سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

چرا سستی در کارها برای سلامت شما مفید است؟

آیا فکر می‌کنید آخرین کلماتی که در هنگام مرگ به زبان می‌آورید، چیزی شبیه این خواهد بود: «کاش سخت تر کار می‌کردم و زمان بیشتری را صرف کارم می‌کردم!» مطمئنم که پاسخ شما و همه‌ی کسانی که در حال حاضر فوت کرده‌اند، به این سوال منفی است.

 

کار کردن بیش ازحد

خودتان را برای شغل‌تان فدا نکنید.

مشخص شده که کار کردن بیش ازحد و نگرفتن مرخصی‌های کوتاه یا نرفتن به تعطیلات باعث مرگ زودرس می‌شود. بعنوان مثال مورتیز ارهارت، یک کارآموز ۲۱ ساله که در یک دوره‌ی کارآموزی سخت در یک بانک معتبر شرکت کرده بود، پس از تحمل ۸ شب زنده‌داری در یک دوره‌ی‌ ۲ هفته ای در اتاق خوابگاهش در لندن فوت کرد.

البته مواردی مانند بالا نادر هستند اما نتیجه‌ی ماجرا این است که همه‌ی ما می‌توانیم تحت تأثیر کار کردن بیش‌ازحد قرار بگیریم – صرفنظر از سن‌ما. مسئله‌ی مهم این است که اجازه ندهید این وضعیت برای شما هم اتفاق بیفتد.

اما مرگ تنها مشکل سلامتی نیست که کار کردن بیش‌ازحد می‌تواند برای شما ایجاد کند. مطالعه‌ی قلب فرامینگهام نشان می‌دهد که وقتی کارگران به تعطیلات سالانه‌شان رفتند، ریسک حمله‌ قلبی آنها ۳۰ درصد برای مردان و ۵۰ درصد برای زنان کاهش یافت.

 

کار کردن بیش‌ازحد

کار کردن بیش‌ازحد می‌تواند شما را احمق کند.

کار کردن برای ساعات طولانی می‌تواند تأثیر منفی بر عملکرد مغز بگذارد. همانطور که یک مطالعه انجام‌شده توسط مجله‌ی اپیدمیولوژی با دنبال کردن کارمندان بمدت ۵ سال، این مسئله را نشان می‌دهد. این مطالعه دریافت کارمندانی که بیش از ۵۵ ساعت در هفته کار می‌کردند، در مقایسه با آنهایی که تعداد ساعات کاری‌شان ۴۰ ساعت بود، مهارت‌های استدلالی و گفتاری ضعیف‌تری داشتند.

هوش شما هرگز نباید برای یک شغل بخطر بیفتد.

افرادی که برای ساعات طولانی کار می‌کنند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به افسردگی قرار دارند.

کار کردن برای ساعات طولانی، احتمال ابتلا به افسردگی را نیز افزایش می‌دهد. یک مطالعه‌ی منتشرشده در پلاس وان که بیش از ۲ هزار کارگر بریتانیایی را بمدت ۶ سال بررسی کرد، به این نتیجه رسید که ریسک ابتلا به افسردگی در آنهایی که بیش از ۱۱ ساعت در روز کار می‌کردند، دو برابر افرادی بود که ۸ ساعت یا کمتر کار کرده بودند.

این ریسک حتی زمانی که تیم تحقیقاتی، تأثیر الکل، سیگار کشیدن و بیماری فیزیکی را حذف کردند نیز در همین حد باقی ماند.

 

کار کردن بیش‌ازحد

کار کردن بیش‌ازحد می‌تواند به حرفه‌تان صدمه بزند.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که سپری کردن زمان بیشتری در محل کار باعث ارتقاء شغلی یا افزایش حقوق آنها خواهد شد. اما با توجه به یک مطالعه که در سال ۲۰۰۶ توسط Tony Schwartz انجام شد، همیشه هم اینطور نیست.

درواقع این مطالعه، ارتباط مثبتی بین زمان مرخصی و عملکرد شغلی پیدا کرد. این مطالعه خاطرنشان کرد که به ازای هر ۱۰ ساعت مرخصی از محل کار، عملکرد کارمندان در سال بعد ۸ درصد بالاتر بود.

بنابراین سعی کنید جزء ۴۴ درصد از افرادی که هر سال به مرخصی تعطیلات نمی‌روند یا یک مورد از هر ۳ کارمندی که نمی‌توانند مرخصی‌های سالانه‌‌ی کامل‌شان را در هر سال سپری کنند، نباشید. چون رقابت برای پیشرفت شغلی، ارزش به خطرانداختن سلامتی و هوش‌تان را ندارد.

مقاله مرتبط: آقایانی که فقط کار می کنند بخوانند!

 

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

  • bbmundo
  • money.usnews

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

درمان آکنه

آکنه چگونه درمان می‌شود؟

پوست و مو

آماده شدن برای لیفت بازو

از لیفت بازو بیشتر بدانید

سلامت عمومی

آزمایش کلسترول

تفسیر نتایج آزمایش کلسترول

زیبایی

انجام جراحی زیبایی

هرآنچه که باید از جراحی زیبایی بدانید

اطلاعات دارویی

دپاکین

دپاکین چیست؟

اطلاعات پزشکی

بیماری لوپوس

بیماری لوپوس را جدی بگیرید

اطلاعات دارویی

نیاسین

از نیاسین یا ویتامین B3 چه می‌دانید؟

اطلاعات پزشکی

کمبود وزن

علل و درمان کمبود وزن

اطلاعات دارویی

اطلاعات مهم درباره فلوکستین

از فلوکستین بیشتر بدانید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *