سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

مخفی کردن درمان های مکمل از پزشکان اطفال!

بسیاری از والدین در مورد استفاده از درمان های “مکمل” در کودکان به پزشک چیزی نمیگویند. گزارشی جدید نشان می دهد که والدین زمانی که بچه های آنها بیمار میشوند، اغلب درمان های غیر متعارف مانند طب سوزنی و محصولات گیاهی را انجام می دهند، اما اکثر آنها در مورد این درمان ها به متخصصان اطفال چیزی نمیگویند. مخفی کردن اطلاعات از متخصصین اطفال میتواند برای بیماران خردسال پرخطر باشد.

 

درمان های مکمل بدون اطلاع پزشک

استفاده خودسرانه والدین از درمان های مکمل بدون اطلاع پزشک

نویسندگان این گزارش گفتند، چنین غفلتی ممکن است خطرناک باشد، به ویژه هنگامی که این بیماران خردسال از داروهای سنتی استفاده می کنند.

دکتر هیلاری مک کلافرتی، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: ” نکته ای که ما در این گزارش به آن می پردازیم این است که بسیاری از بیماران خردسال قبل از مراجعه به ما از این درمان های مکمل استفاده می کنند. و بسیاری از این درمان ها توسط مصرف کننده و یا والدین در پی کمک بیشتر برای فرزندانشان انجام می شوند.”

مک کلافرتی در ادامه توضیح داد: “اما بسیاری از والدین لزوما از ترس سرزنش یا تمسخر، این استفاده را به پزشک متخصص اطفال خود نمی گویند. این مخفی کاری می تواند مشکل ساز باشد، زیرا در حالی که ما واقعا از برخی پیشرفت ها در زمینه پزشکی و تحقیقات درمان های مکمل هیجان داریم، مهم است که با والدین در مورد نیاز به ایمنی و استفاده مناسب از این درمان ها صحبت کنیم. ”

وی افزود: بنابراین، حرف ما در اینجا این است که تشویق والدین توسط پزشکان متخصص اطفال در مورد پزشکی تکمیلی و مطلع کردن آنها در مورد آنچه تحقیقات نشان می دهند و بحث صریح و آشکار در مورد همه اینها با والدین اهمیت بسزایی دارند.”

این گزارش در ۲۸ اوت در مجله Pediatrics منتشر شد.

 

 سرماخوردگی

طبق آمار از سال ۲۰۱۲، حدود ۱۲ درصد از کودکان در طی پنج سال گذشته از درمان های مکمل استفاده می کردند، که بیشتر آنها برای درمان کمر و گردن، سرماخوردگی سر و یا قفسه سینه، اضطراب، استرس، مسائل اسکلتی عضلانی و / یا اختلال بیش فعالی / نقص توجه (ADHD) استفاده شدند.

این رقم در میان کودکانی که با مشکلات سلامتی مزمن، از جمله صرع، میگرن، آسم، ناراحتی تنفسی، بیماری سلیاک و طیف وسیعی از اختلالات معده و قلب دست و پنجه نرم میکردند، به بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت.

محققان اظهار داشتند که تقریبا سه چهارم متخصصان اطفال که در سال ۲۰۰۱ در نظر سنجی شرکت کردند، معتقد بودند که باید اطلاعات مربوط به تمام درمان های موجود در اختیار آنها قرار گیرد اما اطلاعات اندک یا هیچ اطلاعاتی درمورد درمان مکمل به آنها داده نمیشود.

در سال ۲۰۱۲، فقط ۱۶ برنامه از ۱۴۳ برنامه آموزش آکادمیک کودکان در زمینه چنین درمان هایی ارائه شدند.

این گزارش هشدار داد که این مسئله می تواند دردسرساز باشد.

مک کلافرتی افزود: به عنوان مثال، از آنجا که دولت فدرال رژیم غذایی و مکمل های گیاهی را به عنوان محصولات غذایی به جای داروها طبقه بندی می کند، آنها تحت نظارت سازمان غذا و داروی آمریکا قرار نمی گیرند. “و در بسیاری از حوزه های مکمل ها، تحقیقات هنوز هم اندک هستند.”

مقاله مرتبط: ۱۴ مکمل گیاهی که نباید آنها را امتحان کنید!

 

تحقیقات قبلی، اثرات بالقوه ای را با مصرف مکمل ها، به ویژه با مصرف روغن ماهی و پروبیوتیک نشان داده اند. اما گزارش جدید هشدار می دهد که دوز، محتوا و خلوص مکمل ها نامعلوم هستند، زیرا برخی از این محصولات حاوی فلزات سنگین خطرناک شامل سرب، جیوه و آرسنیک هستند.

علاوه بر این، ترکیب مکمل ها با داروهای تجویزی می تواند باعث ایجاد تداخلات سمی شود، و به طرز چشمگیری تاثیر داروهای تجویزی را ضعیف یا قوی میکند. به عنوان مثال، مخمر سنت جان اغلب برای رفع افسردگی معمولی مورد استفاده قرار می گیرد، اما ممکن است اثر ضدعفونی کننده های خوراکی و بعضی از داروهای قلبی را کاهش دهد.

لورنزو کوهن، مدیر برنامه پزشکی، موافق است که “تداخلات دارویی گیاهی یک نگرانی بزرگ محسوب میشوند.”

وی افزود: “در مصرف مکمل ها، کنترل کیفیت بسیار اندکی وجود دارد. بنابراین، این گزارش به خوبی نشان میدهد در حالی که طب سوزنی، مدیتیشن و یوگا همگی برای ما در دسته بندی درمان های بی خطر قرار میگیرند و شواهد خوبی برای تایید اثربخشی آنها وجود دارند، اما درمان های مکملی وجود دارند که ما شواهد خوبی درباره آنها نداریم و ممکن است خطرناک باشند. ”

به گفته کوهن، “بحث در مورد نیاز به بخشی از استاندارد مراقبت از نظر گفتگو بین پزشکان آگاه و والدین است. روزهایی که پزشکان فقط می توانند بگویند” خوب، من در مورد آن خیلی نمی دانم”، باید پایان یابند. آنها باید اطلاعات کاملی داشته باشند و باید با بیماران خود صحبت کنند. ”

 

منابع

  • Hilary McClafferty, M.D., FAAP, associate professor, department of medicine, Center for Integrative Medicine, College of Medicine, University of Arizona, Tucson; Lorenzo Cohen, Ph.D., director, integrative medicine program, MD Anderson Cancer Center, Houston; Aug. 28, 2017, Pediatrics
  • medlineplus
  • HealthDay

منبع تصاویر 

  • ugc-01.cafemomstatic
  • wvfamilyonline
  • media.healthday

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

مزایای مراجعه به متخصص پوست

آنالیز صورت و تمام نکات مربوط به آن

اطلاعات پزشکی

اسهال

اسهال و راه‌های درمان آن

سلامت عمومی

کمر درد

تمرین کششی روزانه برای کاهش کمر درد و درد عصب سیاتیک

سلامت عمومی

سردرد

چگونه می توان بدون مصرف قرص در عرض ۵ دقیقه سردرد را درمان کرد؟

اختصاصی

فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا چیست؟علائم، تشخیص و درمان آن

رپورتاژ آگهی

درمان اسپاسم (گرفتگی و خشکی)عضلات کمر

ریپورتاژ: درمان اسپاسم (گرفتگی و خشکی)عضلات کمر پس از خواب یا ورزش صبحگاهی

کمک های اولیه

جابجایی مهره کمر

درمان جابجایی مهره کمر

اطلاعات پزشکی

سردرد گردنی

سردرد نشان دهنده اختلال در سلامتی

اطلاعات پزشکی

علائم یائسگی

یائسگی چیست؟ زمان شروع، علائم، مراحل آن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *