سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

اهمیت حیاتی میل جنسی

تمام زیان ها و ضررهایی که متوجه بشر می شود نتیجه ی نادانی و بی اطلاعی ست . بنابراین اگر در جاده ی زندگی ، ماشین بدن بوسیله ی چراغ دانایی راهنمایی نشود صدماتی که در هر لحظه متوجه آن می شود ماشین بدن را از کار انداخته و ما را با انواع بیماریها روبرو می سازد .

صحبت کردن والدین با فرزندان

اهمیت حیاتی میل جنسی تا چه اندازه می باشد ؟

مسائل جنسی مسائلی است که اغلب جوانان را کم و بیش به مخاطره می اندازد و شرح و آموزش آن در سن مناسب برای هر خانواده ای صد در صد لازم است . ندانستن چنین مسائلی علاوه بر اینکه جوانان را بدبخت می کند ، ماشین بدن نسل آینده را هم دچار نواقص می نماید . از همین رو مکتوم نگاهداشتن این مسائل از نظر نجابت اجتماع و حس شرمندگی والدین به ضرر فرزندان ما و نهایتا اجتماع تمام می شود .

نکته : والدین باید با فرزندان دختر یا پسر خود صحبت کنند و به آنها گوشزد کنند که به افراد غریبه اجازه ندهند تا مقعد و آلت تناسلی شان را لمس کنند یا تنهایی با آنها جایی بروند و در صورت کوچکترین ناراحتی و احساس خطر ، فورا موضوع را به والدین خود گزارش دهند . یا فاصله گرفتن از دوستان و همکلاسی هایی که برای شوخی وخنده ، فیلم های پورنوگرافی را برای هم نمایش می دهند و یا صحبت های شرم آور می کنند .

 

اهمیت حیاتی میل جنسی

اهمیت حیاتی میل جنسی در زندگی زناشویی

غریزه جنسی مانند هزاران غرائز دیگر بشری کاملا طبیعی ست و همانطور که باید احتیاجات دیگر بدن را فراهم کرد باید رضایت جنسی را هم فراهم نمود چرا که همه می دانیم صدمات روحی و جسمی ای که از نارضایتی در غریزه جنسی متوجه بدن می شود کمتر از رنج ها و صدمات دیگر نیست .

همانگونه که اگر قلب و معده و کبد خوب کار کند ، شخص از سلامت خود لذت می برد ، در امور جنسی نیز اگر در سن مناسب و به موقع صورت گیرد ، زن و شوهر از ادامه زندگی با هم لذت می برند . در این شرایط زندگی فکری دو همسر و شرکتشان در سایر جزئیات و کلیات امور حیاتی نیز به خوبی و خوشی می گذرد .

 

بی تفاوتی بعضی از زوجین

اهمیت حیاتی میل جنسی و بی تفاوتی بعضی از زوجین

بسیاری هستند که هرگز قائل به اهمیت حیاتی میل جنسی نبوده و آنچه را که از راه غریزه صرف و سابقه ی امر و طبیعت عمل می دانند و انجام می دهند ، کافی می شمارند !

در صورتی که امور جنسی و زندگی جنسی ، کمال اهمیت را در زندگی بشر دارد و خیلی حساس تر و دقیق تر و عملی تر از آن است که کسانی بخواهند زمام آن را به دست همان خواهش های آنی و اعمال کورکورانه غریزی بسپارند و دیگر نمی دانند که جنسیت در زندگی روحی و جسمی و حتی در حیات عقلانی و فکری و اجتماعی ایشان ، چه تاثیرات فوق العاده ای دارد .

آقایانی که بدون حرف های عاشقانه ، بوسه بازی و نوازش دست ها ، پاها و اندام های جنسی همسرشان ، فقط به بزرگ کردن آلت تناسلی و انجام حرکات رفت و برگشتی آن فکر می کنند چیزی از رابطه زناشویی نمی دانند و باید با مطالعه کتاب هایی در این حوزه بر دانش خود بیفزایند .

کارشناسان مجله سلامتی راستینه تاکید دارند که اگر رابطه جنسی یک زن و شوهر بر پایه ی توافق و تعادل صحیح نباشد و بهداشت جنسی رعایت نگردد هرگز آن نور امید که باید از چشمان دو شریک زندگی بتابد ، تابنده نیست و هرگز آن روشنی و درخشندگی که باید بر محیط زناشویی حکمفرما باشد ، در خانه دو شریک جنسی و همسر زندگی دیده نمی شود .

مقاله مرتبط : عوامل کاهش رابطه جنسی

 

زندگی جنسی

سخن پایانی

خوشبختانه در حال حاضر ، بسیاری از جوانان با مطالعه و همفکری متوجه اهمیت حیاتی میل جنسی و زندگی جنسی شده اند و برای جنسیت جنبه ی علمی قائل شده اند و از این رو در صدد درک رموز و اصل آن هستند .

مقاله مرتبط : آموزش جنسی به کودکان !

 

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • photos.demandstudios
  • renaissanceranch
  • cdn.psychologytoday
  • rd

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

اطلاعات پزشکی

حمله قلبی

نحوه تشخیص و درمان حمله قلبی

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

سلامت عمومی

کیست گانگلیون یا کیست مچ دست

چقدر از کیست می‌دانیم؟

اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

ماری‌جوانا

ماری‌جوانا و تاثیرات آن بر سلامت جسم و ذهن

کتابخانه راستینه

موسی بن میمون

نظرات جنسی ابن میمون در مصر

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

کمک های اولیه

درمان شپش

درمان شپش

اختصاصی

تغییرات آلت تناسلی با بالا رفتن سن در مردان

تغییرات آلت تناسلی با بالا رفتن سن در مردان!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *