سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

زنان و مردان، واقعا چه احساسی به رابطه جنسی دارند؟

بسیاری از زنان رابطه جنسی را عمیق ترین شکل عشق و ارتباط می دانند و بسیاری از زنان بسیار علاقه مند به رابطه جنسی هستند. در حالی که اوج لذت جنسی مردان ممکن است سریعتر باشد، اما اوج لذت جنسی زنان اغلب قویتر است و ظرفیت باورنکردنی زن برای لذت بردن شامل ارگاسم چندگانه است.

اما روش هایی که زنان رابطه جنسی خود را بیان و تجربه می کنند، اغلب با مردان متفاوت است. برخی از رایج ترین تفاوت های نگرش زنان با مردان در مورد رابطه جنسی، در این مقاله از راستینه ارائه شده است.

 رابطه جنسی

تفاوت های نگرش زنان با مردان در مورد رابطه جنسی

رابطه جنسی در ذهن شروع می شود. مردان اغلب زمانی که زن رابطه جنسی را با بدن خود به اندازه مرد طلب نمیکند، ناامید می شوند. اما بدن زن از نظر هورمونی بسیار متفاوت است.

تستوسترون سبب میل فیزیولوژیکی در هر دو جنس می شود، اما با درجه های مختلف و به طور متناسب، هورمون مردانه فریاد بلند است و هورمون زنانه یک زمزمه گاه به گاه است. برای زن، رابطه جنسی فانتزی است، به یاد آوردن، و تصور کردن رابطه جنسی داغ است که او را تحریک میکند. بنابراین، در زمانهای شیدایی و یا فرو رفتن در عشق – زمانی که او به طور مداوم در حال فکر کردن در مورد با هم بودن است- علاقه جنسی او بالا است و تحریک آسان است.

رابطه جنسی به معنای مورد تمایل واقع شدن است. مریدث چیرز، محقق رابطه جنسی می گوید برای زنان “سکسی بودن به معنای ارگاسم است”. در حالی که دیدن یک مرد جذاب (و بعضی از زنان نسبت به دیگران بیشتر بصری هستند) ممکن است موجی از هیجان را در یک زن ایجاد کند، فکر واکنش مرد به او است که مغز زن را برای رابطه جنسی آماده میکند – “شگفت زده میشوم اگر او (مرد) فکر کند من از لحاظ جنسی خیلی گرم و پرشور هستم “. دانستن اینکه مرد تشنه رابطه با او است تخیل او را درگیر میکند و افکار سکسی را در مغزش شعله ور میکند (نگاه کنید به بالا!). درست همانطور که مردان اغلب پس از ازدواج رابطه جنسی فراوانی انتظار دارند، زنان انتظارات زیادی از تداوم رابطه عاشقانه که به او این اطمینان را میدهد که از لحاظ جنسی مطلوب است، دارند.

سکس معجون درهم است. اکثر زنان عاشق سکس هستند، اما شهوت به راحتی می تواند با خستگی، ناراحتی و مشکلات فیزیولوژیکی درد و یائسگی از بین برود. امیلی ناگسکی، درمانگر رابطه جنسی، میگوید در واقع، بدون محرک فیزیولوژیکی تستوسترون فراوان مانند مردان، وظیفه اصلی برای زنان این است که “ترمزهای داخلی” را خاموش کنند-آشفتگی در مورد شستن لباس ها، رسیدگی به بچه ها و کار و یا صداهای مهار کننده درونی که به او می گویند نه. زنان اغلب با آرزوی داشتن یک تجربه خوب به رختخواب می آیند، اما تا زمانی که برانگیخته نمی شوند، واقعا مشتاق رابطه جنسی نیستند. و گاهی اوقات رسیدن به اوج لذت جنسی می تواند راه دشواری داشته باشد (برای اکثر زنان ممکن است ۴۵ دقیقه طول بکشد). تجربه ارگاسم منظم برای زنان به اندازه ای که برای مردان راحت است، آسان نیست، اما برای تمایل به ادامه ی آن ضروری است. بنابراین، در حالی که مردان عاشق تنوع هستند، زنان ممکن است یک موقعیت و رویه درست و روتین را ترجیح دهند، زیرا تضمین بیشتری برای لذت اوست که اجازه می دهد او در لحظه ای آرامش یابد.

سکس زمینه ای است. در حالی که بسیاری از زنان از طریق تحریک خود اولین ارگاسم خود را آغاز کرده اند، تعداد زیادی از زنان وجود دارند که زندگی جنسی خود را در یک رابطه یا روابط جنسی آغاز می کنند. اولین باری که عمیقا لمس شده اند ممکن است توسط شخص دیگری انجام شده باشد، در حالی که تقریبا همه مردان زندگی جنسی خود را با استمناء شروع می کنند.

 

رابطه جنسی

احساس میل جنسی در هسته خود، خالص ترین شکل آسیب پذیری است – تمایل برای لمس شدن توسط مرد و لذت بردن. اغلب اوقات فراز و نشیب های رابطه بین زن و مرد موجب می شود تا زنان با وجود میل بیولوژیکی خود، میل خود را سرکوب کنند و از قلب خود به گونه ای که مردان نمی توانند و این کار را نمیکنند، محافظت کنند. نیاز به احساس امنیت از لحاظ عاطفی قبل از لحظات جنسی نمیتواند اغراق شود. رابطه عاشقانه و اغوا کردن راه هایی هستند که هم زنان و هم مردان می توانند زمینه ای را برای رابطه جنسی ایجاد کنند که به زن کمک می کند تا از کارهای روزانه و فهرست کارهای ذهنی اش درباره چیزهایی که باید انجام دهد جدا شود و وارد رابطه جنسی شود.

رابطه جنسی جنبه ای از عشق است. رابطه جنسی، صحبت کردن، بغل کردن، همکاری با یکدیگر، مدیریت یک خانه و خانواده به عنوان یک تیم، احساس قدردانی، جشن در تعطیلات، هدیه دادن و دریافت هدیه، و مهربانی همگی می توانند عشق را برای یک زن تشکیل دهند – رابطه جنسی بخشی از کل عشق است، نه تعریف یکی از عوامل عشق. عشق برای زن ممکن است از گرمايي که در رابطه احساس مي کند ایجاد شود، اما لزوما منبع این گرما نيست.

رابطه جنسی راهی است که او عشق به مرد میدهد. من کاملا به این نکته اشاره نکردم که زنان هنگامی که نمیخواهند، مجبور به رابطه جنسی می شوند، اما گاهی اوقات ممکن است نیاز شریک زندگی خود را بشناسند، و علیرغم عدم علاقه به داشتن رابطه جنسی، ممکن است درصدد برطرف کردن نیاز مرد برآیند. اگر گرمای رابطه ای و اراده خوب وجود داشته باشد، این کار می تواند هدیه واقعی عشق باشد. هنگامی که مرد اصرار می کند، “اما من می خواهم که تو تمایل به رابطه جنسی داشته باشی!” تلاش های او را بی اثر میکند، چرا که مرد انگیزه عشق زن را کم اهمیت کرده است و اصرار دارد که فقط میل جنسی باید واقعی باشد. اما چون زن اغلب پس از تحریک برانگیخته میشود، اغلب خوشحال می شود که او آغازگر این رابطه عاشقانه بوده است.

برخی از زنان رضایت عمیقی در رابطه جنسی دارند حتی اگر به ارگاسم نرسند. در حالی که اغلب اوقات ما قبل از رابطه جنسی، دوست داریم هر دو یک احساس مشترک داشته باشیم، اما گاهی اوقات داشتن رابطه جنسی است که ما را مثل هم میکند.

هم مردان و هم زنان هر دو نیاز دارند که احساس کنند برای شادی و خوشبختی عمیقا به شریک زندگی خود وابسته هستند. اما محل شروع ما اغلب متفاوت است. صمیمیت احساسی همراه با صمیمیت جنسی ترکیبی است که ازدواج و یا ارتباط پرشور را ایجاد می کند.

مقاله مرتبط : شریک جنسی خود را چگونه انتخاب کنیم ؟

 

منابع

  • psychologytoday

منبع تصاویر

  • samadimd
  • shape

 

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

پوست و مو

درمان آکنه

آکنه چگونه درمان می‌شود؟

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

سلامت عمومی

کیست گانگلیون یا کیست مچ دست

چقدر از کیست می‌دانیم؟

اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

ماری‌جوانا

ماری‌جوانا و تاثیرات آن بر سلامت جسم و ذهن

دسته‌بندی نشده

تستوسترون

دی هیدروتستوسترون

دسته‌بندی نشده

شیر دادن به نوزاد

اکسی توسین

کتابخانه راستینه

موسی بن میمون

نظرات جنسی ابن میمون در مصر

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *