مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی سلامت کودکان آموزش جنسی به کودکان !

آموزش جنسی به کودکان !افزودن دیدگاه

آنچه شما درباره رابطه جنسی تصور می کنید ممکن است واضح و ساده به نظر برسد. اما هنگامی که میخواهید زمینه را برای کمک به فرزندان خود برای ایجاد درکی سالم از رابطه جنسی آماده کنید، داشتن چنین گفتگویی می تواند دشوار باشد. هنگامی که فرزند شما در سن مدرسه (حتی قبل از آن) است، بهتر است خود را آماده پاسخ دادن به پرسش های فرزندتان کنید، پرسش هایی که آنها احتمالا با دوستان خود در مورد آنها بحث میکنند. و از آنجایی که آنها در حال جمع آوری اطلاعات هستند، بهتر است که دقیق پاسخ دهید و پاسخ ها از جانب خودتان باشد.

صحبت کردن با کودکان و نوجوانان در مورد رابطه جنسی

چرا باید با فرزندانم در مورد رابطه جنسی صحبت کنم؟

بهتر است صحبت کنید، چرا که نه؟ صحبت کردن با کودک خود در مورد رابطه جنسی برای کمک به ایجاد نگرش سالم نسبت به رابطه جنسی و یادگیری رفتار جنسی درست، حائز اهمیت است. گفتگوی بی پرده در مورد رابطه جنسی با کودک خود شما را قادر به ارائه اطلاعات دقیق می سازد. چیزهایی که آنها از جاهای دیگر یاد میگیرند ممکن است درست نباشند و ممکن است منعکس کننده ارزش های شخصی و اخلاقی و اصولی که شما می خواهید فرزندتان آنها را دنبال کند، نباشند. شما باید فرزند یا نوجوان خود را در درک عواقب احتمالی فعالیت جنسی از جمله بارداری، بیماری های آمیزشی، و تمام مسائل عاطفی که بخشی از یک رابطه جنسی هستند، کمک کنید.

 

درک احساسات جنسی و روابط جنسی

آیا صحبت کردن با کودکان درباره رابطه جنسی، موجب نمیشود آنها بخواهند این کار را انجام دهند؟

درک احساسات جنسی و روابط جنسی قبل از اینکه کودکان از نظر جنسی فعال شوند، حائز اهمیت است. مطالعات نشان می دهند نوجوانانی که در مورد رابطه جنسی با پدر و مادر خود بحث کرده اند به احتمال زیاد برای شروع رابطه جنسی بیشتر صبر میکنند و احتمال بیشتری وجود دارد که هنگامی که این کار را کردند از گزینه های ضد بارداری استفاده کنند.

 

توضیح آناتومی و تولید مثل در مردان و زنان

چه بگویم؟

روی حقایق در مورد رابطه جنسی تمرکز کنید. استفاده از لیست موضوعات زیر را به عنوان یک راهنما در نظر بگیرید:

  • توضیح آناتومی و تولید مثل در مردان و زنان
  • رابطه جنسی و بارداری
  • باروری و پیشگیری از بارداری
  • جنبه های جسمی و روحی رابطه جنسی، از جمله تفاوت های بین زن و مرد
  • تصور از خود و فشار همسالان
  • بیماری های مقاربتی
  • تجاوز به عنف و رفتارهای پرخطر که به تجاوز منتهی میشوند، از جمله قرار دادن خود در یک وضعیت پر خطر مانند مست شدن، خود را به کسی سپردن و یا رفتن به مکان های خصوصی با غریبه ها و یا آشنایان، و گردش نکردن گروهی و یا قرار گذاشتن دو نفره با دوستان
  • چگونگی انتخاب لباس و روش نشان دادن خود، از جمله زبان بدن، که به دیگران پیام هایی در مورد علاقه فرد به رفتار جنسی منتقل میکند.

 

حضور پدر و مادر برای پشتیبانی

هنگام صحبت کردن در این زمینه چگونه شروع کنیم؟

برای برخی از والدین صحبت با بچه ها در مورد رابطه جنسی دشوار است. تمرین کردن آنچه که میخواهید بگویید قبل از صحبت با پسر یا دختر خود میتواند کمک کند. حتما به آنچه فرزند شما می گوید و می پرسد گوش دهید و توجه کنید. ممکن است حضور هر دو (پدر و مادر) برای پشتیبانی کمک کننده باشد.

بعضی از بچه ها ممکن است از صحبت درباره رابطه جنسی خجالت بکشند و یا اعتراف کنند که چیزی نمیدانند. بنابراین آنها ممکن است سوالات مستقیم نپرسند. به دنبال فرصت هایی برای مطرح کردن مسائل جنسی با کودکان خود باشید.

چنین فرصت هایی ممکن است از صحنه ای در تلویزیون و یا فیلم، کتاب یا مقاله، و یا ظهور تغییرات قابل مشاهده در پسر یا دختر شما، مانند رشد سینه یا موهای صورت ایجاد شوند. روند بلوغ جسمی و روند تحریک جنسی را توضیح دهید. به یاد داشته باشید به حریم خصوصی کودک خود احترام بگذارید و سعی کنید نشان دهید که شما به او اعتماد دارید و اطمینان دارید او تصمیمات خوبی میگیرد. برای رشد و بلوغ به آنها اعتماد به نفس بدهید.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

عفونت واژن

التهاب و عفونت واژن (واژینیت) چیست؟ علائم، علل، تشخیص و درمان آن

اطلاعات پزشکی

علائم بیماری

اختلالات اعضای تناسلی در زنان!

سایر مطالب

مهارت به عنوان شریک زندگی

مهارت هایی که آقایان باید بلد باشند !

اطلاعات دارویی

مکمل های جنسی زنان

مکمل های جنسی زنان

اطلاعات پزشکی

بهداشت جنسی برای زنان!

بهداشت جنسی برای زنان!

اطلاعات پزشکی

تست پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر برای بانوان!

سلامت جنسی

اعتیاد به رابطه جنسی

اعتیاد جنسی (وابستگی به سکس)

اطلاعات پزشکی

انواع تومورهای بیضه

انواع تومورهای بیضه

اطلاعات پزشکی

کودک آزاری

کودک آزاری ! علائم، عوامل و درمان آن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *