شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه اخبار ارتباط مدارهای مغز و علائم افسردگی

ارتباط مدارهای مغز و علائم افسردگیافزودن دیدگاه

دانشمندان دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا، بین سیستم مداری خاص در مغز و علائم رفتاری خاص در افسردگی ارتباطی کشف کرده اند. در تحقیق منتشر شده در مجله سل، محققان بخش علوم زیستی دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو، مدارهای مغز را به احساسات ناامیدی و بی نظمی مرتبط دانستند و توانستند در پژوهش روی موش ها چنین علائمی را کاهش داده و حتی آنها را معکوس کنند.

 

ارتباط مدارهای مغز و علائم افسردگی

مطالعه جدید پیرامون مدارهای مغز٬ ارتباط کلیدی با علائم افسردگی را آشکار ساخت !

دنیل نولاند، نویسنده اول این پژوهش و دانشجوی کارشناسی دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو، گفت: “ما روشی را برای مطالعه افسردگی اتخاذ کردیم، به این معنی که مناطق مغزی و مدارهای مغز ممکن است به جنبه های مجزای افسردگی کمک کنند و در آنها نقش داشته باشند. به عنوان مثال، ناحیه A مغز ممکن است در از دست دادن اشتها، ناحیه B مغز در گوشه گیری اجتماعی و غیره نقش داشته باشد.”

نویسنده ارشد این پژوهش، بایبانکوک لیم و استادیار بخش نوروبیولوژی، گفت که این نتایج نیازمند مطالعه و ارزیابی بیشتر در افراد مبتلا به افسردگی است، اما تحقیقات جدید در مدل های حیوانی، اطلاعات پایه ای محکمی را ارائه میدهند.

 

افسردگی

لیم در ادامه گفت: “این پژوهش یکی از اولین مطالعاتی است که شواهد واضحی را نشان می دهد که مدار مغزی مختلف در انواع مختلف رفتار افسردگی با علائم خاص دخیل است. هر ناحیه مغز با انواع سلول ها و ارتباطات متمایز، متفاوت است، بنابراین اگر ما بتوانیم ثابت کنیم که یک ناحیه از مدار بیشتر در معرض علائم خاصی نسبت به دیگری قرار دارد، در نهایت می توانیم هر بیمار افسرده را به طور موثرتری نسبت به درمان همه افراد به یک شیوه، درمان کنیم.”

محققان چندین ابزار را برای ردیابی مسیرهای مغز و مناطق خاصی از نورون های مربوط به رفتارهای خاص، از جمله تکنیک های تصویربرداری و مدل های رفتاری استراتژی اجتماعی، مورد استفاده قرار دادند. دو جمعیت از نورون ها در ناحیه پالیدوم شکمی مغز (بخشی از هسته های قاعده ای) به عنوان کلید اصلی رفتار افسردگی شناسایی شدند.

این مطالعه جدید نشان داد که به طور خاص تغییر مسیرها در این دو ناحیه از مغز در موشهایی که افسردگی نشان میدادند، به تغییرات رفتاری بهبود یافته مشابه موش های سالم منتهی میشود. مهمتر از همه، این مطالعه بینش قوی برای درک متقابل بین چندین ناحیه مغز در افسردگی را ارائه می کند. مطالعات قبلی عمدتا تنها بر نقش نواحی خاصی از مغز متمرکز شده اند.

محققان در مطالعه جدید توانستند ارتباطات را در چندین ناحیه و چگونگی تاثیر آنها بر یکدیگر مورد بررسی قرار دهند.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • MNT
  • University of California San Diego
  • EurekAlert!, the online, global news service operated by AAAS, the science society
  • Distinct Ventral Pallidal Neural Populations Mediate Separate Symptoms of Depression, Daniel Knowland, Varoth Lilascharoen, Christopher Pham Pacia, Sora Shin, Eric Hou-Jen Wang, Byung Kook Lim, Cell, doi: 10.1016/j.cell.2017.06.015, published 6 July 2017.

منبع تصاویر 

  • prismbrainmapping
  • images.agoramedia

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات دارویی

کلیدینیوم سی (لیبراکس)

موارد استفاده و عوارض کلیدینیوم سی (لیبراکس)

تغذیه و سلامتی

فواید منیزیم

فواید منیزیم

دسته‌بندی نشده

کمبود هورمون کورتیزول

کورتیزول

دسته‌بندی نشده

شیر دادن به نوزاد

اکسی توسین

سلامت عمومی

دیابت

دیابت نوع ۲ را به طور طبیعی در ۷ مرحله معکوس کنید!

تغذیه و سلامتی

15 خوراکی غنی از منیزیم

با خوردن این ۱۵ خوراکی از بروز سکته مغزی جلوگیری کنید!

تغذیه و سلامتی

نشانه های اختلال در کبد

نشانه های هشدار دهنده اولیه آسیب کبدی!

تغذیه و سلامتی

موادی بر داروی شما تاثیر میگذارند

موادی که می توانند بر روی داروی شما تأثیر بگذارند!

تغذیه و سلامتی

سرکه سیب

موارد منع مصرف سرکه سیب که نمیدانستید!

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. یحیی الهویی گفت:

    مفید و آموزنده بود