سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

اهمیت ورزش برای مردان در سنین میانسالی

مطالعه ای جدید نشان میدهد، مردان میانسال فعال در سنین بالاتر احتمالا فعال باقی می مانند.

لذت بردن از ورزش در سنین میانسالی اغلب در سنین سالمندی نیز ادامه می یابد، اما بسیاری از مردان در سنین سالمندی پیاده روی را در پیش میگیرند.

 

ورزش برای مردان

این پژوهش تقریبا شامل ۳۵۰۰ مرد بود که در ابتدای مطالعه در سن ۴۰ تا ۵۹ سالگی بودند. محققان به مدت ۲۰ سال سلامت این مردان را پیگیری کردند. کسانی که در میانسالی از لحاظ فیزیکی فعال بودند تقریبا سه برابر بیشتر در پایان دوره مطالعه فعال بودند.

مردانی که در میانسالی ورزش می کردند، در سنین بالاتر نسبت به افرادی که در میانسالی دیگر فعالیت های جسمی داشتند، فعالتر بودند. یافته ها نشان دادند، این مسئله به طوره ویژه در مورد کسانی که سال های بیشتری ورزش می کردند، صدق میکرد.

به گفته نویسندگان این تحقیق، مردانی که به مدت ۲۵ سال یا بیشتر ورزش کردند، تقریبا پنج برابر بیشتر احتمال داشت از نظر جسمی در سنین سالمندی نسبت به افرادی که ورزش نکردند، فعال باشند.

اما بسیاری از مردان زمانی که به سن پیری رسیدند، سطوح بالای پیاده روی را پیش گرفتند. در ابتدای این مطالعه، فقط ۲۷ درصد از افراد سطوح بالای پیاده روی را گزارش کردند. در پایان مطالعه، این رقم به ۶۲ درصد رسید.

این مطالعه در روز ۲۰ سپتامبر در مجله BMJ Open منتشر شد.

مشارکت به هنگام در ورزش و تمرینات ساختاری ممکن است برای توسعه مهارت های حرکتی مورد نیاز برای ایجاد عادتی مادام العمر برای فعالیت بدنی حیاتی باشد. دنیل آگجیو، از کالج لندن (UCL)، در انتشار یک نشریه روزنامه ای، گفت: با این وجود، ممکن است طی مرحله انتقال به سنین پیری، ایجاد فرصت هایی برای شروع شکل های دیگر فعالیت مانند پیاده روی، مهم باشد.

محققان کالج لندن معتقدند دلایل متعددی در مورد اینکه ورزش در سنین میانسالی احتمال فعال بودن در سنین پیری را افزایش می دهد، وجود دارند.

این نویسندگان نوشتند: “یک احتمال این است که لذت بردن افراد از ورزش به جای اولویت برای سایر فعالیت ها، ممکن است به احتمال زیاد در سنین سالمندی ادامه یابد.”

محققان افزودند: “مشارکت در ورزش در سنین میانسالی میتواند به حفظ عملکرد فیزیکی و فعالیت بدنی در دوره بعدی در زندگی و افزایش آمادگی روحی و جسمی برای فعالیت بدنی در سالمندی کمک کند.”

مقاله مرتبط : ۵۰ دلیل برای شروع تمرینات ورزشی از همین امروز

 

منابع

  •  BMJ Open, news release, Sept. 20, 2017
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر 

  • ۱٫bp.blogspot

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

ورزش دوران بارداری

آنچه باید در مورد تمرینات EMS بدانید

سلامت عمومی

افزایش قد

آیا می‌توانم قدم را افزایش دهم؟

سلامت عمومی

چه میزان پیاده روی برای کاهش وزن نیاز است؟

اختصاصی

فقط بگویید نه

عادات خوبی که می تواند مضر باشد و شما نمی دانید!

اختصاصی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

سلامت عمومی

ورزش هایی برای جلوگیری از کمردرد

ورزش هایی برای جلوگیری از کمردرد

سلامت عمومی

کلاس های ورزشی

شروع مناسب کلاس های ورزشی

سلامت عمومی

مصرف فیبرهای محلول

چگونه کلسترول را کم کنیم؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *