سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

ترکیب معجزه گر زردچوبه و عسل

ترکیب زردچوبه و عسل، به عنوان یک آنتی بیوتیک قدرتمند طبیعی در بدن عمل می کند. زردچوبه یک ریزوم از خانواده زنجبیل است. طعم و رنگ آن باعث خاص بودن سبک غذاهای آسیایی می شود. با این حال زردچوبه و عسل همراه یکدیگر نیرویی غیرقابل توقف هستند. این ادویه سالیان زیادی به عنوان دارویی برای معالجه بیماریهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است، اما این امر تنها نتیجه تحقیقات انجام شده طی سال های اخیر است که علم به دلیل نقش زردچوبه در سلامتی انسان، اجزای آن را مورد بررسی قرار داده است. از زمان شروع تحقیقات، بیش از ۵۰۰۰ مطالعه توانایی های درمانی این ادویه را تأیید کرده اند. از طرفی، زردچوبه توانایی تعدیل ژن ها و صفات فیزیولوژیکی، حمایت از یکپارچگی سلولی، جلوگیری از آسیب دیدگی DNA و RNA ، کاتالیز کردن پروتئین ها و یون های فلزی و موارد دیگر را دارد. نتایج مربوط به درمان انواع مختلف بیماری ها نشان داده اند که زردچوبه، یک ادویه فوق العاده است.

 

فواید زردچوبهفواید زردچوبه

تحقیقات نشان داده اند که زردچوبه ماده مؤثری است:

 • تخریب سلول های سرطانی: کورکومین موجود در زردچوبه، سلول های سرطانی را، بدون آسیب رساندن به سلولهای سالم ، می کشد. این ادویه می تواند همراه با شیمی درمانی معمولی عمل کند تا روند درمان موثرتر شود. دکتر بهارات آگاروال ، استاد طب سرطان دانشگاه تگزاس گفت: ” سرطانی وجود ندارد که نتوانیم به طور مؤثر با كوركومین در آزمایشگاه درمان كنیم.”
 • خاصیت ضد قارچی: مشخص شده است که استفاده موضعی از روغن زردچوبه، به عنوان یک ماده ضد قارچ، بلافاصله موثر است و قارچ ها طی یک هفته از بین می روند. این ادویه نسبت به فلوکونازول که داروی رایج ضد قارچ می باشد، قوی تر است. بعلاوه، در برابر کاندیدا که یک قارچ انگلی است، بسیار مؤثر است.
 • خاصیت آنتی اکسیدانی : کورکومین رنگدانه ای است که باعث زرد شدن رنگ زردچوبه می شود و آنتی اکسیدان های قدرتمند زرد چوبه ناشی از همین ماده هستند. اکسیداسیون سلولی باعث آسیب به DNA می شود که این امر مقدمه اصلی بیماری هایی مانند سرطان، تصلب شرایین و انحطاط عصبی است. زردچوبه التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد.
 • دفع فلزات سنگین: تأثیرات زیست محیطی فلزات بیشتری را نسبت به هر زمان دیگری در تاریخ بشر، به مواد غذایی، آب و هوا وارد کرده اند. کبد آسیب ناشی از این فلزات را تحمل می کند زیرا مجبور است این مواد را از بدن پاکسازی کند. زردچوبه تولید صفرا را تحریک می کند، عملکرد کیسه صفرا را بهبود می بخشد و می تواند به بازسازی سلولهای کبدی کمک کند.
 • حمایت از سلامت مغز: عامل پیدایش بیماری انحطاط عصبی، التهاب است. ضد التهابات قوی موجود در زردچوبه با پاسخ های التهابی ناشی از مواد غذایی، استرس و محیط زیست مقابله می کنند. آروماتیک تورمرون، فیتوکمیکال موجود در زردچوبه است که رشد و بازسازی سلول های بنیادی عصبی را تحریک می کند و به سلول های عصبی امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را می دهد. سالهاست که استفاده از زردچوبه به عنوان درمانی برای آلزایمر و آسیب های ناشی از سکته مغزی مورد مطالعه قرارگرفته است.
 • خواص ضد باکتریایی:زردچوبه بسیاری از باکتریهای مضر شایع را بدون عوارض جانبی مضر از بین می برد. از آنجا که زردچوبه یک گیاه است، بدن بدون آسیب طولانی مدت یا مقاومت انباشته شده، قادر به سوزاندن آن می باشد، برخلاف آنتی بیوتیک های مصنوعی که در صورت مصرف بیش از حد مشکل ایجاد میکنند.
 • غشاهای سلولی و سد خونی: عفونت های ناشی از باکتری هایی مثل استافیلوکوکوس اورئوس، انتروکوک فکالیس، ای. کلی ، سودوموناس آئروژینوزا، هلیکوباکتر پیلوری و موارد دیگر. به این دلیل مصرف زردچوبه برای وضعیت دستگاه گوارش بسیار عالی است.

زردچوبه با تمام این خصوصیات شگفت انگیز، می تواند یک درمان همه جانبه واقعی باشد. این ادویه را با عسل ترکیب کنید و به این ترتیب معجون شما آماده است!

 

عسل

چه چیز خاصی در مورد عسل وجود دارد؟

عسل به غیر از طعم فوق العاده اش، یک سوپرفود محسوب می شود. عسل سرشار از مواد مغذی، دارای شاخص گلیسمی پایین، ماده ای ضد قارچ و ضد باکتری است. عسل با خواص ضد التهابی خاص خود، به خوبی با زردچوبه ترکیب می شود تا به این ترتیب فواید هر دو ماده به دست آید.

مشخص شده است که عسل باعث القای آپوپتوز (مرگ) در سلولهای سرطانی می شود و از آسیب رادیکالهای آزاد که منجر به استرس اکسیداتیو می شوند، جلوگیری می کند.

عسل بهتر از داروهای شیمیایی نقش آنتی بیوتیک را در بدن عمل می کند. داروهای ضد باکتری بیش از حدِ لازم توسط پزشکان تجویز شده اند که منجر به تکامل باکتری ها و مقاومت آنها در برابر داروها می شود. در صورت مصرف داخلی، آنزیم های موجود در عسل، پراکسید هیدروژن تولید می کنند، که مانع رشد باکتری ها می شود. ثابت شده است در صورت مصرف موضعی، پروتئینی به نام دفنسین(بخشی از سیستم ایمنی زنبور عسل) با باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک مبارزه می کند.

عسل خام محلی در پیشگیری و درمان آلرژی فصلی مؤثر است. بدن شما با مصرف مقادیر کمی از گیاهان محلی از طریق گرده آنها که توسط زنبور عسل فرآوری می شود، آنتی بادی های مورد نیاز خود را برای تحمل مواد آلرژی زا می سازد. این موارد در حالی است که مصرف عسل هیچ یک از واکنش های مضر مرتبط با داروهای ضد آلرژی بدون نسخه از قبیل خواب آلودگی و خشکی دهان را ایجاد نمی کند.

 

مصرف زردچوبه به عنوان دارو

مصرف زردچوبه به عنوان دارو

زردچوبه در حالت خام به راحتی توسط بدن مورد استفاده قرار نمی گیرد. چربی، فلفل سیاه و حرارت، کاتالیزورهایی برای آزادسازی قدرت شفابخش این ادویه هستند. برای بهبود قابلیت فراهمی زیستی، دستور العمل تهیه ترکیب را با یک قاشق روغن نارگیل یا روغن زیتون مخلوط کنید، فلفل سیاه اضافه کنید، یا آن را با آب داغ (نه آب جوش) مخلوط کنید و به صورت چای مصرف کنید.
به دلیل وجود بسیاری از ترکیبات فیتوشیمیایی پیچیده، در صورت مصرف هر یک از موارد زیر، خوردن زردچوبه منع مصرف دارد.

 • آنتی اسیدها (به جای این مواد جوش شیرین را امتحان کنید)
 • رقیق کننده های خون
 • داروهای دیابت

 

naukrinama

طرز تهیه ترکیب زردچوبه و عسل

شما به موارد زیر نیاز دارید:

 • ۱۰۰گرم عسل خام، غیرپاستوریزه و تصفیه نشده
 • ۱قاشق غذاخوری پودر زردچوبه (اشعه داده نشده)

شما باید:

 • مواد را در یک کاسه کوچک عسل و زرد چوبه را ریخته و هم بزنید تا خوب ترکیب شوند.
 • مواد را در یک ظرف شیشه ای در دمای اتاق نگهداری کنید.
 • در صورت نیاز هر روز می توانید از این ترکیب استفاده کنید.

اگر احساس بیماری کردید، مقدار مصرف آن را بالا ببرید:

 • روز اول – نصف قاشق غذاخوری هر ساعت
 • روز دوم – نصف قاشق غذاخوری هر ۲ ساعت
 • روز سوم – نصف قاشق غذاخوری ۳ بار در روز

اگر برای مصرف مواد را مستقیماً از شیشه بیرون می آوید، به جای اینکه بلافاصله آن را قورت دهید، اجازه دهید به آرامی در دهان حل شود. غشاهای موجود در دهان شما بسیار نازک هستند و باعث می شوند این مخلوط با سرعت بیشتری جذب جریان خون شما شود. به این ترتیب با مصرف این معجون طبیعی به سرعت دوباره سر پا خواهید شد!

 

منابع

 • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

 • naukrinama
 • bcbstwelltuned
 • livin3
 • boldsky

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

حقایقی درباره هماتوم

حقایقی درباره هماتوم

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

اطلاعات پزشکی

تعریق بیش‌ازحد

اگر تعریق بیش‌ازحد دارید، بخوانید

سلامت عمومی

علائم خال‌‌ها

خال‌ها را بهتر بشناسیم

اطلاعات پزشکی

علائم رینوفیما

رینوفیما چیست؟

اطلاعات پزشکی

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

پوست و مو

مشکلات مربوط به زیبایی

مشکلات زیبایی و نکاتی درباره آن

زیبایی

غبغب

غبغب و چگونگی رهایی از آن

پوست و مو

کاهش چین ‌و چروک‌‌ پیشانی

چگونه می‌توان از چین ‌و چروک‌ پیشانی خلاص شد؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *