سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

افزایش وزن میانسالی به سلامتی لطمه میزند.

مطالعه ای نشان داد، زمانی که دور کمر به آرامی افزایش می یابد، خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی افزایش می یابد. برای بسیاری از میانسالان، افزایش وزن آهسته و پایدار است، اما تحقیقات جدید نشان می دهند که حتی چند کیلو بیشتر می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا را افزایش دهد.

افزایش وزن میانسالی

افزایش وزن و سلامتی میانسالی

دکتر فرانک هو، سرپرست این پژوهش، گفت: “افراد یک شب چاق نمی شوند.”

هو گفت: “به طور متوسط، افراد سالانه حدود ۲۰۰ گرم تا نیم کیلو وزن اضافه میکنند. اکثر افراد تا سن ۵۵ سالگی، هر سال این مقدار وزن را اضافه میکنند.” “اما هنگامی که شما از آستانه چاقی عبور می کنید، برگشتن به حالت قبل دشوار است. این مطالعه شواهد بسیار محکمی را نشان می دهد که جلوگیری از افزایش وزن بسیار حائز اهمیت است.”

محققان دریافتند که خطر ابتلا به دیابت در هر ۵ کیلو ۳۰ درصد افزایش می یابد. همین مقدار افزایش وزن با ۱۴ درصد افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا و ۸ درصد افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی یا سکته مغزی، مرتبط بود.

هر ۵ کیلو وزن اضافی نیز با ۶ درصد افزایش خطر ابتلا به سرطان مربوط به چاقی، ۵ درصد خطر بیشتر مرگ نابهنگام و ۱۷ درصد کاهش احتمال سلامت در پیری، مرتبط بود.

محققان بر این باورند که افرادی که به میزان قابل توجهی وزن بیشتری به دست آورده اند در معرض خطر بسیار بالاتری برای بیماری های مزمن قرار دارند. به عنوان مثال، افرادی که ۲۰ کیلو یا بیشتر وزن اضافه کرده اند، احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ در آنها تا ۱۰ برابر نسبت به کسانی که وزنشان در طول سالها نسبتا پایدار بوده است، افزایش یافته است.

طبق این مطالعه، خطر ابتلا به فشار خون بالا بیش از دو برابر و خطر ابتلا به بیماری های قلبی یا سکته مغزی تقریبا دو برابر بیشتر میشود. با این حال، این پژوهش ثابت نکرد که افزایش وزن عامل این بیماری هاست.

این اطلاعات از دو تحقیق به دست آمدند. تقریبا شامل ۹۳۰۰۰ زن بودند که طی ۱۸ سال پیگیری شدند و بیش از ۲۵۰۰۰ مرد که طی ۱۵ سال پیگیری شدند.

از زنان خواسته شد تا وزن خود را در سن ۱۸ سالگی به خاطر بیاورند. مردان در سن ۲۱ سالگی وزن خود را به یاد آوردند.

در سن ۵۵ سالگی، میانگین افزایش وزن برای زنان ۱۲ کیلو بود و برای مردان ۹ کیلو بود.

این یافته ها در ۱۸ ژوئیه در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد.

دکتر ویلیام دیتز رئیس مرکز جهانی پیشگیری و سلامت در دانشگاه جورج واشنگتن در واشنگتن دی سی است. او در ویرایش این مطالعه مشارکت داشته است.

دیتز گفت: “تقریبا هیچ چیز در مورد عوامل افزایش دهنده اضافه وزن در بزرگسالان شناخته نشده است. ”

 

افزایش وزن در دوران بارداری

وی گفت: “فکر می کنم یکی از دوره های مهم برای افزایش وزن و حفظ وزن در دوران بارداری و دوره های پس از زایمان است. اختلاف قابل توجهی در میزان افزایش وزن در زنان نسبت به مردان وجود دارد و اینکه آیا همین مسئله (بارداری) این تفاوت را توضیح میدهند یا نه، روشن نیست”.

دیتز گفت اینکه آیا تغییرات در فعالیت بدنی یا تغذیه ای از نوجوانی تا میانسالی، ناشی از افزایش وزن هستند، یا دلیل دیگری دارند، نیز مشخص نیست. وی در ادامه گفت، اما مهمتر از همه، این است که این دوره زمانی، نشان دهنده یک فرصت احتمالی برای مداخله و پیشگیری از چاقی و بیماری مزمن در آینده است که افراد با آنها مواجه می شوند.

به عنوان مثال، اگر بارداری زمان افزایش قابل توجه وزن باشد، بنابراین متخصصان زنان و زایمان می توانند در جلوگیری از چاقی نقش داشته باشند.

“در دوران بارداری متخصصین زنان و زایمان ممکن است مشاوره وزن ارائه دهند، اما هنگامی که مادر زایمان میکند، ممکن است برای مدتی به متخصص بیماری های زنان مراجعه نکند و مراقبت به پزشک عمومی تغییر می یابد، و پزشکان عمومی ممکن است مطرح کردن مسئله چاقی را جدی نگیرند.”

او گفت: “اما افزایش وزن میانسالی یک وضعیت بی خطر نیست. ما با کمک ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید نحوه درمان افراد مبتلا به چاقی را یاد بگیریم.”

در سطح فردی، هم هو و هم دیتز توصیه می کنند به صورت منظم بر وزن خود نظارت داشته باشید، مخصوصا در هنگام تحولات زندگی، مانند ازدواج یا پدر و مادر شدن. در جهت کنترل وزن خود گام بردارید، دور کمر خود را اندازه گیری کنید و یا سایز لباس های خود را کنترل کنید. اگر متوجه تغییری شدید، به جای اینکه به بعدا موکول کنید، وزن خود فورا را چک کنید.

اگر چه هرگز برای دستیابی به مزایای سلامتی، برای کاهش وزن دیر نیست، اما وقتی شما اضافه وزن بیشتری دارید کاهش وزن بسیار سخت تر می شود.

هو گفت: “اگر سد باز شود، سیل اتفاق می افتد و بازسازی کل آن، نسبت به تعمیر آن، بسیار سخت تر است.”

او گفت: “پیشگیری بسیار مهمتر و کارآمدتر است. متخصصان بهداشت باید توجه بیشتری به افزایش وزن داشته باشند.”

 

منابع

  • Frank Hu, M.D., Ph.D., professor, departments of nutrition and epidemiology, Harvard T.H. Chan School of Public Health, Boston; William Dietz, M.D., Ph.D., chair, Redstone Global Center for Prevention and Wellness, Milken Institute School of Public Health, George Washington University, Washington, D.C.; July 18, 2017, Journal of the American Medical Association
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر 

  • media.beam.usnews
  • ۴٫bp.blogspot

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

کمک های اولیه

رفلاکس در کودکان

رفلاکس در کودکان

رانینگ تایتل

آروماتراپی

آروماتراپی (رایحه درمانی) جایگزین محبوب برای قرص‌های خواب!

تغذیه و سلامتی

نوشابه های رژیمی

۶ اتفاق زیبایی که با کنار گذاشتن نوشیدن نوشابه های رژیمی رخ می دهد!

تغذیه و سلامتی

ذرت

راجع به کاربردهای ذرت چه می دانید؟ خواص ذرت

سلامت عمومی

مصرف فیبرهای محلول

چگونه کلسترول را کم کنیم؟

تغذیه و سلامتی

آب انه

از کاربردهای انبه چه می دانید؟ خواص انبه

رانینگ تایتل

بیماری قلبی

۴ تغییر در سبک زندگی که می تواند بیماری قلبی را از شما دور کند!

اطلاعات دارویی

خواص انجیر

انجیر چه کاربردی دارد؟ خواص انجیر

اطلاعات دارویی

جوانه گندم

خواص جوانه گندم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *