سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

روش های باور نکردنی پیشگیری از بارداری در گذشته

اجداد ما هر چیزی را برای جلوگیری از بارداری امتحان کرده اند، از مدفوع حیوانات و معجون سمی گرفته تا مرکبات و بلوک های چوبی. قبل از اینکه طب مدرن گزینه هایی مانند قرص و پچ را به ما معرفی کند، زوجین به روش های کنترل بارداری غیر معمول تری متوسل می شدند. راستینه در این مقاله به شرح چندین روش پیشگیری از بارداری که در گذشته از آن استفاده میکردند، می پردازد.

تاریخچه پیشگیری از بارداری!

 کمربندهای آهنی عفت

بهترین حمله دفاع خوب است.

بستن کمربندهای آهنی عفت با قفل و کلید اغلب با دستگاه های شکنجه قرون وسطایی مرتبط است، اما حقیقت این است که آنها تا سال ۱۸۰۰ محبوبیت پیدا نکردند. مجلات مد آنها را به عنوان دفاعی در برابر تجاوز تبلیغ میکردند. در طول انقلاب صنعتی، زنان در انگلستان و فرانسه به تعداد بی سابقه ای به نیروی کار پیوستند، و برخی از آنان شلوارهایی آزار دهنده برای دفع تجاوز جنسی خریداری میکردند. مردان نیز گاهی اوقات از هسران خود میخواستند تا برای جلوگیری از خیانت و استمناء این شلوارها را بپوشند.

 

ظهور جیوه

ظهور جیوه

پوشش فلزی می تواند آزار دهنده باشد، اما نوشیدن آن کاملا خطرناک است. هزاران سال پیش، برخی از زنان چینی سرب مایع و جیوه را به عنوان گزینه پیشگیری از بارداری می نوشیدند. این مایعات عوارض جانبی وحشتناکی مثل عقیمی، نارسایی کلیه، صدمه به مغز در پی داشتند، و می توانستند به مرگ منجر شوند.

 

جلوگیری در آب داغ

جلوگیری در آب داغ

سورانوس متخصص زنان یونانی قرن دوم واقعا توصیه ای اشتباه را به زنان ارائه میکرد. او به زنان میگفت پس از رابطه جنسی به منظور پیشگیری از بارداری هفت بار به عقب بپرند و از آبی که آهنگران برای خنک کردن فلز استفاده میکردند، بنوشند. آیا او چیزی در مورد مسمومیت با فلزات از چین باستان نیاموخته بود؟ حتی بعدها در جنگ جهانی اول، برخی از زنان به امید استریل شدن داوطلب کار با سرب در کارخانه میشدند.

 

پوشاندن آلت تناسلی

پوشاندن آلت تناسلی (همانند کاندوم)

اولین اشاره ای که به کاندوم شده است به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد برمیگردد. زمانی که شاه مینوس کرت (از ایلیاد هومر) از مثانه بز برای حفاظت از همسرش از “مار و عقرب” در مایع منی خود محافظت میکرد!!! در طول دوران، مردم نیز از پارچه کتانی، روده گوسفند، و کیسه هوای ماهی به منظور پیشگیری از بارداری استفاده میکردند.

 

کوکاکولا

کوکاکولا

مدت ها قبل از مبارزات برای تبلیغات کوکاکولا، برخی زنان برای رفع خستگی قوطی نوشابه را باز میکردند و می نوشیدند. در سال ۱۹۸۵ محققان دانشگاه هاروارد، گزارش کردند که نوشابه برخی از اسپرم ها را در لوله های آزمایش کشته است. فرمول کوکاکولا جدید تقلبی شد، خیلی خنده دار به نظر میرسد اما رژیم غذایی کوکاکولا خیلی موثر بود. اما قبل از خریدن کلی نوشابه به منظور استفاده از آن به عنوان اسپرم کش، توجه داشته باشید که مطالعات بعد نتوانستند این یافته های را اثبات کنند.

 

پاک کننده های بهداشتی

پاک کننده های بهداشتی

لایسول (نوعی ماده گندزدا) دستگیره های درب و میزها را تمیز میکند. زمانی مواد ضد عفونی کننده خانگی خود به عنوان شستشویی برای جلوگیری از عفونت و بو تبلیغ میشد. به منظور نادیده گرفتن لایحه کامستاک ۱۸۷۳، که مصرف غیر اخلاقی آن را ممنوع کرده بود، برچسب پیشگیری از بارداری تغییر یافت و به عنوان محصولات بهداشتی زنانه به فروش رسید. براساس فعالیت های تبلیغاتی صابون لایسول که پرفروش بود رکود بزرگی را تجربه کرد. اما جای تعجب نیست، این پاک کننده موجب التهاب و سوزش میشد. حتی برخی از زنان به خاطر مصرف آن جان خود را از دست دادند.

 

سحر و جادو

سحر و جادو

وقتی هیچ چیز نتواند تاثیر گذار باشد، چرا به سحر و جادو و معجون متوسل نشویم؟ اکنون برای ما این حرف شوخی ای بیش نیست، اما در قرون وسطی، برخی از مردم طلسم های ساخته شده از جرم گوش قاطر، بیضه جانوران پستاندار شبیه راسو، و استخوان سمت راست گربه سیاه به تن می کردند. آیا این چیزها تاثیر دارند؟!!

 

موانع اسپرمی ناشیانه

شما این کارها را انجام ندهید!

مدت ها قبل از دیافراگم، برخی زنان موانع اسپرمی ناشیانه ای با مواد عجیب و غریب می ساختند: هندی ها و مصری ها باستان از مدفوع حیوانات “مقدس” مانند تمساح ها و فیل استفاده می کردند. در واقع به خاطر اسیدیته بالا آن، ممکن بود تاثیر گذار باشند. آفریقایی ها چیزهایی را با چمن و یا پارچه خرد شده می ساختند. روسپی های ژاپن از بافت بامبو استفاده میکردند. زنان مسلمان و یونانی ها گلوله های پنبه ای درست میکردند. اسلاوها پارچه های ژنده کتانی را استفاده می کردند. زنان یهودی از اسفنج دریایی در ابریشم پیچیده شده و رشته ای که به آن وصل بود، استفاده میکردند. این کارها نسبتا موثر هستند و امروزه هنوز هم استفاده می شوند!

 

لیموی تازه

لیموی تازه

روایت شده است که کازانوا افسانه ای از کسانی که قصد رابطه جنسی با او را داشتند، درخواست میکرد از نیمه های لیمو استفاده کنند، چرا که سطوح بالایی اسیدیته می توانند مایع منی را بکشند. خانم ها حتی از لیموی تازه برای شادابی و زیبایی پوست خود استفاده میکنند.

 

 نسخه اولیه برای پیشگیری از بارداری

مادر بودن در مقابل مادر طبیعت

یکی از نسخه های اولیه برای پیشگیری از بارداری از ۱۵۵۰ قبل از میلاد در مصر، بر روی یک ورق پاپیروس نوشته شده بود. این روش شامل یک تامپون ساخته شده از دانه پشم خیس شده در خار درخت آسیاب شده، خرما، و عسل بوده است.

 

استفاده از تراشه

استفاده از تراشه، فقط تصور کنید!

هنوز شوکه نشده اید؟ یک بلوک چوبی را تصور کنید که زنان در واژن خود قرار دهند. هنگامی که این روش در سال ۱۹۳۰ ممنوع شد و یک “ابزار شکنجه” نامیده شد، زنان نفس راحتی کشیدند.

مقاله مرتبط : راه هایی برای کنترل بارداری

 

منابع

 • Semmelweis Library and Archives of the History of Medicine: “The Secret Histories of Chastity Belts Myth and Reality.”
 • Khan, F. et al. Indian Journal of Urology, January- March 2013.
 • Smithsonian Magazine: “Lysol’s Vintage Ads Subtly Pushed Women to Use Its Disinfectant as Birth Control.”
 • Encyclopedia Britannica: “Comstock Act.”
 • WebMD
 • Our Bodies Ourselves: “A Brief History of Birth Control in the US.”
 • Australian Broadcasting Corporation: “Toronto Museum Explores History of Contraceptives.”
 • London, K. “A History of Birth Control,” Yale University.
 • PBS: “People and Events: Birth Control Before The Pill.”
 • The History of Contraception Museum.
 • Staying Alive Foundation: “The 7 Wackiest Contraceptives…Ever.”
 • Preggo: “Birth Control Needs, Methods, and Information.”
 • Hong, CY et al. Hum Toxicol, “The Spermicidal Potency of Coca-Cola and Pepsi-Cola,” September 1987.
 • PBS: “Birth Control Before the Pill.”

منبع تصاویر 

 • WebMD
 • Wikimedia
 • Nick Koudis / Getty
 • Kevin Landwer-Johan / Getty
 • iStockphoto / Getty
 • Thinkstock
 • Thinkstock
 • Thinkstock
 • Marcelauret / Getty
 • Ken Scicluna / Getty
 • De Agostini / A. Dagli Ort / Gatty
 • Mark Wragg / Getty

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

اطلاعات پزشکی

علائم درماتیت استاز یا اگزما واریس

آنچه باید در مورد اگزما واریس (درماتیت استاز) بدانید؟

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

سلامت عمومی

کیست گانگلیون یا کیست مچ دست

چقدر از کیست می‌دانیم؟

اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

ماری‌جوانا

ماری‌جوانا و تاثیرات آن بر سلامت جسم و ذهن

سلامت زنان

بوی واژن

چرا واژن من بو می‌دهد؟

اطلاعات پزشکی

دیابت نوع 1

آینده درمان دیابت: آیا درمان ممکن است؟

کتابخانه راستینه

موسی بن میمون

نظرات جنسی ابن میمون در مصر

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *