سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

کودک شما به چه مقدار خواب نیاز دارد؟

دانستن اینکه دقیقا کودک شما چه مقدار خواب نیاز دارد میتواند یک وظیفه خسته کننده برای مغز شما باشد. نیاز به ذکر نیست که خستگی فردی میتواند از سوی کودکانی باشد که بر سر زمان رفتن به رختخواب جدال میکنند ٬ مانند جنگجویان کوچکی که خواب های کوتاه دارند و خطوط جنگی خود را ترسیم میکنند. بنابراین،کودک شما به چه مقدار خواب نیاز دارد؟

کودک خسته

میزان خواب کودکان 

موسسه ملی خواب بیان میکند که بچه های تازه متولد شده باید ۱۲ تا ۱۸ ساعت در هر ۲۴ ساعت بخوابند که این مقدار با یک کاهش تدریجی به ۱۲ تا ۱۴ ساعت برای کودکان نوپای ۱ تا ۳ ساله، ۱۱ تا ۱۳ ساعت برای کودکان پیش دبستانی ۳ تا ۵ ساله و ۱۰ تا ۱۱ ساعت برای کودکان مدرسه ای ۵ تا ۱۰ ساله میباشد.

برخی کارشناسان عقیده دارند که کودکانی که این مقادیر اعلام شده خواب را به انجام نمیرسانند ممکن است از تاثیرات جانبی منفی رنج ببرند. مارتیدی رودریگز که دارای مدرک دولا (Doula) و مدرک مربیگری عمومی میباشد و در مورد نظم خواب فعالیت میکند، اخطار میدهد که زمان کوتاه خواب مرتبط با فاکتورهایی از قبیل افزایش در شاخص حجم بدن میباشد- که یک احتمال قویتر از چاقی مفرط به دلیل اشتهای افزایش یافته به دلیل محرومیت از خواب ریسک افزایش یافته از مشکلات دیابتی و قلبی؛ ریسک افزایش یافته در شرایط روانشناسانه از قبیل افسردگی و سوءاستفاده از مواد؛ و پتانسیل کاهش یافته در قابلیت اهمیت دادن به چیزی، واکنش به علائم یا یادگیری اطلاعات جدید باشد.

کودک خواب آلود

درحالیکه والدین ممکن است اعتقاد داشته باشند که کودکان به اندازه کافی استراحت میکنند، ممکن است از توضیحات جولین دیلک سالین، مشاور خواب کودکان و اطفال، شگفت زده شوند. سالین توضیح میدهد که “غالبا والدین اعتقاد دارند که کودکان آنها به اندازه کافی استراحت میکنند اما اگر نگاهی به رفتار کودک داشته باشیم، بویژه در هنگام بعدازظهر ، نشانه هایی مانند غیرعادی یا احمق شدن، کج خلق شدن، از کوره در رفتن، متمرد شدن و غیره را مشاهده میکنیم که در واقعیت، می فهمیم کودک آنها بسیار خسته است. کودکان مثل بزرگسالان نسبت به خسته بودن واکنش نشان نمیدهند. ما خسته و تنبل میشویم، درحالیکه کودک فعال تر میشود و به نظر میرسد که دارای یک انرژی بی نهایت است. بسیاری از والدین، این موضوع را به درستی درک نمی کنند.

برنامه خواب کودک

برای کمک به حصول اطمینان از اینکه کودک شما دارای بهترین خواب ممکن است، کارشناسان پیشنهاد میکنند که شما و خانواده شما این نکات در مورد خواب را دنبال کنید:

  • یک برنامه خواب و بیداری پایدار را ایجاد کنید، حتی در آخر هفته ها
  • یک برنامه به رختخواب رفتن منظم و آرامش بخش مانند یک حمام گرم یا موسیقی آرامش بخش را خلق کنید و این برنامه را یک ساعت یا بیش از یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب آغاز کنید. 
  • یک محیط آسایش بخش را ایجاد کنید که تاریک، آرام و راحت و خنک میباشد.
  • یک رختخواب راحت را تهیه کنید.
  • چیزهایی که مانع خواب میشوند” مانند تلویزیون، تبلت، کامپیوتر یا تلفن را از اتاق بیرون نگه دارید.
  • کودکان را وادار کنید حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورند.
  • به طور منظم ورزش کنید.
  • مطمئن شوید که در حدود ساعت قبل از خواب،  کافئین و شکر مصرف نکنند.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منبع

  • skinnymom
  • منبع تصاویر skinnymom , rsvpmagazine

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

زیبایی

اسکالپشور

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

اطلاعات پزشکی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

اطلاعات پزشکی

علائم درماتیت استاز یا اگزما واریس

آنچه باید در مورد اگزما واریس (درماتیت استاز) بدانید؟

تغذیه و تناسب اندام

عوارض کاهش وزن سریع

اثرات جانبی رژیم لاغری سریع

تغذیه و سلامتی

خواب خوب

چه غذاهایی بخوریم تا بهتر بخوابیم؟

تغذیه و سلامتی

مشکل چاقی در نوجوانان

با نوجوانی که مبتلا به چاقی است چه کنیم؟

دسته‌بندی نشده

لپتین

لپتین

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *