سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

زندگی جوانان امروز !

بسیاری از جوانان در حالی وارد بزرگسالی می شوندکه فاقد اطلاعات و درک درستی از امکانات و تجربیات ضروری برای انتخاب فرصتهای زندگی هستند. این موضوع ممکن است به : ازدواج ناخواسته، صاحب فرزند شدن بدون فکر و آینده نگری، رشته ی دانشگاهی بدون توجه به نیاز جامعه، ترک تحصیل، یا عدم آشنایی با مهارت های خوب و پر درآمد تعمیم پیدا کند.

زندگی جوانان امروز از نگاه خود آنها چگونه است ؟

 

ساعت 7 صبح

داستانک : ساعت ۷ صبح . همه خوابیده اند . مجبورم برای رفتن از خواب برخیزم . کاش چند دقیقه بیشتر می خوابیدم . با خودم می گویم : با این حقوق ناچیز فرق بین کار یا بیکاری چیست ؟ اصلا اگر نروم چه میشود ؟ نه، این فکر خوبی نیست. این همه تلاش کرده ام تا این شغل را با رابطه و آشنابازی بدست آورم. به خود می گویم : روز بهتری در انتظار توست اگر چه در دل می دانم که تکراری ست …

به بالای سر پسرم می روم ، آرام خوابیده . اصلا درس نمی خواند . فقط یک میلیون و هشتصد هزار تومان برای سرویس مدرسه اش هزینه کرده ام . به یاد دیشب می افتم که بی جهت عصبانی شدم و او را تنبیه کردم . از خودم بدم می آید . من چقدر بی رحم هستم ، اما بدون تنبیه هم که لوس بار می آید .

 

 مسیر محل کار

۴۰ دقیقه در مسیرم تا به محل کار برسم . در ماشین به موضوعات زیادی فکر می کنم : به یاد همسرم می افتم . ماه گذشته چند بار با هم مشکل داشته ایم . بحثمان شده و حتی یکبار ، چند روزی با هم حرف نزدیم . همیشه سعی کردم او مقصر جلوه کند اما می دانم که گناه اصلی به گردن خودم است . آنقدر مشغول به کارم که دیگر رمقی برای خانه باقی نمی ماند .

همسرم از من توقع دارد همانطور که در محیط کار هستم ، در خانه هم آدم بانشاط و سرگرم کننده ای باشم اما اینقدر خسته ام که وقتی به خانه می رسم ، حوصله ی حرف زدن هم ندارم . سر سفره موقع شام در عالمی شبیه خواب به سر می برم و منتظرم که هر چه زودتر به رختخواب بروم ، چه کنم که خیلی خسته ام . یک سال است که از همسرم جدا می خوابم و از رابطه جنسی با او راضی نیستم . بسیاری از اوقات پاسخگوی نیازهای من نیست .

 

مشاجره بین زن و شوهر

من در هجده سالگی ازدواج کردم و این خیلی زود بود . همسرم دخترخاله من است و اصلا هم زبان و تیکه ی من نیست . گاهی به شریک جنسی فکر میکنم . من او را با لباس های رنگارنگ ، جوراب زنانه و انداختن طلا و جواهرات بدلی بیشتر دوست دارم اما کمتر به آنها توجه دارد و هر بار جدی در این باره با او صحبت می کنم مرا مسخره می کند و به من می خندد . برای همین متاسفانه گاهی خودارضایی می کنم و قهر عاطفی بین ما ادامه دارد.

به یاد مادرم می افتم که هنوز من را مثل یک بچه لوس می کند اما دیگران از من توقع بزرگ شدن دارند و او این را درک نمیکند . همیشه نگران من است .

به یاد پدرم می افتم که همیشه به من می گوید سر کار ، کت بپوشم ، منظم باشم و سوتی ندهم . او از من می خواهد که باز هم رشد کنم اما نمی داند که توان من فعلا همین قدر است .

 

مدیر عقده ای

به همکارم که همیشه از او بهترم ، اما نمی دانم که این برتری را چطور به اطلاع دیگران برسانم ، چون او در برقراری ارتباط با دیگران از من موفق تر است و به آن مدیر عقده ای ، که فقط کار می تراشد فکر می کنم . بی کلاس و بی ادب است و با تحکم سر ما داد می زند و …۴۰ دقیقه تمام می شود .

آیا امروز می توانم از او درخواست ۳میلیون وام نمایم؟

 

نقش های مختلف در زندگی

داستانک را با هم خواندیم . گفتنی ست شرایط ، موقعیت و زندگی جوانان امروز شبیه به هم می باشد اما لزوما یکسان نیست . لحظه ای چشمانتان را ببندید و خود را در موقعیت های مختلفی در یک روز یا یک هفته تصور کنید . شما باید در طول یک روز چند نقش مختلف را ایفا کنید . نقش هایی که هیچ سنخیتی با هم ندارند و تمام انرژی خود را به کار می گیرید تا بهترین عملکرد را داشته باشید . باید دانست زندگی هرگز آسان نیست و هر چه جلوتر می رویم سخت تر می شود چرا که در زندگی پرهیاهو و شلوغ امروز ، انسانها ناگزیرند نقش های متفاوتی را بپذیرند .

 

 معاشرت با افراد پر انرژی و مثبت گرا

بازی نقش ها در زندگی جوانان امروز چگونه باید باشد ؟

حتی اگر خوشبخت اید و احساس موفقیت می کنید باید اهداف خود را از نو طراحی کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید . زندگی ثابت و یکجا نشینی شما را از مواهب و لذت های حقیقی زندگی دور خواهد کرد . بسیار مطالعه کنید . کتاب های موفقیت بخوانید و محیط خود را تغییر داده و با افراد پر انرژی و مثبت گرا معاشرت کنید . با دانستن این موضوع که پذیرفتن نقش های متفاوت اجتناب ناپذیر است در برخورد با شرایط و موقعیت های پیچیده به گونه ای عمل کنید که سلامت روان و آرامش درونی تان متعادل باقی بماند .

از دوستان واقعی یا مشاوران خانواده بخواهید شما را راهنمایی کنند . گاه تصور ذهنی فرد از رفتارش احساسی و از سر ناپختگی است . رفتارهای اجتماعی افراد در ترازوی دیگران ، بهتر سنجیده می شوند .

مقاله مرتبط : شیوه هایی برای دستیابی به ثروت و موفقیت

 

مدیریت خانه

سخن پایانی

قطعیت همیشه مطلوب نیست . گاه با اندکی تامل و تغییر می توان شرایط را مطابق با نقش تغییر داد . به عبارتی می توان با تغییر در سناریو و جایگزینی نقش ها ، کار را زیباتر نمود . اگر شما مدیر خانه اید اما خود می دانید که همسرتان در مدیریت مالی یا به کلام ساده تر ، دخل و خرج از شما مسلط تر است این تفویض اختیار را انجام دهید . مدیر نمونه آن است که همه کارها را درست اداره نماید نه اینکه همه ی وظایف را خود انجام دهد و دست آخر به مغرور بودن متهم شود ، پس انعطاف پذیر باشید .

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه
  • نوشین محمد زاده

منبع تصاویر 

  • vchaspik
  • il9.picdn
  • aspire.sharesinv
  • static2.businessinsider
  • thehaystack
  • edc2.healthtap
  • harmonybrokers

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت روان

برنامه ریزی اوقات فراغت کودکان

اختصاصی

چگونگی جلوگیری از اتلاف زمان

چگونگی جلوگیری از اتلاف زمان

اختصاصی

فراموشی تکالیف

نکاتی برای مطالعه بهتر کودکان و نوجوانان بیش فعال

اختصاصی

راههای رسیدن به ثروت و موفقیت

شیوه هایی برای دستیابی به ثروت و موفقیت

اختصاصی

زن موفق

اگر می خواهی زنی موفق باشی!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *