سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

اجازه ندهید کنه ها به پوستتان بچسبند!

کنه ها می توانند باعث بیماری های جدی مانند بیماری لیم(لایم)، تب دانه دار کوه های راکی، ویروس پواسان و سندرم آلفا گال (حساسیت گوشت قرمز) می شوند.

یک متخصص پوست در مورد از بین بردن کنه ها و رهایی از آنها در اولین محل توصیه هایی را ارائه می کند.

کنه

راهکارهایی برای از بین بردن کنه

طبق گفته یک دکتر پوست، همان طور که کنه ها و تهدیداتی که آن ها ایجاد می کنند افزایش می یابد، مردم باید بدانند چگونه با آنها برخورد کنند.

دکتر لیندسی استرود در نشریه یک آکادمی پوست آمریکایی گفت: “گرچه اکثر کنه ها حامل بیماری نیستند، اما مهم است که به خطرات کنه ها فکر کنید و در هنگام خروج از منزل مراقب باشید.”

استرود توصیه کرد پس از بیرون آمدن از منطقه ای جنگلی یک بررسی کامل از تمام بدن انجام دهید. او همچنین توصیه کرد بچه ها، حیوان خانگی و هر وسیله ای که با خود داشتید را بررسی کنید.

استرود استادیار پوست توصیه کرد: “اگر شما متوجه شدید که کنه ای در حال خزیدن روی بدن شماست و یا به پوستتان چسبیده است، برای جلوگیری از هر گونه عفونت احتمالی بلافاصله آن را از بین ببرید. ”

 

 از بین بردن کنه

از یک موچین برای جدا کردن کنه ای که به پوست شما متصل شده است، استفاده کنید. نوک موچین را با رابینگ الکل ضدعفونی کنید و با نزدیک شدن هر چه بیشتر به پوست، کنه را به چنگ بیاورید.

موچین را به طور ثابت به سمت بالا هول دهید و یا حتی فشار دهید. از پیچ و تاب دادن، له کردن یا خرد کردن کنه بپرهیزید. انجام این کار باعث تکه تکه شدن کنه و باقی ماندنش روی پوست می شود. اگر این اتفاق افتاد، با استفاده از موچین قطعات باقی مانده را از روی پوستتان بردارید. اگر شما نمی توانید بقیه تکه های کنه را از روی پوست جدا کنید، به پزشک مراجعه کنید.

به گفته استرود قسمت نیش را با صابون و آب تمیز کنید.

برای از بین بردن کنه، آن را در یک کیسه یا ظرف بسته بندی کنید، در الکل فرو کنید و یا به طور محکم نوار پیچ کنید. به گفته استرود اگر علائمی مانند جوش، تب و یا درد های بدن را تجربه کردید، می توانید کنه را در یک شیشه به صورت مهر و موم شده نگهداری کنید تا بتوان آن را برای بیماری ها آزمایش کرد.

وی پیشنهاد کرد که برای جلوگیری از نیش کنه، سعی کنید در مرکز مسیرهای پیاده روی حرکت کنید. استرود همچنین توصیه کرد از دافع حشرات که شامل ۲۰ تا ۳۰ درصد دی ای ای تی هستند، روی پوست و لباس های افراد در معرض این حشره استفاده کنید.

مقاله مرتبط : آشنایی با گزش حشرات

 

منابع

  •  American Academy of Dermatology, news release, Sept. 19, 2017
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر

  • theacupunctureclinic
  • images.huffingtonpost

 

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

علائم رینوفیما

رینوفیما چیست؟

پوست و مو

درمان آکنه

آکنه چگونه درمان می‌شود؟

پوست و مو

مزایای مراجعه به متخصص پوست

آنالیز صورت و تمام نکات مربوط به آن

پوست و مو

لیزر پا

لیزر پا و فواید آن

اطلاعات پزشکی

واکنش آلرژیک

التهاب پوست ؛ علل، تشخیص، درمان

اطلاعات پزشکی

رزاشیا

از رزاشیا چه می دانیم؟

اطلاعات پزشکی

لکه‌های پوستی

لکه‌های پوستی و تمام دلایل بروز آن

پوست و مو

چگونگی انجام لایه‌برداری پوست

لایه‌برداری پوست چیست؟

اطلاعات دارویی

مترونیدازول

هشدارهایی در باب مصرف مترونیدازول

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *