شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سایر مطالب چرا در مقابل باد کولر سردرد می گیریم ؟

چرا در مقابل باد کولر سردرد می گیریم ؟افزودن دیدگاه

اگر جزو افرادی هستید که مقابل باد سرد وسایل سرمایشی مثل کولر آبی ، کولرگازی یا پنکه دچار سردرد می شوید به احتمال زیاد مبتلا به سینوزیت یا التهاب مخاط بینی هستید و باید بیماری زمینه ای را شناسایی و درمان کنید .

 

سردرد در مقابل باد سرد کولر

چرا در مقابل باد کولر سردرد می گیریم ؟

برخی از افراد می گویند جلوی پنکه یا کولر نمی توانند طاقت بیاورند و سردرد می گیرند . اگر شما در مقابل کولر آبی دچار آبریزش از چشم و بینی و سرخی چشم می شوید یعنی یا به باد سرد و مرطوب آلرژی دارید یا به عوامل حساسیت زایی که با روشن شدن کولر آبی در هوا پخش می شود ، حساسیت دارید . این مسئله راهی ندارد جز اینکه هرگز جلوی باد کولر نخوابید و کولر خود را تمیز نگه دارید و پوشال های آن را به موقع تعویض کنید .

 

سرما و رطوبت باعث ایجاد بیماری های روماتیسمی

آیا سرما و رطوبت باعث ایجاد بیماری های روماتیسمی می شود ؟

باورهای مختلفی بین مردم وجود دارد مبنی بر اینکه سرما و رطوبت باعث ایجاد بیماری های روماتیسمی می شود ، درحالی که این باورها نادرست هستند . هرچند سرما احساس درد را به دلیل گرفتگی عضلات در بعضی از بیماری های روماتیسمی مانند اسکلرودر می افزایش می دهد، اما هرگز علت ابتلای افراد به روماتیسم یا حتی تشدید آن نیست . بیماران مبتلا به اسکلرودرمی به سرما حساس هستند و وقتی در معرض سرما قرار می گیرند ، عروق اندام های تحتانی یا دست و پاهایشان منقبض می شود و دچار پدیده ای به نام رینود می شوند . در پدیده ی رینود به دلیل انقباض عروق ، خون رسانی به انگشتان دست ها و پاها مختل می شود و رو به سفیدی می رود .اگر این حالت ادامه پیدا کند به علت کمبود طولانی مدت اکسیژن در بافت ، اندام ها به تدریج کبود و در مواردی حتی زخم می شوند اما با گرم شدن انتهاها رنگ آنها دوباره به حالت اول برمی گردد . افرادی که به اسکلرودرمی و پدیده رینود مبتلا هستند باید هنگام مواجهه با سرما حتی قرار گرفتن در معرض باد کولر اندام های تحتانی خود را به خوبی بپوشانند . البته منظور از پوشش ، جوراب شیشه ای و شلوار نیست بلکه پوششی گرم مثل دستکش و لحاف است تا دچار درد و ناراحتی نشوید .

 

قرار دادن پنکه در اتاق کودک

آیا می توان در اتاق نوزادان کولر یا پنکه روشن کرد ؟

یکی از موضوعات مهمی که در تابستان به آن باید توجه ویژه داشت ، نخواباندن نوزادان و شیرخواران زیر باد مستقیم کولر است . افت دمای بدن در نوزادان می تواند بسیار خطرناک باشد . نوزاد را باید دور از باد مستقیم و در اتاقی که دمای آن بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد تنظیم شده خواباند . باد مستقیم کولر می تواند علائمی شبیه سرماخوردگی در کودکان ایجاد کند و زمینه ساز احساس خستگی ، سردرد و کسالت ، گرفتگی های عضلانی و خشکی پوست در کودک باشد . به این نکته توجه داشته باشید که اگر کودک را به حمام می برید حتما کولر را خاموش کنید و بعد از بیرون آمدن از حمام او را در معرض باد مستقیم قرار ندهید . بازتاب ها و رفتارهای نوزاد در برابر سرما یک هشدار برای ماست . اگر کودکتان دچار آسم و حساسیت یا اختلالات تنفسی است ، بیشتر به تمیزی کولر توجه داشته باشید . کولر آبی محل مناسبی برای رشد باکتری و قارچ هاست و لازم است هر سال پوشال آن تعویض شود .

 

ایمنی کودک در مقابل پنکه و کولر

نکته : در پشت بام هایی که در آن کبوتر یا حیوانات خانگی نگه می دارند این مسئله تشدید می شود .
اگر از کولر گازی استفاده می کنید شاید به مشکل خاصی برنخورید اما در مورد پنکه نکات ایمنی را فراموش نکنید و هرگز در اتاقی که پنکه روشن است ، کودک خردسال خود را تنها نگذارید . پره های پنکه روشن می تواند به شدت به سر انگشتان فرزندتان آسیب برساند .

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه
  • دکتر معصومه همت یار
  • دکتر ایرج خسرونیا
  • دکتر عبد الرحمن رستمیان

منبع تصاویر 

  • denisecallaghan
  • cdn.moneycrashers
  • allergyconsumerreview
  • storage.lfpress
  • automatismostoledo

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

افسردگی

آیا من افسرده‌ام؟

اطلاعات دارویی

نحوه مصرف کلردیازپوکساید

موارد استفاده و عوارض کلردیازپوکساید

تغذیه و سلامتی

فواید منیزیم

فواید منیزیم

تغذیه و سلامتی

کمبود منیزیم

۱۷ خوراکی برای افزایش سطح منیزیم در بدن و اثرات آنها

تغذیه و سلامتی

سیر

۲۰ مسکن درد طبیعی در آشپزخانه شما

روغن ها

روغن اسانس نعناع فلفلی

فواید استفاده از روغن اسانس نعناع فلفلی!

تغذیه و سلامتی

15 خوراکی غنی از منیزیم

با خوردن این ۱۵ خوراکی از بروز سکته مغزی جلوگیری کنید!

تغذیه و سلامتی

نشانه های اختلال در کبد

نشانه های هشدار دهنده اولیه آسیب کبدی!

تغذیه و سلامتی

موادی بر داروی شما تاثیر میگذارند

موادی که می توانند بر روی داروی شما تأثیر بگذارند!

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *