مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه زیبایی تغذیه و تناسب اندام زیبایی اندام زنان

زیبایی اندام زنانافزودن دیدگاه

خانمی با وزن ۵۷ کیلوگرم به مطب مراجعه کرد و از لاغر بودن خود شکایت داشت . بیماری و مشکل خاصی نداشت و نمایه توده بدنی ایشان خوب بود و نشان می داد وزن ایشان بر اساس فرمول ها و روی کاغذ مناسب است . این خانم فقط برای پیشگیری از کم خونی ، قرص آهن مصرف می کرد و در طول هفته ۳ روز در باشگاه ورزش می کرد . او قصد داشت بداند چطور میتواند وزن خود را کنترل کند و از چاق شدن یا لاغر شدن جلوگیری کند . پزشک و متخصص تغذیه راستینه پاسخ می دهد .

 

نادیده گرفتن زیبایی خودزیبایی اندام زنان با رعایت چه مواردی حاصل می شود ؟

به نظر می رسد این خانم خود را با دیگر دوستان شان در باشگاه ورزشی مقایسه می کنند و سلامتی ، زیبایی خدادادی و توانایی های خود را کمی نادیده می گیرند و برای همین ، از لحاظ ذهنی نسبت به وزنشان حساسیت پیدا کرده اند .

بیش از حد نگران ظاهرتان نباشید . معمولا این گونه صحبت ها در باشگاه های ورزشی در شیفت خانم ها تکرار مکررات است و عده ای سعی میکنند دیگران را بخاطر داشتن قد بلندتر ، سینه های زیبا ، باسن متناسب و یا حتی لباس ورزشی و کفش حرفه ای تر مورد انتقاد قرار دهند و با سمپاشی کردن به اصطلاح اعتماد به نفس آنها را بگیرند .

 

انسان حسود

برای شروع ، باید دید این حساسیت چطور ایجاد شده است و چقدر خودشان را با دیگران مقایسه می کنند ، چقدر از جانب دیگران در مورد وزن مورد نقد قرار می گیرند ، از نظر سلامت مشکلی دارند یا از لحاظ ظاهری آن طور که می خواهند نیستند . به هر حال علت این نگرانی درباره ی وزن در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد . گاهی دختران جوان به دلیل نگرانی درباره ی وزن اقدام به کم خوری می کنند و رژیم غذایی خودسرانه می گیرند .

این کار با توجه به اینکه در مرحله ی رشد هستند و مواد مورد نیاز باید به بدنشان برسد کاملا اشتباه است .

 

زیبایی اندام زنان با تغذیه

زیبایی اندام زنان با تغذیه چقدر ارتباط دارد ؟

توجه به ظاهر و وزن مساله مهمی است و بی توجهی به این موضوع ، می تواند مشکل ساز باشد . گاهی افراد به دلیل بدخوری و پرخوری های بی حساب افزایش وزن پیدا می کنند . همانطور که لاغری بیش از حد بیماری محسوب می شود ، افزایش وزن و بی توجهی به این موضوع نیز موجب می شود فرد در آینده دچار مشکل یا بیماری شود . بنابراین باید نسبت به سلامت وزن و ظاهرمان دید عادی و طبیعی داشته باشیم . غذا نیز ، نقش عمده ای در زندگی ما دارد . مواد مورد نیاز بدن از راه غذا و رژیم غذایی سالم تامین می شود و ما باید این توانایی را داشته باشیم که از غذا خوردنمان لذت ببریم . البته گاهی تفکرات افراطی موجب می شود نتوانیم درست غذا بخوریم . در چنین مواردی مشورت با روانشناس و مشاور می تواند بسیار کمک کننده باشد .

مقاله مرتبط : بدن زن زیبا

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات دارویی

موارد مصرف لووتیروکسین

موارد استفاده و عوارض لووتیروکسین(سین تیروئید)

اطلاعات دارویی

عوارض جانبی ناپروکسن

موارد استفاده و عوارض ناپروکسن

سلامت روان

بازنشستگی

چگونه شوهرتان را که به تازگی بازنشسته شده است همراهی کنید؟

اطلاعات دارویی

فلکسریل

موارد استفاده و عوارض فلکسریل

اطلاعات دارویی

ریتالین

موارد استفاده و عوارض ریتالین

اطلاعات دارویی

سیپروفلوکساسین

موارد استفاده و عوارض قرص سیپروفلوکساسین

تغذیه و سلامتی

تغذیه کودک

همه چیز درباره تغذیه کودک

تغذیه و سلامتی

تاثیر تغذیه در کهنسالی

تاثیر تغذیه در کهنسالی

اطلاعات پزشکی

سفر هوایی بیماران

ملاحظات پزشکی در مسافرت های هوایی

نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *