مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه اطلاعات درمانی اطلاعات دارویی مکمل های جنسی زنان

مکمل های جنسی زنانافزودن دیدگاه

وضع سلامت، افزایش سن، وضعیت زندگی و عاطفی شما ممکن است بر رابطه جنسی شما تاثیر بگذارد. در این میان تاثیر مکمل ها ، در برخی از این موارد می توانند مفید باشند، اما لازم است تصویر جامعی را هم در نظر داشته باشید و از در میان گذاشتن مسئله تان با پزشک احساس خجالت نکنید و قبل از اینکه یک گیاه دارویی یا مکمل های جنسی زنان را تست کنید، این موضوع را در نظر بگیرید که کاستن یا افزودن چه مواردی در زندگی تان می تواند به شما کمک کند مثل کاهش وزن، ورزش، یا تغییر دادن یک دارو که بسیار مهم است .

 

مکمل های جنسی زنان

مکمل های جنسی زنان چه تاثیری بر رابطه جنسی دارد ؟

بیشترین دقت و توجه کارشناسان، در مکمل های رابطه جنسی مردان متمرکز است، اما مکملی که در مردان تاثیر دارد، لزوما برای زنان اثر بخش نیست. در این بخش از مجله سلامتی راستینه، مکمل های جنسی زنان را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید .

ب

قرص آهن

آهن 

اگر مقدار آهن بدنتان کم باشد، زندگی جنسی شما از میل جنسی گرفته تا برانگیختگی جنسی، لیز و لغزنده سازی و نهایتا ارضا کردن زن که همان اوج لذت است تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در یک بررسی ، خانم ها پس از اینکه برای رفع کمبود آهن مکمل دریافت کردند، متوجه بهبود در رابطه جنسی خود شدند. از سوی دیگر مصرف بیش از حد آهن برای خانم ها زیانبار است. مصرف بیش از ۲۰ میلی گرم آهن در طول روز موجب یبوست و سایر انواع بیماری های گوارشی می شود. مصرف بیش از ۶۰ میلی گرم آهن در روز حتی خطر جانی دارد.

مقاله مرتبط:خودسرانه قرص آهن نخورید!

 

خارخاسک

خارخاسک

از مکمل های جنسی زنان می باشد .گیاه خارخاسک ، یک گیاه میوه ای منطقه مدیترانه ست و از خار پوشیده شده است. با نام علمی Tribulus terrestris شناخته میشود و میوه ، برگها و ریشه اش استفاده دارویی دارد. یک بررسی ساده در خانم های دارای میل جنسی کم، نشان می دهد که مصرف ۷/ ۵ میلی گرم از فرمولاسیون این گیاه زیبا، روزانه در طول چهار هفته باعث بهبود وضعیت میل جنسی خانمها، اوج لذت و برانگیختگی جنسی شان، نمناک سازی عمق واژن و ارضا می شود و حتی درد آمیزش را کاهش می دهد.

 

جیسینگماکا

این گیاه که به جینسینگ پرویی معروف است از مکمل های جنسی زنان می باشد و ریشه ای آمریکای جنوبی دارد . یک پژوهش کلی نشان داد خانم ها با کاهش میل جنسی به علت مصرف داروهای ضدافسردگی پس از مصرف این گیاه ، رضایت داشته اند. ریشه ماکا، خوراکی است و امتحان کردن آن بی خطر می باشد، ولی اگر دچار یک عارضه یا سرطان حساس به هورمون استروژن هستید، با توجه به اینکه ماکا ممکن است میزان استروژن را بالا ببرد و افزایش دهد، خوب است از آن دوری کنید. اگر به علت مصرف داروهای ضد افسردگی یا هر داروی دیگری دچار آثار جانبی جنسی شده اید، پیش از رو آوردن به مکمل ها از پزشک خود بپرسید که آیا می توانید داروی خود را تغییر دهید؟

 

جیسینگ آسیایی

پاناکس جینسینگ یا جینسینگ آسیایی

این مکمل گیاهی، واقعا می تواند میل جنسی خانم هایی را که در دوره یائسگی قرار دارند، بهبود ببخشد. در یک بررسی کارشناسانه، خانم هایی که روزانه سه کپسول یک گرمی از جینسینگ آسیایی را برای دو هفته مصرف کرده بودند، از لحاظ میل جنسی بهبود یافتند.
نکته : این مکمل جنسی همچنین ممکن است به کارکرد نعوظی در مردان هم کمک کند. گزارش ها نشان داده اند مصرف نهصد تا هزار میلی گرم از این مکمل برای دو تا سه بار در روز موثر است. البته این مکمل جنسی زنان ممکن است باعث کم خوابی یا بی خوابی شود بنابراین اگر مشکل خواب دارید، از جینسینگ پرهیز کنید. آثار جانبی کمتر شایع شامل عادت ماهانه دردناک در خانم ها و اسهال شایع است.

 

مکمل های زنان

سخن پایانی

اگر نیروی جنسی تان پایین است، مشکلاتتان را با پزشک در میان بگذارید. مسئله و مشکل شما ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد که هر کدام از آنها نیاز به درمان خاصی دارند. مکمل های جنسی زنان آثار جانبی هم دارند. ابتدا وضعیت خاص خودتان را به پزشکتان بگویید سپس با توجه به اینکه نظارت بر مکمل ها به شدت داروهای نسخه ای نمی باشد به مجوز یا اجزای مکمل روی بسته دقت کنید. همچنین دستورات در مورد مقدار مصرف را رعایت نمایید. این فراورده ها را باید با احتیاط مصرف کنید و هشدارهای روی برچسب را جدی بگیرید. همیشه به پزشکتان اطلاع دهید که قصد مصرف کدام یک از گیاهان دارویی موثر در اختلالات جنسی یا مکمل های جنسی زنان را خوهید داشت . شاید مکمل های جنسی زنان یا حتی مردان ، بر سلامت شما یا عملکرد سایر داروهایتان اثر منفی بگذارد.

 

مقاله مرتبط : رابطه جنسی و فواید پنهان آن برای سلامتی

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه
  • WebMD

منبع تصاویر 

  • statnews
  • firstlevelfitness
  • stlouisacupuncture
  • soluzionidicasa
  • besthealthmag
  • deepthroaters

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

کمک های اولیه

التهاب معده ای روده ای

درمان التهاب معده ای روده ای

سلامت کودکان

بیماری های قابل انتقال در مدرسه

چگونه جلوی انتقال ویروس را در مدرسه بگیریم؟

کمک های اولیه

کولیک(قولنج) در کودکان

چگونگی درمان گریه و کولیک(قولنج) در کودکان!

کتابخانه راستینه

موسی بن میمون

نظرات جنسی ابن میمون در مصر

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

کمک های اولیه

درمان اسهال در کودکان

کمک های اولیه

نوشیدن آب

زمانیکه دچار خشکی بدن شدیم چه کاری انجام دهیم؟

کمک های اولیه

درمان شپش

درمان شپش

کمک های اولیه

اسهال مسافران

درمان اسهال مسافران

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *