به بیماری نقرس مبتلا شده اند ، می توانند از این نوع ماست هم استفاده کنند . البته تولید کنندگان ماست ایسلندی مصرف آن را بیشتر به ورزشکاران بدنسازی که فیتنس کار می کنند ، پیشنهاد می دهند زیرا هم پروتئین بالایی دارد و هم چربی آن پایین است ، اما ماست ایسلندی به هیچ وجه جای مکمل ها را نمی گیرد و ورزشکاران نباید انتظار داشته باشند با مصرف این نوع ماست عضلاتشان بزرگ و حجیم شود .

 

ماست ایسلندی

سخن پایانی

ماست ایسلندی از نظر بافت سفت تر از سایر ماست هاست و آب اندازی ندارد و علتش هم اضافه کردن پروتئین ها به ماست است که شبکه ی ژله ای ماست را سفت تر می کنند . نکته دیگر اینکه اگر تولید کننده بخواهد پروتئین زیادی به محصولش اضافه کند به هیچ وجه صرفه اقتصادی نخواهد داشت چون قیمت محصول بسیار بالا خواهد رفت . ضمن اینکه افزودن پروتئین بیش از حد معین باعث بد مزه شدن آن می شود و مشتری پسندی خود را از دست می دهد .

مقاله مرتبط : ۹ ماده غذایی پروبیوتیک دار عالی که باید مصرف کنید !

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • fermented-foods
  • img.thrfun

 

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

پوست و مو

خط اخم

چگونه از شر خط اخم خلاص شویم؟

سلامت عمومی

ویتامین‌ها

با انواع ویتامین‌ها آشنا شوید

تغذیه و سلامتی

خواب خوب

چه غذاهایی بخوریم تا بهتر بخوابیم؟

تغذیه و سلامتی

وعده صبحانه

۱۶ مورد از بدترین و بهترین خوراکی ها برای وعده صبحانه

تغذیه و سلامتی

سیر

۲۰ مسکن درد طبیعی در آشپزخانه شما

تغذیه و سلامتی

کنترل اضطراب با مواد غذایی

کنترل اضطراب با مواد غذایی!

تغذیه و سلامتی

کلوچه های نارگیلی

کلوچه های نارگیلی چربی سوز!

تغذیه و سلامتی

مواد غذایی پروبیوتیک

بهبود وضعیت گوارشی با مواد غذایی پروبیوتیک

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *