سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

گنجاندن ورزش در برنامه روزانه

برای رفتن به باشگاه وقت ندارید؟ مشکلی نیست. راستینه در این مقاله راه هایی را ارائه می دهد که با به کارگیری آنها ضمن صرفه جویی در وقت، به شما کمک میکند تقریبا در هر مکانی، فعالیت بدنی برای سوزاندن کالری داشته باشید.

راه های آسان برای گنجاندن ورزش در برنامه روزانه

 

کشش

کشش

کشش کمک می کند تا خون در بدن شما جریان پیدا کند، دامنه حرکت شما را افزایش می دهد، و میتواند به پیشگیری از آسیب کمک کند. می توانید کشش را در هر نقطه حتی در پشت میز کار خود در طول روز کاری انجام دهید. اما کشش ملایم انجام دهید. تا مرحله درد جدی کشش انجام ندهید، و هرگز در حالت کشش جست و خیز نکنید.

 

قانون یک کیلومتر

قانون یک کیلومتر

اگر نزدیک مرکز شهر زندگی میکنید، فکر کنید تمام نقاطی که میخواهید تا آنجا رانندگی کنید حدودا یک کیلومتر از خانه شما فاصله دارند. زمانی که طول می کشد تا ماشین را راه بیندازید، رانندگی کنید جای پارک پیدا کنید و احتمالا برای پارکینگ هزینه پرداخت کنید، احتمالا می توانید تا آنجا پیاده روی کنید. در ترافیک سنگین، با پیاده روی حتی ممکن است سریعتر برسید.

 

سفت کردن عضلات

سفت کردن عضلات

عضلات شکم خود را به مدت ۳ تا ۱۰ ثانیه سفت نگه دارید. ۴ بار تکرار کنید. حتی همکاران شما متوجه نمیشوند که شما در حال انجام تمرین بدنی هستید. این ورزش ها میتوانند فشار خون شما را نیز کاهش دهند.

 

قدم زدن با کالسکه بچه

قدم زدن با کالسکه بچه

احساس نکنید که به خاطر بچه در خانه اسیر شده اید. او را با خود ببرید! با کالسکه میتوانید قدم دو بروید و یک نوع تفریح هم بکنید. بنابراین آماده شوید، وسایل اضطراری را بردارید و از خانه بیرون بروید.

 

با سگ خود به پیاده روی بروید

با سگ خود به پیاده روی بروید.

تنها فیدو نیست که به پیاده روی روزانه نیاز دارد، بلکه واقعیت این است که او می تواند شما را نیز فعال کند. داشتن سگ خانگی باعث می شود شما به لحاظ جسمی فعال تر شوید. اینکه نمیتوانید از عضویت در ورزشگاه استفاده کنید در مقایسه با نگاهی که او هنگام تمایل برای پیاده روی، به شما میکند، چیزی نیست. پس قلاده او را بگیرید، و پول عضویت در ورزشگاه را برای درمان های حیوان خانگی خود پس انداز کنید.

 

قدم زدن های کاری

قدم زدن های کاری

باید طی ۳۰ دقیقه با همکار خود کاری را انجام دهید؟ این کار را با پای پیاده انجام دهید و با یک تیر دو نشان بزنید. نه تنها مقداری ورزش خواهید کرد، بلکه میتوانید کار خود را بهتر نیز انجام دهید.

 

از پله به جای آسانسور استفاده کنید

از پله به جای آسانسور استفاده کنید.

در ۱ دقیقه، یک فرد ۷۰ کیلویی با بالا رفتن از پله ۱۰ کالری می سوزاند، در مقایسه با آسانسور تنها ۱٫۵ کالری مصرف میکنید. اگر قصد دارید به طبقه سی و پنجم بروید، لازم نیست تمام راه را از پله ها بروید (مگر اینکه بخواهید این کار را بکنید). تا طبقه سی ام با آسانسور بروید و پنج طبقه آخر را از پله ها بروید. و در یک زمان از پله ها بالا بروید. در واقع از زمانی که به یک بار از پله ها بالا میروید کالری بیشتری می سوزانید تا اینکه در دو مرحله از پله بالا بروید.

 

اتومبیل خود را دورتر پارک کنید

اتومبیل خود را دورتر پارک کنید.

خواه به فروشگاه مواد غذایی می روید یا دفتر کار، و اداره پست، ماشین خود را دورتر پارک کنید. با این کار کمتر احتمال دارد تصادف کنید و سپر ماشینتان به ماشین دیگری گیر کند، و همچنین سهم ورزش روزانه خود را نیز انجام میدهید.

 

با حداکثر سرعت دویدن

با حداکثر سرعت دویدن!

فقط سه تا ۲۰ ثانیه دو سرعت، با یک استراحت ۲ دقیقه در بین آنها، میتواند به اندازه ۵۰ دقیقه دو آرام متوسط برای شما خوب باشد. شما می توانید این دو سرعت را موقع ناهار خود انجام دهید، زمانی که هنوز برای نهار وقت دارید. فقط حتما ابتدا خود را گرم کنید. و اگر مطمئن نیستید که به اندازه کافی برای ورزش شدید سالم هستید یا خیر، با پزشک خود مشورت کنید.

 

استفاده از وسایل نقلیه عمومی

استفاده از وسایل نقلیه عمومی

در شهر، زمانی که افراد از حمل و نقل عمومی استفاده میکنند، به طور متوسط حدود ۱۵ دقیقه فعالیت بدنی در روز اضافه میشود، که عمدتا با راه رفتن برای رسیدن به اتوبوس و قطار به دست می آید. که این میزان ۱۰۵ دقیقه از ۱۵۰ دقیقه فعالیت هوازی متوسط توصیه شده در هفته است. به علاوه، شما در سوخت خودروی خود را نیز صرفه جویی میکنید.

 

کمی از خانه دور شوید

کمی از خانه دور شوید.

برای بردن زباله ها مجبور هستید لباس و کفش بپوشید. در حالی که این کار را میکنید چرا در اطراف منزل خود کمی قدم نزنید؟ اگر هوا خوب بود و شما وقت داشتید، هر زمان که مجبور بودید پای پیاده کاری را انجام دهید، کمی بیشتر قدم بزنید.

 

دوچرخه سواری کنید

تا محل کار خود دوچرخه سواری کنید.

تابلوهای اعلانات محلی و یا گروه دوچرخه سواری می توانند به شما کمک کنند امن ترین مسیر را پیدا کنید. بسیاری از شرکت ها حتی جایی برای شما دارند که پس از دوچرخه سواری نظافت کنید.

 

انجام کارهای روزمره قدرتی

انجام کارهای روزمره قدرتی

به عنوان شخصی که با اراده زندگی میکند، شما شانس های زیادی دارید تا در اطراف خانه و حیاط خود فعال باشد. وان را کمی سخت تر از حد معمول مالش دهید. این کار می تواند ضربان قلب خود را بالا ببرد. آیا اتومبیلتان نیاز به انجام کارهای جزئی دارد؟ خودتان آنها را انجام دهید: هم مقداری پول پس انداز میکند و هم نوعی تمرین بدنی انجام میدهید.

 

پیام های خود را حضوری برسانید

پیام های خود را حضوری برسانید به جای اینکه ایمیل کنید.

آیا باید پیامی را به همکار خود در داخل اداره برسانید؟ آن را ایمیل نکنید، پیام را حضوری به او برسانید. این فرصتی برای پیوند با همکاران نیز هست، و شما را وادار میکند از روی صندلی خود بلند شوید و اندکی پیاده روی کنید. این کار را چند بار در روز انجام دهید، از میزان قدم هایی که برداشته اید شگفت زده خواهید شد.

 

روی کاناپه نمانید

روی کاناپه نمانید.

با یک کاسه بستنی به تماشای تلویزیون ننشینید. کنترل تلویزیون را دورتر قرار دهید، بنابراین مجبور میشوید برای عوض کردن کانال بلند شوید. هنگام تماشای تلویزیون سوار دوچرخه ثابت یا تردمیل شوید در طول پخش پیام های بازرگانی کاری انجام دهید، و یا فقط اطراف اتاق نشیمن را مرتب کنید. با این کار کالری خواهید سوزاند و به احتمال زیاد از یخچال دور می مانید.

 

منابع

 • CDC: “Five Minutes or Less for Health Weekly Tip: Be Active,” “Change Happens One Step at A Time.”
 • European Journal of Epidemiology: “Commuting physical activity is favourably associated with biological risk factors for cardiovascular disease.”
 • Harvard Business Review: “How to Do Walking Meetings Right.”
 • WebMD
 • Journal of Public Health Policy: “Bicycling for Transportation and Health: The Role of Infrastructure.”
 • LiveScience: “Fit in 60 Seconds? 1-Minute Workout May Be Good Enough.”
 • Mayo Clinic: “Fitting in fitness: Finding time for physical activity,” “How much should the average adult exercise every day?” “Stretching essentials.”
 • Michigan State University: “Dog Walkers More Likely to Reach Exercise Benchmarks.”
 • MoveItMonday: “۵ Ways to Add More Steps to Your Day.”
 • National Institutes of Health: “The Energy Expenditure of Stair Climbing One Step and Two Steps at a Time: Estimations from Measures of Heart Rate,” “Walking and Cycling to Health: A Comparative Analysis of City, State, and International Data,” “Walking, cycling, and obesity rates in Europe, North America, and Australia,” “Opportunities Abound for Moving Around,” “Dog ownership and physical activity: a review of the evidence,” “Physiologic responses to running with a jogging stroller,” “Evidence for the role of isometric exercise training in reducing blood pressure: potential mechanisms and future directions.”
 • National Strength and Conditioning Association: “The Often Forgotten Exercises: Isometric Training.”

منبع تصاویر 

 • kitchenheat
 • Mike Watson Images / Thinkstock
 • endopack / Thinkstock
 • static.independent
 • Halfpoint / Thinkstock
 • monkeybusinessimages / Thinkstock
 • i2.wp
 • John Foxx / Thinkstock
 • drnibber
 • Halfpoint / Thinkstock
 • ricardoreitmeyer / Thinkstock
 • GeorgeRudy / Thinkstock
 • KittisakJirasittichai / Thinkstock
 • IPGGutenbergUKLtd / Thinkstock
 • Wilfried Krecichwost / Getty Images

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

غبغب

غبغب و چگونگی رهایی از آن

اطلاعات پزشکی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

تغذیه و سلامتی

پسته برای سلامتی

پنج خاصیت عالی پسته برای سلامتی

زیبایی

ورزش دوران بارداری

آنچه باید در مورد تمرینات EMS بدانید

اطلاعات پزشکی

رزاشیا

از رزاشیا چه می دانیم؟

سلامت عمومی

آزمایش کلسترول

تفسیر نتایج آزمایش کلسترول

زیبایی

انجام جراحی زیبایی

هرآنچه که باید از جراحی زیبایی بدانید

اطلاعات دارویی

دپاکین

دپاکین چیست؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *