سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

آرامش‌بخش‌ترین آهنگی که تا به حال ضبط شده!

این آهنگ آرامش‌بخش ۸ دقیقه‌ای، ترکیب زیبایی از هارمونی‌های منظم، ریتم‌ها و بیس لاین‌هاست و بنابراین به کند کردن ضربان قلب، کاهش فشار خون و پایین آوردن سطوح استرس کمک می‌کند. این آهنگ شامل گیتار، پیانو و نمونه‌های الکترونیکی چشم‌اندازهای صوتی طبیعی است.

 

تاثیر آهنگ بر استرس و اضطراب

تاثیر آهنگ بر استرس و اضطراب

برای بررسی تأثیر این آهنگ، یک مطالعه روی ۴۰ زن انجام شد؛ آنها به حسگرهایی وصل شدند و به آنها یک پازل سخت برای حل کردن داده شد – در حالی که در مقابل‌شان یک ساعت قرار داشت تا باعث استرس‌شان شود. سپس آهنگ‌های مختلفی پخش شد تا ضربان قلب، فشار خون و فعالیت مغزی و تنفسی آنها تست شود.

نتایج نشان داد که آهنگ سبکبال، ۱۱ درصد آرامش‌بخش‌تر از بقیه‌ی آهنگ‌ها بود و حتی باعث خواب‌آلودگی در میان زنان حاضر در آزمایشگاه شد.

این آهنگ باعث ۶۵ درصد کاهش در اضطراب کل شد و ضربان قلب آنها را در حالت استراحت، ۳۵ درصد از حالت معمول پایین‌تر آورد.

علاوه بر این، درمان‌های صوتی هزاران سال است که برای کمک به آرامش و بهبود سلامت و تندرستی به‌کار می‌روند. موسیقی در میان فرهنگ‌های بومی، قلب شفا و پرستش بوده است.

آهنگ سبکبال برای ریلکس کردن و پایان دادن به یک روز پر استرس ایده‌آل است.

به گفته‌ی دکتر لوئیس هاگزون که این تحقیق را انجام داده است، آهنگ مذکور بیشترین میزان آرامش را القا می‌کند که بیشتر از هر آهنگ دیگری است که تا به حال مورد آزمایش قرار گرفته است. بر طبق مطالعات تصویربرداری مغز، موسیقی در سطح بسیار عمیق در داخل مغز اثر می‌کند و نه تنها مناطقی که مسئول پردازش صدا هستند بلکه آنهایی که با احساسات مرتبط هستند را نیز تحریک می‌کند. آهنگ سبکبال می‌تواند باعث خواب‌آلودگی شود بنابراین نباید در حین رانندگی به آن گوش دهید.

ریچارد تالبوت از مارکونی یونیون تصمیم گرفت با یک درمانگر همکاری کند تا بفهمد که برخی آهنگ‌ها چطور و چرا بر خلق‌وخوی افراد تأثیر می‌گذارند. در حالی که او همیشه از قدرت موسیقی آگاه بود اما آنها قبلا فقط با استفاده از احساسات درونی‌شان آهنگ نوشته بودند.

با توجه به لیز کوپر، بنیانگذار آکادمی صدادرمانی بریتانیا، این آهنگ با استفاده از نظریه‌های مختلف علمی ساخته شده است و از اصول موسیقی استفاده می‌کند که ثابت شده اثرات آرامش‌بخش فردی دارد. بنابراین این عناصر توسط مارکونی یونیون باهم ترکیب شدند تا آرامش‌بخش‌ترین آهنگ ممکن را بسازند.

این آهنگ شامل یک ریتم پایدار است که با ۶۰ ضرب در دقیقه آغاز می‌شود و بتدریج به حدود ۵۰ کاهش می‌یابد. بنابراین در حین گوش دادن به این آهنگ، ضربان قلب شما به‌طور اتوماتیک با آن ضرب هماهنگ می‌شود. او همچنین می‌افزاید لازم بود که این آهنگ ۸ دقیقه باشد چون حدود ۵ دقیقه طول می‌کشد تا حس آرامش ایجاد شود. شکاف‌های بین نُت‌ها برای ایجاد حس خوشحالی و راحتی انتخاب شده‌اند.

علاوه بر این، هیچ ملودی تکراری در این آهنگ وجود ندارد که این امر به مغز امکان دهد به‌طور کامل خاموش شود، چون فرد دیگر تلاش نمی‌کند ملودی بعدی را پیش‌بینی کند. زنگ‌های رندوم در این آهنگ به القای یک حس آرامش عمیق‌تر کمک می‌کنند و عنصر پایانی در این آهنگ پایین است – صداهای فش‌فش و وز وز – که شبیه آهنگ‌های بودایی می‌باشد.

 

منابع

 • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

 • bestmedicinenews

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

مشکلات مربوط به زیبایی

مشکلات زیبایی و نکاتی درباره آن

زیبایی

غبغب

غبغب و چگونگی رهایی از آن

پوست و مو

کاهش چین ‌و چروک‌‌ پیشانی

چگونه می‌توان از چین ‌و چروک‌ پیشانی خلاص شد؟

اطلاعات پزشکی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

پوست و مو

جراحی لیفتینگ صورت

آنچه باید درباره لیفتینگ صورت بدانید

پوست و مو

مزایای مراجعه به متخصص پوست

آنالیز صورت و تمام نکات مربوط به آن

تغذیه و سلامتی

پسته برای سلامتی

پنج خاصیت عالی پسته برای سلامتی

سلامت عمومی

آنالیز حرفه‌ای پوست

آنالیز پوست چقدر مهم است؟

اطلاعات پزشکی

رزاشیا

از رزاشیا چه می دانیم؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. فاطمه گفت:

  من این اهنگ میخوام لینکش نذاشته چجوری از کجا دان کنم

 2. شهاب گفت:

  خیلی خوب بود ممنون

 3. کاظمی نژاد گفت:

  لطفا فایل موسیقی را هم لینک کنید یا برام ارسال کنید

 4. javad گفت:

  where is the song?
  can you send it to my email please/