مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه رانینگ تایتل چرا در زمستان بیشتر دچار زانو درد می شوید؟

چرا در زمستان بیشتر دچار زانو درد می شوید؟افزودن دیدگاه

طبق تحقیقات جدید منتشر شده، در صورت بروز درد زانو در فصل زمستان، راه حل ممکن است قرار گیری بیشتر در برابر نور آفتاب باشد. با توجه به این پژوهش، کمبود ویتامین D باعث افزایش احتمال شکایت افراد مبتلا به آرتروز به درد زانو می شود. در مقایسه با افراد مبتلا به این بیماری با سطح ویتامین D کافی، مبتلایان به آرتروز که کمبود ویتامین D داشتند احتمال بیشتری داشت که از درد و دشواری در تحرک در ناحیه زانو شکایت کنند. این نتایج بدون در نظر گرفتن عوامل دیگر مانند وزن، نیز صدق میکرد – اگرچه درست است که شرکت کنندگانی که در این پژوهش دارای اضافه وزن بودند بیشتر احتمال داشت که از کمبود ویتامین D رنج ببرند.

 

زانو درد

دلیل درد بیشتر زانو در طول فصل زمستان به خاطر سرما نیست.

دستیار محقق، دکتر تونی گلاور، اظهار داشت که کمبود ویتامین D به طرق مختلف به زانوهای شما آسیب وارد میکند. برای شروع، کمبود ویتامین D سبب افزایش التهاب می شود که التهاب نیز به نوبه خود درد ناشی از آرتروز را تقویت می کند. همچنین به طور غیر مستقیم کیفیت استخوان شما را پایین می آورد.

گلاور میگوید: متاسفانه، کمبود ویتامین D مشکل بزرگی محسوب میشود، به خصوص در طول فصل زمستان. طبق مطالعه ای که اخیرا در مجله تحقیقات تغذیه ای منتشر شده است، مشخص شد تقریبا نیمی از آمریکایی ها مقدار بسیار پایینی ویتامین D در بدن خود دارند. ویتامین D از طریق قرار گیری در معرض آفتاب جذب پوست می شود، به این معنی که دریافت آن در زمستان، زمانی که افراد زمان بیشتری را در خانه صرف می کنند، دشوار است.

گلاور می گوید فهمیدن اینکه آیا کمبود ویتامین D دارید یا خیر کار ساده ای نیست- آزمایش خون نشان خواهد داد که آیا شما نیاز به دریافت ویتامین بیشتری دارید یا خیر. به توصیه گلاور، اگر دچار کمبود ویتامین D هستید، در ماه های فصل زمستان مکمل های ویتامین D مصرف کنید. مقدار ویتامین D که هر فرد نیاز دارد براساس وزن و ترکیب بدن متفاوت است – با این حال، از آنجا که ویتامین D در سلولهای چربی ذخیره می شود، افرادی که سطح بالای چربی بدن دارند ممکن است به مقدار زیاد به ویتامین D نیاز نداشته باشند.

علاوه بر درد و از دست دادن عملکرد مرتبط با آرتروز، کمبود ویتامین D با موارد زوال عقل نیز مرتبط است – بنابراین حتما سطوح ویتامین D خود را بررسی کنید و زمستان امسال از درد کمتری رنج ببرید!

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • BioWebSpin
  • NutritionResearch

منبع تصاویر 

  • rd

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

تیروئید

خوراکی های ضروری برای تیروئید

تغذیه و سلامتی

غذا خوردن بعد از شناکردن

بعد از شناکردن غذا بخوریم یا نه؟

سلامت عمومی

افزایش قد

افزایش قد دخترانم

کمک های اولیه

درمان آسیب وارد شده به مچ دست

درمان آسیب وارد شده به مچ دست

سلامت عمومی

وزن بالا و زانو درد

وزن بالا و زانو درد

سلامت زنان

عقب افتادن عادت ماهیانه

عقب افتادن عادت ماهیانه

اطلاعات دارویی

کورتون

کورتون با همه بدی هایش گاهی خوب است !

تغذیه و سلامتی

برنج قهوه ای

از کاربردهای برنج قهوه ای چه می دانید؟ خواص برنج قهوه ای

اطلاعات دارویی

ملاتونین

موارد استفاده و عوارض ملاتونین

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *