مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه رانینگ تایتل درمان خانگی طبیعی برای گلو درد

درمان خانگی طبیعی برای گلو دردافزودن دیدگاه

بر خلاف آنچه رسانه ها تمایل به آموزش آن دارند، تجربه ی یک سرماخوردگی یا آنفولانزا به صورت دوره ای می تواند در واقع برای سلامتی شما مفید باشد.

گلو درد

به طور عمده، ویروس هایی که باعث ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا می شوند، عمدتا ضعیف ترین سلول ها را آلوده می کنند، که بدن می خواهد آن ها را دور بریزد و با سلول های سالم جایگزین کند. این امر عاقلانه به نظر می رسد، اینطور نیست؟ به احتمال زیاد، سلول هایی که در حال حاضر با سموم و مواد زائد اضافی بارور شده اند، بیشتر احتمال دارد توسط ویروس ها آلوده شوند.

بنابراین در مجموع، سرماخوردگی و یا آنفولانزا باعث می شود بدن خودش را از سلول های قدیمی و آسیب دیده پاکسازی کند. سلول هایی که در غیاب عفونت ویروسی به طور معمول بیش تر طول می کشد تا شناسایی شوند، نابود شوند و از بین بروند.

با تمام این گفته ها، باید درمانی طبیعی برای گلودرد داشته باشید که اغلب بتوانید قبل از سرماخوردگی یا آنفولانزا استفاده کنید. بله، احساس وجود شیشه های خرد شده معلق در اطراف گلو، اغلب می تواند بدون داروهای دردناک بدون نسخه متداول درمان شود. گاهی اوقات، چندین بار قرقره کردن آب نمک ، برای درمان یک گلو درد سوزناک کافی است.

اگر نیاز به درمان قوی تری دارید، ممکن است سعی کنید از مخلوط پودر چیلی قرمز – که اغلب فلفل کاین نامیده می شود_و آب پرتقال استفاده کنید. فقط ترکیبی ساده از یک هشتم تا یک چهارم قاشق چای خوری پودر چیلی قرمز تند و آب پرتقال پالپ دار، که توسط نی می نوشید، می تواند تقریبا تسکین فوری از گلو درد به همراه داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که بیش از یک هشتم تا یک چهارم قاشق چای خوری در هر ۲۲۰ گرم آب پرتقال استفاده نکنید زیرا فلفل کاین، یک ادویه بسیار تند است و هنگامی که به مقدار زیاد مصرف می شود، می تواند بخشی از دستگاه گوارش شما را اذیت کند. در مورد افرادی که سابقه بیماری ریفلاکس معده (GERD)، زخم پپتیک یا حتی زخم در دوازدهه دارند، بسیار مهم است که این هشدار مورد توجه قرار گیرد.

فلفل کاین به همراه آب پرتقال پالپ دار بهتر است با نی مصرف شود، زیرا به این ترتیب نیازی نیست پوشش های مخاطی دهان خود را در معرض مواد تشکیل دهنده فعال فلفل قرمز تند قرار دهید. فقط با یک نی، این مخلوط را مستقیم به سمت گلو هدایت کنید، آهسته و مداوم. این کار را هر دو تا سه ساعت تکرار کنید تا گلوی شما از درد و رنج رها شود.

مقاله مرتبط : گلودرد چرکی

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

  • lifealth

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت عمومی

آب و هوای بسیار سرد

هوای بسیار سرد چطور می تواند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد؟

اطلاعات دارویی

نحوه مصرف فلووکسامین

موارد استفاده و عوارض فلووکسامین

اطلاعات دارویی

نحوه مصرف بوپروپیون

موارد استفاده و عوارض بوپروپیون

اطلاعات دارویی

موارد استفاده و عوارض کلاریترومایسین

تغذیه و سلامتی

روغن ماهی

فواید سلامتی و موارد مصرف روغن ماهی

اطلاعات پزشکی

تب هموراژیک کریمه-کنگو

تب هموراژیک کریمه کنگو چیست؟ علائم، تشخیص و درمان آن

اطلاعات دارویی

کاربامازپین

موارد استفاده و عوارض کاربامازپین

اطلاعات پزشکی

زکام

حقایقی در مورد زکام

تغذیه و سلامتی

پیاز

خواص پیاز

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. A.Irvi گفت:

    این سایت شما در مروزگر موبایل دلفین یا مکستن نصفش دیده نمیشه!اماهمه تبلیفات دیده میشه! چرا ما باید فقط چند سطر اول مقالات را بتوانیم بخوانیم؟