شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی سلامت عمومی مدیریت استرس در اداره

مدیریت استرس در ادارهافزودن دیدگاه

کارفرمایان و روسای کارآمد می دانند که استرس می تواند گاهی خوب باشد زیرا شما را متمرکز نگه می دارد و باعث می شود حس رقابت در شما برانگیخته شود و شما را به عمل وا دارد . اگر به یک جلسه بزرگ با مراجعانتان وارد می شوید یا قرار است سخنرانی مهمی ایراد کنید و اندکی تشویش نداشته باشید ، نتیجه ی کارتان چندان خوب نخواهد بود .
این مطلب را ، قهرمانان ورزش های رزمی نیز تایید کرده اند و از خاطرات آنها شنیده ایم که اگر قبل از شروع مسابقه و رقابت با حریف ،کمی استرس نداشته باشید ، نمی توانید خوب مبارزه کنید . با مجله سلامتی راستینه ، همچنان در خدمت شماییم .

 

مدیریت استرس در اداره

آیا مدیریت استرس ممکن است ؟

همه می دانیم که استرس می تواند بر زندگی فردی و اجتماعی ما سخت تاثیر بگذارد . استرس می تواند شکل زیانبار خود را در ادارات با : ساعات کار طولانی ، ترس و اضطراب از بیرون کردن احتمالی شما ، تحقیر و توهین توسط مدیران ، ترس و دلهره از اینکه حقوق شما به موقع پرداخت نشود و یا بدگویی همکاران از شما ، خود را نشان دهد .

کارشناسان آلمانی ، مواردی را برای مدیریت استرس در سازمان های خود برشمرده اند که ما در این فرصت ، آنها را مرور خواهیم کرد :

 

 مدیریت استرس

شش ابزار اصلی برای مدیریت استرس از نگاه کارشناسان آلمانی کدامند ؟

داشتن چشم انداز ، آمادگی بدنی و ورزش ، گشوده بودن یا به عبارت بهتر گرفته نبودن ، استقبال از بازخورد ، نظم بخشیدن ، بازیابی نیرو .

استرس خود را مدیریت کنید : مدیریت استرس با درنظرداشتن چالش ها در چشم انداز شروع می شود . جدا از اینکه شما چقدر احساس استرس می کنید باید توجه داشته باشید همیشه افرادی هستند که در موقعیت های سخت تری بوده و توانسته اند با موفقیت آنها را پشت سر بگذارند . در نظر داشتن چنین سرگذشت هایی به شما کمک می کند از مشکلاتتان نترسید .

آمادگی بدنی داشته باشید : دومین جنبه ی مهم در مواجهه با استرس داشتن آمادگی بدنی است .اگر می خواهید به عنوان یک کارمند موفق ، در دراز مدت دوام بیاورید ، ورزش کردن برایتان ضروری است . بررسی ها نشان داده اند مدیرانی که به طور منظم ورزش می کنند از لحاظ عملکرد ، در رده بالاتری نسبت به دیگران قرار می گیرند .

ورزش کنید : ورزش منظم می تواند ابزاری قوی در مقابله با استرس باشد . ورزش به شما کمک می کند عواطفتان را تحت کنترل داشته باشید ، میل سرکش جنسی را مهار کنید ، از رابطه جنسی بیشتر لذت ببرید و حتی انرژی تان را تقویت کنید . البته ممکن است یافتن وقت ورزش در یک برنامه ی کاری فشرده کار مشکلی باشد اما میان کارهای دیگر ، مدتی را به آن اختصاص دهید .

 

گشوده باشید

نسبت به دیگران گشوده باشید و هرگز گرفته نباشید : استرس همچنین هنگامی ایجاد می شود که شما مسائل زیادی را درون خودتان نگه می دارید . کارمندان موفق در دوره های مشکل ، اغلب احساس می کنند که باید اطلاعات را پیش خودشان نگه دارند یا همه ی تماس های مهم را خودشان انجام دهند . این مشکل یک راه حل ساده دارد . گشوده بودن با دیگران . درست است که شفاف بودن با دیگران ممکن است شما را آسیب پذیر کند ، اما در عین حال باعث می شود که صادق به نظر برسید و افراد با احتمال بیشتری از شما پیروی خواهند کرد . هر چه بیشتر خودتان را خالی کنید احساس بهتری می کنید . هر چه تعداد بیشتری از همکاران از وقایعی که می گذرد چه خوب و چه بد ، آگاه باشند احساس بهتری به شما دست خواهد داد . گشوده بودن به یک اقدام دیگر و گاهی اوقات مشکل تر نیاز دارد . استقبال از انتقادات و بازخوردها . هر چه شما درک بهتری از نقاط قوت و ضعفتان داشته باشید ، کمتر دچار استرس خواهید شد . هر چه شما نظرات و فرصت های بیشتری دراختیار داشته باشید ، احساس توانایی بیشتری می کنید . اما برای اینکه به این آرامش ذهنی برسید ، لازم است از دیگران بخواهید با شما صادق باشند و این واقعیت را بپذیرید که آنچه آنها می گویند همیشه مطابق میل شما نیست . در اداره اگر مدیر گروه یا مدیر میانی هستید ، با اجازه دادن به اینکه کارکنانتان از شما انتقاد کنند باعث هوشمندتر شدن شما می شود . این کار همچنین از استرس کارکنان می کاهد زیرا می دانند که شما به حرف هایشان گوش میدهید .

اولویت هایتان را مشخص کنید : نکته پنجم نظم دادن به زندگی تان است . زندگی تان را ساماندهی و اولویت های حرفه ای و شخصی تان را تعیین کنید . تابحال چند بار با معطل کردن بیش از حد برای آماده شدن برای یک جلسه کاری دچار استرس شده اید ؟ یا با نگذاشتن اطلاعات مهم دراختیار همکارانتان ، برای خودتان استرس غیرضروری ایجاد کرده اید ؟
بسیاری از ما زندگی های شلوغ و بدون نظمی داریم . فهرستی از کارهایی که باید انجام دهیم در ذهن داریم و سعی می کنیم با انجام دادن کارهای بیشتر به زندگی مان شتاب ببخشیم . این شیوه به ندرت موثر واقع می شود . کارمندان و مدیران موفق علاوه بر فهرست کارهایی که باید انجام دهند فهرستی از کارهایی را دارند که باید انجامشان را متوقف کنند . راه حل این است که هر روز یک کار بیهوده را که انجامش باعث اتلاف وقتتان است ، کنار بگذارید و به این ترتیب هر روز استرس تان را کاهش دهید .

 

بازیابی نیرو

وقتی را برای بازیابی نیروی تان بگذارید : در نهایت باید برای بازیابی نیروهایتان وقت بگذارید . هنگامی که در موقعیت های فشرده کاری قرار می گیرید ، ناچارا مجبورید ساعات طولانی کار کنید . مراقب باشید که بیش از حد به خودتان فشار نیاورید . پشت صندلی صاف بنشینید تا کمردرد نگیرید . هر بیست دقیقه از صندلی خود بلند شوید و کمی قدم بزنید . چشمان خود را گاهی ببندید یا پلک بزنید تا دچار خشکی چشم نشوید . در پشت میز کار خود دقایقی بدون کفش چرمی و جوراب باشید و صندل بپوشید . فراموش نکنید که اگر به طور مفرط و بدون استراحت خود را وقف کار کردن کنید ، مستهلک و فرسوده خواهید شد . برای بودن با اعضای خانواده و عزیزانتان وقت بگذارید . کتاب بخوانید و تعطیلات کوتاهی را ترتیب دهید تا با نیروی مجدد ، بتوانید تا پایان مسیر ادامه دهید .

 

مقاله مرتبط : کار یا بیکاری ؟ کدام یک سالم تر است ؟

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  •  کتابخانه راستینه
  • beautyhealthtips

منبع تصاویر 

  • modernpurair
  • workgym
  • cottonlawfirmpc
  • rd

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت عمومی

اسانس لیمو

فواید اسانس لیمو

سلامت عمومی

دوش گرفتن با آب سرد

فواید دوش آب سرد

تغذیه و سلامتی

کنترل اضطراب با مواد غذایی

کنترل اضطراب با مواد غذایی!

تغذیه و سلامتی

naukrinama

ترکیب معجزه گر زردچوبه و عسل

سلامت عمومی

سردرد

چگونه می توان بدون مصرف قرص در عرض ۵ دقیقه سردرد را درمان کرد؟

سلامت عمومی

تعریق بدن

۸ راه کاهش تعریق بدن

سلامت عمومی

تعریق بیش از حد

اگر زیاد عرق می کنید بخوانید!

سلامت روان

سالمندان زودرنج

زودرنجی و رفتارهای کودکانه ی سالمندان

سلامت عمومی

خوشبوکننده بدن

۱۴ نکته برای حفظ تندرستی!

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *