سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۸ خوراکی که حتی کارشناسان آن ها را نمی خورند!

دانشمندان مواد غذایی در حال بررسی موارد حاوی سم و مواد شیمیایی، و همچنین موارد ساده ای برای یک رژیم غذایی پاک کننده و سلامتی فوق العاده هستند. کارشناسان تخصص های مختلف، دلیل این امر را که چرا این هشت ماده خوراکی را نمی خورند توضیح می دهند.

 

غذا خوردن سالم

تغذیه سالم

غذا خوردن سالم یا پاکیزه به معنی انتخاب میوه ها، سبزیجات و گوشت هایی است که با حداقل فرآوری رشد کرده و فروخته می شوند. این مواد اغلب آلی هستند و به ندرت (اگر نگوییم هرگز) باید حاوی مواد افزودنی باشند. ولی در برخی از موارد، روش های تولید کنندگان مواد غذایی در دنیای امروز، نه پاکیزه و نه پایدار هستند. نتیجه این امر آسیب به سلامت ما، محیط زیست و یا هر دو است.

بنابراین ما تصمیم گرفتیم از طریق دیدگاه افرادی که زندگی خود را صرف کشف این موضوع می کنند که کدام ماده غذایی برای خوردن ایمن است یا نه – ، نگاهی تازه ای به مواد غذایی بیندازیم. پاسخ آنها لزوما یک لیست” غذایی ممنوعه “را تشکیل نمی دهد اما دستیابی به گزینه های پیشنهادی ممکن است برای شما سلامت بهتر و آرامش خاطر به همراه بیاورد.

گوجه فرنگی کنسرو شدهمتخصص غدد درون ریز هرگز گوجه فرنگی کنسرو شده نخواهد خورد:

فردریک وم سال، یک متخصص غدد درون ریز در دانشگاه میسوری است که بسفنول A را مطالعه می کند.

مشکل: پوشش های رزین قوطی های قلع شامل بسفنول A-یک استروژن مصنوعی_ هستند که با بیماری هایی اعم از مشکلات تولید مثل تا بیماری های قلبی، دیابت و چاقی ارتباط دارند. متاسفانه، اسیدیته (یکی از ویژگی های برجسته گوجه فرنگی) باعث می شود که بیسفنول آ ( BPA )به مواد غذایی شما برسد. مطالعات نشان می دهند که BPA در بدن اکثر افراد باعث سرکوب تولید اسپرم و یا آسیب کروموزومی به تخم حیوانات می شود. ووم سال می گوید. “شما از یک لیتر گوجه فرنگی ۵۰ میکروگرم BPA دریافت می کنید، و این سطحی است که روی مردم، تاثیر می گذارد به ویژه، افراد جوان، من به گوجه فرنگی های کنسروی نزدیک نخواهم رفت.”

راه حل: گوجه فرنگی های بسته بندی شده در بطری های شیشه ای (که نیاز به پوشش های رزینی ندارند) را انتخاب کنید. قرار گرفتن در معرض BPA سبب آسیب دائمی به زاد و ولد می شود.

 

گوشت گاو

کشاورز هرگز گوشت گاو تغذیه شده با ذرت نخواهد خورد:

جوئل سالاتین مالک شرکت Polyface Farms و نویسنده کتاب های زیادی در مورد کشاورزی پایدار است.

مشکل: گاو باید با چمن تغذیه شود، نه غلات. اما امروزه کشاورزان حیوانات خود را با ذرت و سویا تغذیه می کنند، که باعث رشد سریعتر حیوانات برای ذبح می شود. اما پول بیشتر برای کشاورزان گاو (و قیمت های پایین تر در فروشگاه مواد غذایی) به معنای مقدار بسیار کمتر مواد مغذی برای ماست. تحقیق جامعی که اخیرا توسط USDA و محققان دانشگاه Clemson انجام شده است، دریافت که گوشت گاو تغذیه شده با چمن در مقایسه با گوشت گاو تغذیه شده با دانه ذرت، حاوی مقادیر بیش تر بتا کاروتن، ویتامین E، امگا ۳، اسید لینولئیک مزدوج (CLA)، کلسیم، منیزیم و پتاسیم است؛ و میزان امگا ۶ التهابی پایین تری دارد ؛ وهمچنین حاوی چربی های اشباع شده کمتری است که با بیماری های قلبی مرتبط هستند. به گفته سالاتین”ما باید به این واقعیت که گاوها گیاه خوارند احترام بگذاریم، و این امر به این معنا نیست که آنها را با ذرت و کود مرغ تغذیه کنیم، ”

راه حل: گوشت گاو علف خوار بخرید، که می توانید آن را در فروشگاه های تخصصی، بازار کشاورزان و در سطح ملی در Whole Foods پیدا کنید. این نوع محصولات معمولا برچسب گذاری شده اند، زیرا به نظر می رسد حق بیمه به آن ها تعلق می گیرد، اما اگر برچسبی روی آن نمی بینید، از قصاب بپرسید.

 

 پاپ کورن

سم شناسان هرگز پاپ کورن مایکروویو نخواهند خورد:

اولگا نایدنکو، دانشمند ارشد گروه کار محیط زیست است.

مشکل: طبق تحقیقی جدید از UCLA، مواد شیمیایی، از جمله پرفلوئورواکتانوئیک اسید (PFOA)، موجود در پوشش کیسه، بخشی از نوعی از ترکیبات هستند که ممکن است با ناباروری در انسان مرتبط باشند. در آزمایش بر روی حیوانات، این مواد شیمیایی باعث سرطان کبد، سرطان بیضه و سرطان پانکراس می شوند. مطالعات نشان می دهند که مایکروویو مواد شیمیایی را به تبخیر می رساند و به پاپ کورن شما منتقل می کند. به گفته نایدنکو “آنها در بدن باقی می مانند و انباشته می شوند” به همین دلیل پژوهشگران نگران هستند که این سطوح در انسان بتوانند به مقادیری برسند که باعث ایجاد سرطان در حیوانات آزمایشگاهی می شوند. DuPont و تولید کنندگان دیگر وعده داده اند که تا سال ۲۰۱۵، PFOA را طبق برنامه داوطلبانه EPA از محصولات خود حذف کنند. اما میلیون ها بسته پاپ کورن تا آن زمان فروخته می شود.

راه حل: روش قدیمی پاپ کورن های آلی: در یک قابلمه. برای طعم دادن می توانید به آن کره واقعی یا ادویه جات خشک شده، از قبیل گل کلم، تکه های سبزیجات یا ترکیب سوپ اضافه کنید. پاپ کورن را ارگانیک تهیه کنید و از روغن نارگیل استفاده کنید.

 

سیب زمینی غیر آلی

مدیر مزرعه هرگز سیب زمینی غیر آلی نمی خورد:

جفری میر رئیس هیئت استانداردهای ارگانیک ملی است.

مشکل: ریشه سبزیجات، علف کش ها، سموم دفع آفات و قارچ کش های موجود در خاک را جذب می کنند. که سیب زمینی ها– محبوب ترین گیاه کشور – در طول فصل رشد با قارچ کش پرورش داده می شوند و سپس برای از بین بردن تاک های ریشه دار قبل از برداشت، علف کش ها بر روی آن ها اسپری می شوند. پس از نابودی آن ها ، برای جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی ها تحت درمان قرار می گیرند. به گفته مویر که مدیر مزرعه موسسه رودال نیز است (همچنین متعلق به شرکت رودال، ناشر “جلوگیری”)، “این کار را امتحان کنید: سیب زمینی معمولی را از فروشگاه خریداری کنید و سعی کنید جوانه بزند. این امر اتفاق نمی افتد”
“من با تولید کنندگان سیب زمینی صحبت می کنم که صریحا می گویند هرگز سیب زمینی که می فروشند را نمی خورند. آنها بخش های جداگانه ای دارند که در آن جا بدون استفاده از مواد شیمیایی برای خودشان سیب زمینی پرورش می دهند. ”

راه حل: سیب زمینی ارگانیک بخرید. اگر می خواهید مواد شیمیایی که جذب مغز سیب زمینی شده اند را حذف کنید، شستشو به اندازه کافی کارساز نیست.

 

سالمون پرورشی

کارشناس ماهیگیری سالمون پرورشی نخواهد خورد:

دکتر دیوید کارپنتر، مدیر موسسه بهداشت و محیط زیست دانشگاه آلبانی، تحقیقی اساسی در مجله Science در مورد آلودگی در ماهی ها منتشر کرد.

مشکل: طبیعت این امر را برنمی تابد که ماهی سالمون در مکان های بسته پرورش یابد و با سویا، ضایعات مرغ، و پرهای مرغ هیدرولیز شده تغذیه شود. در نتیجه، ماهی سالمون پرورشی نسبت به ماهی سالمون آزاد حاوی ویتامین D پایین تر و آلاینده های بیش تر، از جمله عامل سرطان زا، ترکیبات پلی کلرو بی فنیل( PCB)، بازدارنده های شعله برومند و آفت کش ها مانند دیوکسین و DDT (ددت) است. آلوده ترین ماهی ها متعلق به شمال اروپا هستند که در منوهای آمریکایی یافت می شوند. به گفته کارپنتر که مطالعه آلودگی ماهی او درسال ۲۰۰۴ توجه رسانه های گسترده را به خود جلب کرد ،”برای جلوگیری از افزایش خطر ابتلا به سرطان شما می توانید هر ۵ ماه یکی از این سالمون ها به عنوان شام بخورید ، که این امر ناگواری است.” به طور مقدماتی علم نیز DDT را با دیابت و چاقی مرتبط می داند، اما برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که مزایای امگا ۳ بیشتر از خطر مصرف این ماهی است. همچنین در مورد سطح بالایی از آنتی بیوتیک ها و سموم دفع آفات مورد استفاده در پرورش این ماهی نگرانی وجود دارد. وقتی ماهی سالمون پرورشی می خورید، داروها و مواد شیمیایی مشابه مصرف می کنید.

راه حل: ماهی سالمون آزاد (وحشی) راجایگزین کنید. اگر روی بسته بندی عبارت ماهی تازه وحشی درج شده است، این ماهی پرورشی است. هیچ شکار تجاری برای ماهی سالمون وحشی وجود ندارد.

 

شیر

پژوهشگر سرطان هرگز شیر تولید شده با هورمون های مصنوعی نمی نوشد:

ریک نورث مدیر پروژه کمپین برای غذای سالم در پزشکان عمومی اورگن برای مسئولیت اجتماعی و مدیر عامل سابق بخش اورگن انجمن سرطان آمریکا است.

مشکل: تولید کنندگان شیر، برای افزایش تولید شیر، گاوهای شیری خود را با هورمون رشد گاوی نوترکیب (همین طور به عنوان rBGH یا rBST نیز شناخته شده است)تغذیه می کنند. اما rBGH باعث افزایش عفونت های پستان و حتی چرک در شیر نیز می شود. همچنین منجر به سطح بالاتری از هورمونی به نام عامل رشد شبیه انسولین در شیر( IGF-1) می شود. در افراد، سطح بالای IGF-1 ممکن است به سرطان های پستان، سرطان پروستات و سرطان کولون کمک کند. به گفته نورث “هنگامی که دولت rBGH آزمایش کرد، به نظر می رسد IGF-1 موجود در شیر در دستگاه گوارش انسان تجزیه خواهد شد . ۱۰۰ درصد ثابت نشده است که این ماده منجر به افزایش سرطان در انسان می شود، با این حال، در بیشتر کشورهای صنعتی ممنوع است.”

راه حل: شیر خام بخرید یا برچسب بدون rBGH و یا بدون rBST ، تولید شده بدون هورمون های مصنوعی یا شیرهای آلی را روی محصولات بررسی کنید. این عبارات نشان گر محصولات بدون rBGHاست.

 

سویا

متخصص زیست فناوری که سویای معمولی مصرف نمی کند، سویا غیر گوشتی GMO نمی خورد:

مایکل هریس متخصص زیست شناسی است که چندین پروژه در بخش زیست فناوری از جمله مواد غذایی دست کاری شده ژنتیکی را هدایت کرده است. او مشاور و مدیر شرکت هایی مانند Xenon Pharmaceuticals و شرکت Genon بوده است.

مشکل: مواد غذایی مهندسی ژنتیکی به علت دستکاری DNA و کد ژنتیکی شامل جهش هایی از یک گونه به دیگر، علت نگرانی زیادی است. سویا تخمیر شده تنها سویای مناسب برای مصرف انسان است و از آنجا که تقریبا ۹۰ درصد از سویا در جهان ژنتیکی اصلاح شده است، اگر مطمئن نیستید که منابع ارگانیک هستند، مشکلات بهداشتی درازمدت اجتناب ناپذیر است به خصوص از آنجا که سویا بر تعادل هورمونی تأثیر می گذارد و حتی باعث سرطان می شود.

راه حل: برچسب ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سویا غیر GMO یا ارگانیک است و هرگز منابع غیر تخمیر شده مصرف نکنید. در صورت امکان با شرکت تماس بگیرید تا دقیقا متوجه شوید سویا غیر GMO از کجا به دست آمده است.

 

سیب

کارشناس مواد غذایی ارگانیک هرگز سیب های معمولی نمی خورد:

مارک کاستل، یک مدیر اجرایی سابق درتجارت کشاورزی، یکی از روسای موسسه Cornucopia است که یک گروه پژوهشی سیاست کشاورزی است که از غذاهای ارگانیک حمایت می کند.

مشکل: اگر بین میوه ” مسابقه میوه ها با بیشترین میزان آفت کش ها” برگزار می شد ، سیب ها برنده می شدند. چرا؟ آن ها به طور جداگانه پیوند شده اند (از یک درخت افتاده اند) به طوری که هر نوع عطر و طعم مشخص خود را حفظ می کند. به همین ترتیب، سیب ها مقاومت به آفات را افزایش نمی دهند و به طور مرتب اسپری می شوند. صنعت می گوید که این بقایا مضر نیستند. اما کاستل معتقد است که عقل سلیم می گوید با اجتناب از مصرف آلوده ترین محصول، مانند سیب، قرار گرفتن در معرض آلودگی ها را به حداقل برسانیم. به گفته کاستل”کارگران مزرعه در معرض میزان بالاتر بسیاری از سرطانها هستند “. و افزایش تعداد مطالعات در حال کشف ارتباط بین افزایش میزان ورود آفت کش ها (از همه منابع) به بدن با بیماری پارکینسون است.

راه حل: خرید سیب های ارگانیک یا خرید سیب از کشاورزی که به آن اعتماد دارید.

مقاله مرتبط : ۷ ماده خوراکی خطرناک که متخصصان تغذیه هرگز آن ها را مصرف نمی کنند!

 

منابع

  • eatlocalgrown.com

منبع تصاویر 

  • naturopatadanielabenetton
  • chatelaine
  • steemit
  • health.clevelandclinic
  • bui.jp
  • hindustantimes
  • pxhere
  • vitacost
  • legionathletics

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

حقایقی درباره هماتوم

حقایقی درباره هماتوم

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

زیبایی

اسکالپشور

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

پوست و مو

مشکلات مربوط به زیبایی

مشکلات زیبایی و نکاتی درباره آن

زیبایی

غبغب

غبغب و چگونگی رهایی از آن

پوست و مو

قبل از عمل ابدومینوپلاستی

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *